Доступність посилання

24 Вересень 2017, Київ 14:15

Російські медики кажуть, що не виявили загрози життю Надії Савченко


Надія Савченко у суді міста Донецька Ростовської області Росії, 9 березня 2016 року

Тиждень сухого голодування ув’язненої у Росії української льотчиці

Здоров’я Надії Савченко задовільне, госпіталізації вона не потребує. Про це заявили російські лікарі, відвідавши українську льотчицю у СІЗО Новочеркаська. Тим часом адвокати Савченко констатують: вона вже тиждень тримає сухе голодування. Внутрішньовенні вливання, хоч і розріджують кров ув’язненої, запобігаючи тромбам, але не відновлюють втрати організму. За даними захисників, Надія тримається, але сил у неї обмаль. 13 квітня Савченко планує відвідати один із її адвокатів.

13 квітня – рівно тиждень сухого голодування Надії Савченко у СІЗО Новочеркаська Ростовської області на знак протесту проти вироку російського суду. Стан її здоров’я турбує не тільки родичів та адвокатів. У понеділок Савченко відвідали українські консули, а у вівторок її обстежили російські лікарі. Крім того, члени місцевої громадської спостережної комісії регулярно відвідують українську льотчицю і перебувають на прямому зв’язку з керівництвом слідчого ізолятора. Як сказав Радіо Свобода член ГСК Ростовської області Леонід Петрашіс, висновкам медиків немає підстав не довіряти, він також повідомив про те, яким нині є стан здоров’я ув’язненої.

Стан Надії задовільний. Вона, слава Богу, у здоровому глузді і небезпек для життя ніяких немає

«Це був колегіальний висновок цивільних лікарів, які не належать до тюремної системи Федеральної служби виконання покарань (ФСВП). Стан Надії задовільний. Вага 61 кілограм, тиск у нормі, отримує вона у вигляді ін’єкцій фізрозчин, глюкозу, відповідно те, що необхідно для підтримання здоров’я. І ось таке формулювання, не знаю, як це правильно пояснити – «приймає воду за медичними показаннями». Вона дивиться телевізор, курить, ходить на прогулянку, спілкується. Ну те, що вона звичайно напружена, це можна пояснити. Стан нормальний. Вона, слава Богу, у здоровому глузді і небезпек для життя ніяких немає», – зазначив Леонід Петрашіс.

«У ніч на неділю стан здоров’я Надії Савченко був критичним»

Українські та німецькі лікарі готові приїхати до Надії Савченко в будь-який момент, зазначив Радіо Свобода один із адвокатів української льотчиці Микола Полозов. Але наразі на всіх рівнях, куди звертаються представники України і Заходу, російська влада нічого не відповідає. Захисник нагадує, що під час минулорічного голодування в СІЗО у Москві до Савченко допустили як українських, так і двічі німецьких медиків. За словами Полозова, і адвокатам, і родичам Надії цього разу пропонують повірити на слово співробітникам Федеральної служби виконання покарань Росії.

У Надії брали аналіз крові, і з’ясувалося, що рівень в’язкості крові в чотири рази перевищує норму

«У п’ятницю у Надії брали аналіз крові, і з’ясувалося, що рівень в’язкості крові в чотири рази перевищує норму. У ніч з суботи на неділю у неї був критичний стан здоров’я, внаслідок чого з Москви терміново прилетіла чиновниця ФСВП Ларіонова з бригадою медиків, які провели кілька аналізів Надії, провели обстеження, вкололи їй глюкозу через вену і хлорид натрію, але, разом з тим, Надії не дають результатів аналізів, не дають результатів обстежень. Їх не надають ні рідним, ні адвокатам Надії Савченко. Нам пропонують вірити тільки на слово ФСВП», – розповів Микола Полозов.

13 квітня у СІЗО Новочеркаська Надію Савченко планує відвідати її адвокат Ілля Новіков, а 14 квітня з Надією сподівається побачитися її сестра Віра Савченко.

22 березня Донецький міський суд Ростовської області визнав Надію Савченко винною у вбивстві російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, а також у незаконному перетині кордону Росії та засудив до 22 років ув’язнення. 5 квітня вирок набув чинності. Надія Савченко категорично відкинула звинувачення.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG