Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 09:54

«Група семи»: Кремль має докласти більше зусиль для вирішення конфлікту на Донбасі


(©Shutterstock)

Окрема тема, якою переймалися на зустрічі G-7 – анексія Росією Криму

Берлін – Відбулася зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн «Групи семи» (G-7), під час якої вони закликали Росію докласти більше зусиль для вирішення конфлікту на сході України. Про це йдеться у підсумковій декларації саміту, який закінчився 11 квітня в Японії. Дипломати зокрема закликали Кремль вплинути на підтримуваних Росією сепаратистів. Якщо це станеться, то Росії обіцяно можливе повернення до клубу найпотужніших індустріальних країн – «Групи восьми». Про це неодноразово заявляв міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, який і в Хіросімі також висловився щодо цього.

Франк-Вальтер Штайнмаєр
Франк-Вальтер Штайнмаєр

Базовими передумовами для повернення Росії до «Групи восьми» керівник МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр називає необхідність її внеску в політичне вирішення конфлікту в Україні. А також тривалу «конструктивну роль» у мирному врегулюванні у Сирії. Проте Москві слід створити «умови для повернення», – сказав він напередодні зустрічі у Хіросімі. Утім, за словами Штайнмаєра, у «поточному році умов для цього у нас ще немає».

Сюзан Стюарт
Сюзан Стюарт

На думку аналітика з Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки Сюзан Стюарт, саміт «Групи семи» став приводом показати ставлення Німеччини до Росії.

«Ця заява – одна з низки заяв, котрі робила Німеччина впродовж кількох останніх місяців. Згадаймо, приміром, пропозицію щодо діалогу між ЄС і Євразійським союзом. Таку співпрацю можна уявити, якщо Росія виконає певні умови. Я гадаю, цей крок віддзеркалює потребу в діалозі з Росією. А також і те, що Німеччина бажає бачити Росію партнером у діалозі», – сказала німецький аналітик в інтерв’ю Радіо Свобода.

Потужніше впливати на проросійських сепаратистів

Водночас дипломати наполягають на активнішій участі Росії у мирному процесі. Зокрема і на її потужнішому впливі на проросійських сепаратистів. Також на саміті наголошували, що «Група семи» зацікавлена у співпраці з Москвою і скасуванні західних економічних санкцій. Натомість Кремль має забезпечити мир на Донбасі.

Джон Керрі
Джон Керрі

Держсекретар США Джон Керрі висловив переконання, що конфлікт може бути вирішений лише обопільними зусиллями.

«Під час саміту «Групи семи» ми обговорювали достатньо довго конфлікт в Україні. Я хочу зауважити, що метою було повне виконання Мінських угод. Досі ми недооцінили необхідність обох сторін, як Росії, так і України. Щодо Росії, то вона має допомогти вплинути на сепаратистів щодо повної реалізації Мінського мирного процесу», – запевнив Керрі.

Вирішувати проблему мирним шляхом і дипломатичними засобами

Окрема тема, якою переймалися глави дипломатичних відомств країн «Групи семи», і на якій наголошується у декларації саміту, – анексія Росією Криму, що вони вважають порушенням міжнародного права, і очікують від Кремля дотримання відповідних зобов’язань, які він взяв на себе.

Обговорюючи проблеми глобального тероризму, нерозповсюдження ядерної зброї, міграційної кризи, дипломати приділяли особливу увагу збройному конфлікту на Донбасі та ролі Росії в його розв’язанні. Вони закликали всіх його учасників і зацікавлені сторони у повному обсязі виконувати Мінські угоди для вирішення проблеми мирним шляхом і дипломатичними засобами.

Світ без ядерної зброї

Голова Держдепартаменту США Джон Керрі й інші міністри закордонних справ «Групи семи» поклали вінки до пам’ятника 140 тисячам осіб, які загинули під час атомного бомбардування Хіросіми і Нагасакі та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Візит американського очільника став історичним, адже Керрі – перший держсекретар США, який відвідав меморіал. Він залишив запис у гостьовій книзі, де йдеться, що музей у Хіросімі – нагадування про необхідність не тільки покласти край ядерній загрозі, а й докласти всіх зусиль для того, щоб не допускати воєн узагалі.

Міністри країн «Групи семи» зазначили, що зустріч у місці, де була здійснена перша у світі ядерна атака, покликана відреагувати на провокації з боку Північної Кореї, погіршення з безпекою в Україні та Сирії. Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ Японії, Німеччини, Великобританії, Франції, Італії, Канади та США.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG