Доступність посилання

ТОП новини

Луценко реформує ГПУ, бо дбатиме про репутацію? (Огляд преси)


Ситуацію у Генпрокуратурі може змінити лише публічний політик – експерт

В історії з протягуванням Юрія Луценка на посаду голови Генпрокуратури, простежується використання «старих практик» і створюється правовий нігілізм, переконує газета «День». Однак, як наголошує експерт видання, тут важливий результат: ситуацію у Генеральній прокуратурі може змінити лише та людина, яка є публічним політиком. Попри те, що Юрій Луценко є членом команди Петра Порошенка, він не робитиме якихось речей, які б могли повністю знищити його, його політичне минуле і репутацію. Тому експерт вважає, що ГПУ має оновитися. Бо якщо нинішні прокурори через так зване «прокурорське самоврядування» будуть керувати прокуратурою, то навряд чи вдасться перемогти корупцію в прокуратурі. Про це «День» пише в статті «Злам процедури: сутінки демократії...».

Під час Революції гідності й на початку війни відбувся сплеск україномовної активності. Проте торік дослідники почали бити на сполох через нову хвилю русифікації. 2016-го її вже видно неозброєним оком. За приблизними оцінками експертів «Газети по-українськи», вживання державної мови в Україні скорочується зі швидкістю 1% на місяць. Для осмислення цього парадоксу необхідно розуміти устрій гібридної війни. Головна ідея Кремля полягає у знищенні противника шляхом поступового й непомітного його розкладання із середини. Тут нічого особливо вигадувати не потрібно – достатньо активно підтримувати все негативне, що завжди є в народі, і шельмувати все позитивне. Причому це робиться легальними засобами – через ЗМІ, конференції, пропагандистські кампанії. Більше про фази гібридної війни «Газета по-українськи» розповідає в матеріалі «Чому після Майдану скорочується вживання української мови?».

Газета «Україна молода» нагадує, що за тиждень в Україні спливає останній термін демонтажу радянських пам’ятників та перейменування вулиць і населених пунктів. Поки громадські активісти та міські чиновники обмірковують, де зберігати (і чи зберігати взагалі) усунені з громадського простору пам’ятки, деякі підприємливі та кмітливі очільники міст вирішили заробити для громади на декомунізованому радянському вождю. Як саме, газета розповідає в публікації «Кепка Леніна на згадку».

Майже дворазове підвищення цін на газ і тарифів на обігрів житла змушує українців шукати способи, як заощадити. Як з’ясувала газета «Сегодня», є кілька способів зробити це за рахунок держави, а саме: пільгові кредити видають на утеплення будинків або квартир в багатоквартирному будинку, на заміну газового котла твердопаливним, на теплозберігаючі вікна. Крім того, можна безкоштовно встановити газовий лічильник і платити за фактом, а не за нормами. Докладніше газета розповідає у статті «Утеплитися казенними грошима».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG