Доступність посилання

ТОП новини

Представник Пентагону про Крим, Донбас і допомогу у зміцнення Збройних сил України


Ілюстраційне фото. Українсько-американські тактичні навчання на Яворівському полігоні. Квітень 2015 року

«Наше завдання – навчити українські сили, зробити їх більш боєздатними, а пізніше – сумісними зі стандартами НАТО» – Майкл Карпентер

Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією і добиватимуться повернення півострова Україні, навіть якщо це займе багато десятиліть – таке в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» заявив помічник міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Майкл Карпентер. Чиновник Пентагону також розповів подробиці того, як Вашингтон допомагає Україні стримати російську агресію, і чому не дає Україні зброю. Із Майклом Карпентером говорила журналіст «Голосу Америки» Карла Бабб.

– Генерал Бен Годжес, командувач американських військ у Європі, сказав нещодавно «Голосу Америки», що Крим буде довготривалою проблемою. Що Сполучені Штати зробили і що можуть зробити аби допомогти Україні повернути Крим?

– Очевидно, Крим є довготерміновою проблемою. І ми підходимо до її вирішення відповідно. Щойно ми відзначили 75-у річницю Декларації Веллеса, якою США не визнавали окупацію Радянським Союзом країн Балтії у 1940 році. Ми дотримувалися цієї позиції багато десятиліть. Я думаю, що наш підхід щодо Криму буде подібним…

Ми не бачимо жодної легітимності у тому, що Росія зробила у Криму. Ця спроба анексії повністю суперечить нормам міжнародного права. Ми не здаємося щодо Криму

Я хочу, щоб тут не було помилки. Ми вважаємо спробу анексії Криму Росією незаконною. Наголошую на слові «спроба» бо ми не бачимо жодної легітимності у тому, що Росія зробила у Криму. Ця спроба анексії повністю суперечить нормам міжнародного права. Тому ми займемо жорстку політику невизнання. Деякі санкції проти Росії, які ми запровадили конкретно за незаконну спробу анексії Криму, будуть залишатися і надалі…

Ми не здаємося щодо Криму. Ми визнаємо, що ця проблема не має військового вирішення, так само як і немає військового вирішення проблеми Донбасу.

Яка роль Росії на Донбасі?

Росія контролює сепаратистів. Продовжує постачати важке озброєння в регіон

– Хочу чітко заявити щодо цього. Росія командує та контролює сепаратистів на сході України. Ми бачимо, що Росія продовжує постачати важке озброєння в регіон. Ми переконані, що російські сили все ще присутні на території Східної України. Вони тренують та контролюють сепаратистів на Донбасі. Ця проблема не виникла на Донбасі спонтанно. Цю проблему роздмухує Росія. І так було з початку конфлікту.

Розкажіть що США роблять, аби допомогти Україні?

– З початку конфлікту США надали Україні допомогу на 265 мільйонів доларів. Ці кошти пішли на проведення навчань та на різне обладнання – від радарних установок до приладів нічного бачення, рацій, автомобілів та патрульних човнів тощо.

Але все ж, ви не надаєте смертоносну зброю?

Наше завдання – навчити українські сили, зробити їх більш боєздатними, а пізніше – сумісними зі стандартами НАТО

– Я думаю, розділяти допомогу на категорії – летальна і не летальна – не зовсім вірно. Потрібно розуміти, які військові можливості повинна мати Україна в майбутньому. Наше завдання – навчити українські сили, зробити їх більш боєздатними, а пізніше – сумісними зі стандартами НАТО. Таке наше завдання

Деякі українські командири з Вами не погодяться. Вони кажуть, ми воюємо з Росією, нам потрібна зброя. Як ви реагуєте на це?

Ми допомагаємо провести реформу української армії та безпосередньо в Міністерстві оборони

– Протягом двох десятиліть українські збройні сили були суттєво послаблені через корупцію, погане командування, брак уваги, брак ресурсів. Після військового втручання Росії, українські збройні сили були не в стані себе захистити. Наше перше завдання – виправити це. Тому ми запровадили потужну програму навчань, як загалом для військових, так і для сил спеціального призначення. Наші радники працюють в Україні, консультуючи Міністерство оборони. Ми допомагаємо провести реформу української армії та безпосередньо в Міністерстві оборони.

Ми багато зробили, щоб збільшити здатність України себе захистити

Тому я думаю, ми багато зробили, щоб збільшити здатність України себе захистити.

Джерела інформували «Голос Америки» про те, що США розглядають можливість надати смертоносне озброєння Україні через інші країни. Це правда?

– Ні, неправда. Я думаю, ви могли переконатися, що ми відкриті щодо допомоги, яку ми надаємо Україні. Тож ми не робимо жодних спроб надати Україні зброю через інші країни.

Дивитись коментарі (12)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG