Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 23:14

За що Каську «світить» 12 років за ґратами


Віталій Касько

Головною причиною звинувачень щодо Каська стала квартира площею 155 квадратних метрів

Екс-заступник генерального прокурора України Віталій Касько може потрапити за ґрати на 12 років. В ГПУ повідомили, що підозрюють колишнього колегу в шахрайстві та підробленні документів. Йдеться про махінації зі службовим житлом, яке, за версією прокуратури, Касько привласнив обманом. Сам колишній заступник генпрокурора називає справу проти себе сфабрикованою. Причиною таких дій прокурорів він називає свої попередні заяви щодо реформування відомства і боротьби з корупцією всередині ГПУ.

Адвокат колишнього заступника генерального прокурора Євген Грушовець заявляє, що оголошення про підозру його клієнту відбувались із численними порушеннями. Так, було пошкоджено автомобіль Каська, дверцята якого облили невстановленою речовиною, процесуальні дії проводили у нічний час, що заборонено нормами КПК, а співробітники ГПУ не представились на його вимогу.

«Така ситуація, коли, як ми вже знаємо, працівниками Генеральної прокуратури, а також СБУ порушуються норми Кримінально-процесуального кодексу, це лише підкреслює те, що ця справа, скоріш за все, буде і є якоюсь заполітизованою, і що під час неї, скажімо так, розслідування будуть. І вже порушуються норми чинного законодавства України», – вважає адвокат.

Прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко запевнив, що під час повідомлення про підозру його колеги діяли в межах власних повноважень. На підтвердження своїх слів Куценко продемонстрував відео, яке записували на місці події.Касько двічі приватизував службове житло – прокурор

Каська підозрюють за частиною 4-ю статті 190 (шахрайство) та частиною 4 статті 358 (підроблення документів) Кримінального кодексу України. За словами Куценка, колишній заступник генпрокурора обманом заволодів квартирою в Києві площею 155 квадратних метрів, яку раніше йому надали в ГПУ для службового користування. Справ в тому, що у 2003 році колишній заступник генпрокурора вже скористався правом отримати житло від держави. Тоді йому надали однокімнатну квартиру площею 48 квадратних метрів. Втім, у 2010-му, пояснив Куценко, Касько знову звертається до органів прокуратури зі схожим проханням, знову отримує житло і в 2014 також приватизовує квартиру.

«Обман полягає у тому, що його мама була власником двох житлових квартир, а він зазначає і подає документи, що мама, дідусь і сестра є безхатченками. У 2014 році, звільнившись з органів прокуратури, Касько здійснює приватизацію цієї квартири. Тобто, із державної власності квартира переходить у приватну власність. Отут у нас і є шахрайство – заволодіння майном шляхом обману», – повідомив Куценко.В ГПУ закликають не надавати справі політичного забарвлення. За словами начальника управління з розслідування кримінальних проваджень у сферах державної служби та власності Дмитра Суса, в ГПУ триває перевірка й інших працівників щодо законності отримання ними квартир. А Касько є лише одним із фігурантів. Щоправда, імен прокурорів до яких є претензії або хоча б їхню кількість Сус назвати не зміг.

«Кримінальне провадження порушене не тільки за статтею «шахрайство», а й за статтею 367 частина 2 – службова недбалість. Тому, ми перевіряємо не тільки дії осіб, які отримали квартири, а й дії як працівників Генеральної прокуратури, так і інших органів, на вчинення цього кримінального правопорушення, що виразилося в тому, що особи отримували по 2-3 квартири», – повідомив Сус.

Це свавільне переслідування – Касько

Сам Віталій Касько називає озвучені підозри сфабрикованими, а метою ГПУ – його дискредитацію. В лютому заступник генпрокурора заявляв, що причинами його відставки є несправедливий перерозподіл обов’язків у Генпрокуратурі та корупція всередині відомства.Також повідмляв про тиск на слідчих і прокурорів через справу проти так званих «діамантових прокурорів» і про те, що колишній очільник прокуратури Віктор Шокін вимагав від нього виконувати інструкції заступника голови парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.

Єдиною метою є свавільне переслідування мене за ті погляди, які я висловлював щодо реформування прокуратури і боротьби з корупцією в прокуратурі
Віталій Касько

«Єдиною метою є свавільне переслідування мене за ті погляди, які я висловлював щодо реформування прокуратури і боротьби з корупцією в прокуратурі. А також щодо певних посадових осіб, які займають високі посади в державі. Все, що написано в тих документах, які намагалися вручити і до кінця не вручили, – не відповідає дійсності. Це все є необґрунтовано та сфабриковано Генеральною прокуратурою», – заявив Касько.

11 квітня Віталій Касько вже побував у ГПУ, втім, за його словами, допит перенесли на вівторок. У відомстві заявляють, що колишній заступник генпрокурора свідомо проігнорував час призначений для процесуальних дій.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG