Доступність посилання

ТОП новини

Фейк у ЗМІ: в Україні людей, що перебувають під слідством, відправлять в армію


Ілюстраційне фото (©Shutterstock)
Ілюстраційне фото (©Shutterstock)

Насправді, законодавство України забороняє приймати на військову службу за контрактом людей, щодо яких порушені кримінальні справи

Цими днями проросійські сайти поширили новину, буцімто українська влада ухвалила рішення укладати контракти для проходження військової служби з особами, які перебувають під слідством. Про це повідомляє український портал StopFake.org, що бореться з неправдивою інформацією про події в Україні.

Проросійські вебсайти цитують представника угруповання «ЛНР» Ігоря Ященка.

«Зі злочинців планується формування окремих підрозділів, укомплектованих виключно особами, обвинувачуваними або взятими під варту», – сказав Ященко 6 березня в коментарі «Луганському інформаційному центру».

За словами представника незаконного збройного формування «Корпус народної міліції ЛНР» Ігоря Ященка, такий крок зробили через нестачу особового складу в Збройних силах України. Його заяву передрукували «Украина.ру», «Новости Луганска и республики», novorus.info і інші сепаратистські видання.

Зображення з сайту StopFake.org
Зображення з сайту StopFake.org

Зображення з сайту StopFake.org
Зображення з сайту StopFake.org

Однак законодавство України забороняє приймати на військову службу за контрактом людей, які перебувають під слідством. Про це йдеться в наказі Міністерства оборони України «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України», пункті 2.6:

«Не призначаються на посади (не приймаються на військову службу за контрактом) особи, щодо яких встановлено:

винесення обвинувального вироку суду за кримінальним провадженням;
ведення досудового слідства або передачу кримінального провадження до суду;
незняту або непогашену в установленому законодавством порядку судимість»

Зображення з сайту StopFake.org
Зображення з сайту StopFake.org

Також на офіційному сайті Національної гвардії України мовиться, що на військову службу за контрактом не можуть бути прийняті особи, «щодо яких проводиться досудове слідство або справу яких розглядає суд». Тому, не ухваливши зміни до відповідних законів України, влада не може брати на службу осіб, якихпідозрюють у скоєнні різних злочинів або чия судимість не погашена.

Зображення з сайту StopFake.org
Зображення з сайту StopFake.org


На тему дезінформації:

04.03.2016
Україна повинна протидіяти агресії Росії за стандартами НАТО – Литвиненко

Прояви гібридної війни Росії проти України тривають ще з початку 2000-х років – заступник секретаря РНБО далі

03.03.2016
Інформаційна війна: чи готова Європа до «розіп’ятих хлопчиків»

У Євросоюзі діє команда з викривання російських фейків. А ще донедавна Європа робила вигляд, що інформаційна війна Кремля її не стосується далі

02.03.2016
ЗМІ Росії повторно поширили фейк про Україну і Монголію

Буцімто Верховна Рада України звернулася до парламенту Монголії з вимогою компенсації за руйнування Києва військами Батия далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG