Доступність посилання

ТОП новини

Життя по-вінницьки. Бастіон Кістіона (розслідування)


Kistion
Kistion

За часів керівництва Кістіоном вінницьким водоканалом – це КП безкоштовно роздало землі під забудову. На ділянці, яку отримав водій міськради, виріс родинний маєток самого Кістіона

Один з нових міністрів уряду Володимира Гройсмана – його земляк Володимир Кістіон. Нині він – віце-прем’єр-міністр, раніше ж був заступником Володимира Гройсмана як міністра регіонального розвитку та будівництва, до цього – як мера Вінниці, а ще до цього – головою вінницького водоканалу.

Саме за його керівництва водоканал безоплатно віддав частину своїх земель під приватну забудову. На одній ділянці згодом виріс і маєток родини самого Володимира Кістіона, якого немає в його декларації.Чому – з’ясували журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший».

​«Я думаю, ні для кого не секрет, що головним пріоритетом має стати подолання корупції», – заявив на першому ж засідання свого уряду прем'єр Володимир Гройсман.

У нинішньому Кабміні – 23 міністра: прем’єр-міністр Гройсман, 6 віце-прем’єрів і 16 очільників міністерств. Одне з крісел віце-прем’єрів отримав Володимир Кістіон – це креатура Володимира Гройсмана: коли нинішній прем'єр працював мером Вінниці, Кістіон 6 років був його незмінним заступником.

Новий віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон
Новий віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон

Загалом все своє життя Володимир Кістіон був чиновником. Статки у його декларації відповідні.

А це – будинок сім’ї колишнього заступника мера Володимира Кістіона у тій же Вінниці на вулиці Тракторній. Затишний маєток, басейн, своя ділянка. Всього площа цієї землі – 10 соток. Сусіди підтверджують, це – будинок колишнього заступника мера Володимира Кістіона. Але його не знайдеш в офіційній декларації.

Люди, які все життя працювали на зарплатню від держави, знають, що офіційно на такий маєток заробити майже неможливо. Як же це вдалось новому українському віце-прем’єру, чиновнику родом з Вінниці, родина якого також не має бізнесу?

Землі від «Водоканалу»

Почнемо з земельної ділянки. На неї дехто роками гроші накопичує. А як Кістіону дістався цей шматок землі?

Будинок родини Володимира Кістіона у Вінниці
Будинок родини Володимира Кістіона у Вінниці

У 2008 році, коли Володимир Кістіон був головою місцевого обласного водоканалу, підприємство вирішило віддати частину своїх земель під приватну забудову. Міська рада починає різати цей «комунальний пиріг».

«Вона (земля – ред.) належала вінницькій міській громаді. Неозброєним оком можно побачити, що з однієї сторони стоять надзвичайно дорогі маєтки на землі водоканалу, а з іншого боку – прості оселі вінничан. Фактично на одній вулиці з’явився такий страшенний дисонанс. Коли там поселилися чиновники й вельможі, там з’явилася дорога нормальна. Тобто за такими принципами вона розподілялась», – зазначає депутат Вінницької обласної ради Андрій Вигонюк.

І от частина земель водоканалу, очолюваного на той час Кістіоном, дістається безоплатно Юрію Івановичу Пиндику. От тільки йому тут жити не судилося. Тут поселиться родина Володимира Кістіона – нинішнього віце-прем’єр-міністра України.

Виявилося, що Юрій Іванович Пиндик – водій адміністративно-господарського відділу міської ради Вінниці. Згідно з рішенням Вінницької міськради, за підписом на той час мера Гройсмана, громадянину Юрію Пиндику безоплатно передали під забудову 10 соток землі за рахунок земель водоканалу.

Юрій Пиндик отримав землю від «Вінницяводоканалу», коли головою КП був Володимир Кістіон, а мером міста – Володимир Гройсман
Юрій Пиндик отримав землю від «Вінницяводоканалу», коли головою КП був Володимир Кістіон, а мером міста – Володимир Гройсман

Маєток для сина

Абсурд у тому, що земля і досі належить водієві Вінницької міськради. А от сам будинок на ньому звела родина колишнього голови водоканалу, а тепер віце-прем'єра України. Маєток офіційно оформлений на його сина Дмитра Кістіона. Ані землі, ані маєтку немає у декларації посадовця.

«Пан Пиндик, відповідно до чинного законодавства, отримав земельну ділянку, а потім запропонував її продати, і мій син купив її»,– пояснив віце-прем’єр Володимир Кістіон.

Нам таки вдалося зв’язатися з Юрієм Пиндиком телефоном і розпитати, чому на землі, що він безкоштовно отримав від водоканалу, зрештою оселився не він сам, а родина колишнього голови водоканалу.

– Ви пам’ятаєте, як отримали землю на Тракторній у Вінниці?

– Я, мабуть, ще раніше стояв на черзі і отримав той участок.

– А чому Ви його продали? Ви ж отримували цю землю безкоштовно і так довго стояли у черзі.

– Ну, тому що я допоміг дочці будуватися і зараз живу з нею. І з сином.

– За скільки Ви продали цю ділянку Дмитру Володимировичу (Кістіону – ред.)?

– Я не пам’ятаю, це так давно було, що я й не скажу точно.

Але в документах у відкритих офіційних реєстрах чітко зазначено, що земля досі у власності водія міськради Юрія Пиндика. То як же він міг продати землю без перереєстрації? Невже йдеться про усні домовленості, готівкові розрахунки та несплату податків за продаж землі?

Або ж мова про те, що виділяючи землю водоканалу водієві мерії, що потім буде возити самого Кістіона, його, схоже, просто використали як підставну особу? І на ній тепер майоріє вілла з басейном, в якій проживає син вінницького чиновника, коли сам батько поїхав у столицю підкорювати політичні висоти вже загальноукраїнського масштабу.

Будинок на ділянці Юрія Пиндика зареєстрований на сина Володимира Кістіона Дмитра
Будинок на ділянці Юрія Пиндика зареєстрований на сина Володимира Кістіона Дмитра

На запитання про походження коштів на зведення такого маєтку, у віце-прем’єра також знайшлося пояснення – будував на дві родини: «Значить, будинок будував я – ну, тому що він (син – ред.) одружений був, ми з сватом будували».

Те, що він жив у цьому будинку, новий урядовець не спростовує. Говорить, що не вносив його у свою декларацію, як майно у тимчасовому користуванні, бо син йому просто «дозволяв» там жити на вихідних.

Отже, землю новий український віце-прем'єр не декларував, бо вона оформлена на водія, а будинок не декларував, бо він оформлений на сина. Дуже зручно, якби все таємне рано чи пізно не ставало явним.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG