Доступність посилання

17 Січень 2018, Київ 03:48

Я не предмет торгу, ГРУшників треба було міняти на Сенцова і Кольченка – Савченко


Політична карикатура Олексія Кустовського

Надія Сваченко і її адвокати бажають, щоб вирок винесли якомога швидше

У російському Донецьку Ростовської області 2 березня в завершальну фазу увійшов процес у справі Надії Савченко. Прокурори закликали засудити українку на 23 роки позбавлення волі. Савченко також брала участь у дебатах сторін, а 3 березня, як очікують, вона виступить з останнім словом.

Ілля Новіков
Ілля Новіков

У міському суді російського Донецька 2 березня був аншлаг. За повідомленнями журналіста Радіо Свобода Антона Наумлюка, довелося навіть відкривати другу кімнату для телетрансляції, тому що в одній всі журналісти не вмістилися. У збудженому стані перебували і глядачі, і безпосередні учасники процесу. А один із адвокатів Надії Савченко – Ілля Новіков – з’явився в залі суду у вишиванці.

Звинувачення виступало в дебатах першим, прокурор зажадав визнати Надію Савченко винною в загибелі російських журналістів і призначити їй покарання у вигляді 23 років позбавлення волі в колонії загального режиму і штраф у 100 тисяч рублів. Надія Савченко, яка виступила після перерви, заявила, що виконувала свій обов’язок перед Батьківщиною і не вважає себе винною. Звертаючись до суду, Савченко попросила не затягувати винесення вироку і дати їй рівно стільки, скільки просять прокурори.

Якщо ви вважаєте за потрібне політично вирішити цю справу і взяти двох винних ГРУшників за одного невинного, то це занадто багато. Треба було Сенцова з Кольченком міняти на ГРУшників. Я не предмет торгу
Надія Савченко

«Я не вважаю за потрібне чекати якогось обміну. Якщо ви вважаєте за потрібне політично вирішити цю справу і взяти двох винних ГРУшників за одного невинного, то це занадто багато. Треба було Сенцова з Кольченком міняти на ГРУшників. Я не предмет торгу. Я невинна людина. І найголовніше, суд, звернення до вас! Дайте, будь ласка, прокурорам стільки, скільки вони просять. Всі 23! Не треба давати більше або менше, щоб у них був час на якісь касаційні скарги і затягування часу», – сказала Савченко.

Коли термін не важливий

Надія Савченко також попередила, що в разі, якщо суддя буде писати вирок довше ніж два тижні, вона оголосить сухе голодування, починаючи з четверга. Не вважає за потрібне оскаржувати вирок і захист української громадянки, про це після закінчення судового засідання сказав один із адвокатів Ілля Новіков.

Ми розуміємо, судді, прокурори розуміють, і Надія Савченко розуміє, що час, коли вона буде вдома на свободі, ніяк не залежить від того, що буде записано у вироку
Ілля Новіков

«Що ми думаємо з приводу того, скільки дадуть. Чесно кажучи, без різниці. Зараз просять 23 роки. Запросили б 25, це не було б гірше. Запросили б 10, це не було б краще. Зазвичай адвокат, що б він там не думав про прокурорів, про суддів, він повинен свою особисту думку засунути глибше, і боротися для свого підзахисного за кожен зайвий рік і за кожен зайвий місяць, які потраплять у вирок. Але це не наш випадок. Нам дійсно все одно, який термін буде у вироку, тому що ми розуміємо, судді розуміють, прокурори розуміють і Надія Савченко розуміє, що час, коли вона буде вдома на свободі, ніяк не залежить від того, що буде записано у вироку», – зазначив адвокат.

Дебати сторін продовжаться в суді російського Донецька в четвер. Очікують, що виступлять адвокати Надії Савченко, а також вона сама з останнім словом у процесі.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG