Доступність посилання

ТОП новини

«Ми маємо справу з варварською державою» – Василенко про справу Савченко


Надія Савченко під час засідання суду у Донецьку Ростовської області. 22 березня 2016 року

«Якщо Обама, Меркель, попереджали Путіна, що в разі, якщо він не звільнить Савченко, він наразиться на посилення санкцій, то це матиме ефект»

У питаннях міжнародного права Радянський Союз був набагато «цивілізованіший», ніж сьогоднішня Росія, тому, спиратися на його практику щодо міжнародних обмінів – це марна справа, вважає колишній представник України в Раді ООН з прав людини і екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу щодо колишньої Югославії Володимир Василенко. Попри це, він вважає, що єдиний шанс врятувати українського пілота Надію Савченко з російської тюрми – це обміняти її.

– Так, я вважаю, що обмін є єдиною можливістю визволити Савченко, але за умови, що буде поселений тиск і України, і міжнародної спільноти на Путіна. Про право нам треба забути.

Ми маємо справу з варварською державою і з варварським керівником цієї держави. Для них права не існує. Для них існує лише право сили

Ми маємо справу з варварською державою і з варварським керівником цієї держави. Для них права не існує. Для них існує лише право сили.

З історії ми знаємо, що Радянський Союз звертався до цієї практики обміну. Наскільки цей досвід можу стати корисним зараз для України?

Радянський Союз був набагато цивілізованішим, ніж сьогоднішня путінська імперія

– Радянський Союз був набагато цивілізованішим, ніж сьогоднішня путінська імперія. Тому спиратися на практику Радянського Союзу марна справа. Справа Савченко – це особлива справа. В особі Савченко росіяни тепер мають, і Україна має символ незламності.

– Ви говорили про те, що міжнародний тиск може зіграти вирішальну роль у цій справі. Чи може Росія віддати надію Савченко якісь третій країні?

– Причому тут третя країна? Надія Савченко – це громадянка України і вона має бути повернута в Україну. Якщо Обама, Меркель, інші лідери говорили з Путіним серйозно і попереджали його, що в разі, якщо він не буде дотримуватися цивілізованих принципів поведінки і не звільнить Савченко – він наразиться на посилення санкцій, то тоді це буде мати ефект. Якщо вони виступали як прохачі – то це на нього може і не вплинути. Для Путіна – це принциповий момент. Тим паче, що Савченко заявила, що вона ні в якому разі і не за яких підстав не підкориться отому диктату і спробі її зламати.

– Деякі оглядачі говорили про те, що, ймовірно, Росія вимагає за Савченко якихось серйозних політичних поступок від Києва, ледь не визнання анексії Криму. Наскільки реальні в міжнародній політиці такі вимоги, і що зможе зробити Київ у цій ситуації?

– Ні. Ці вимоги абсолютно незаконні, нелегітимні і неприйнятні. І я думаю, що якби у Надії запитали, чи була б вона згідна, щоб її звільнили за таких умов, я певен, що вона б відмовилась.

Савченко повинна бути звільнена безумовно. Тому що це судилище над нею від початку і до кінця – є незаконним навіть з точки зору законів, які існують в Росії.

На цю ж тему:

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

22.03.2016
Вирок Надії Савченко чи суду?

Після винесення вироку російським судом, керівництво України починає новий етап боротьби за звільнення Савченко далі

22.03.2016
На кого можуть обміняти Савченко?

У СРСР і Росії є багатий досвід обміну політв’язнів далі

22.03.2016
Це не злочин влади, це божевілля російської влади – Алексієвич про вирок Савченко

Нобелівська лауреатка прокоментувала вирок Савченко далі
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG