Доступність посилання

ТОП новини

У Пентагоні роз’яснили, для чого поставили системи ПРО в Європі


Ілюстративне фото

Системи ПРО у східній Європі не впливають на стратегічну стабільність – представник Пентагону

У США вважають, що Росія не має підстав реагувати на встановлення систем ПРО у Польщі та Румунії. Про це заявив в інтерв’ю «Голосу Америки» заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер.

Майкл Карпентер
Майкл Карпентер

«Я не думаю, що дії НАТО повинні викликати якусь обов’язкову відповідь з боку Росії. Насправді плани НАТО, особливо у питанні розгортання систем ПРО в Румунії та Польщі, давно не є секретом. Ми обговорювали їх з нашими російськими партнерами впродовж останніх 3-4 років. Ми були досить відвертими та намагались їх залучити до діалогу», – розповів Карпентер.

При цьому Карпентер відверто називає причиною збільшення військової присутності військ НАТО у Європі російську агресію в Україні.

Що стосується військ країн альянсу, які присутні тут на основі ротації, та присутність військової техніки – це була реакція на дії Росії в Україні
Майкл Карпентер

«Що стосується військ країн альянсу, які присутні тут на основі ротації, та присутність військової техніки – це була реакція на дії Росії в Україні та інших регіонах, де Росія порушила всі основоположні принципи світоустрою. Росія розтоптала практично всі базові міжнародні принципи, які дуже ретельно створювались після Другої світової війни, включно з суверенітетом та територіальною цілісністю держав», – заявив представник Пентагону.

«Альянс відповідає на ці дії, архітектура протиракетної оборони розроблена для захисту від загроз з півдня. Ми завжди були послідовні в інформуванні Росії з цього питання і не вважаємо, що це якимсь чином впливає на стратегічну стабільність», – додав він.

Карпентер каже, що Росія насправді добре розуміє мотиви встановлення ПРО.

«Вони (росіяни – ред.) розуміють, що системи, які ми розгортаємо, і наше прагнення досягнути високої готовності збройних сил – це відображення нашої рішучості колективно захищати наших союзників, як у країнах Балтії, так і на території альянсу в цілому. Це основа всього, що ми плануємо робити у цій частині світу», – розповідає Карпентер.

Представник Пентагону також наголосив, що США надзвичайно серйозно ставляться до питання захисту своїх союзників.

«Дозвольте мені дуже чітко висловитись: ми сприймаємо положення статті 5 Статуту НАТО надзвичайно серйозно. Це наша безперечна позиція, це наша клятва. Про це говорив і президент Обама, і віце-президент Байден, і держсекретар Керрі, і міністр оборони Картер. Ми про це заявляємо абсолютно серйозно», – зазначив заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG