Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 07:49

Україна поряд зі США. Їх вважають своїми найбільшими ворогами росіяни


(©Shutterstock)

За даними соціологічного опитування в Росії, Україна опинилася на другому місці серед ворогів

Російський соціологічний «Левада-центр» опублікував результати опитування, яке стосувалося недружньо налаштованих до Росії країн. На перше місце опитані росіяни поставили Сполучені Штати Америки, на другому місці Україна. Експерти не здивовані таким результатом. Про це вони розповіли Радіо Свобода.

Опитування «Левада-центр» провів минулими вихідними. Загалом у ньому взяли участь 1600 осіб по всій Росії. Питання було таке: «Назвіть 5 країн, які вороже і недружньо налаштовані щодо Росії?». На першому місці опинилися США (72%), на другому – Україна (48%), на третьому – Туреччина (29%).

Соціолог «Левада центру» Денис Волков зазначає, що в момент початку російсько-українського конфлікту в 2014 році тільки 30% росіян вважали Україну вороже налаштованою щодо Росії. Волков вважає, що російська пропаганда зіграла свою негативну роль.

«Тут нічого дивного немає. У 2014 році Україна посіла друге місце, тоді було тільки 30%. Для масової російської свідомості ця історія розгорталася дуже повільно. Досі більшість вважає, що війни між Росією й Україною немає. Але, тим не менше, накопичуються протиріччя, взаємні докори, які по телевізору постійно показують», – зауважує Волков.

За словами соціолога, ще в 2008 році, після того, як Віктор Ющенко підтримав Грузію у російсько-грузинському конфлікті, це позначилося на ставленні росіян до України.

Результат пропаганди

Директор центру українських досліджень інституту Європи РАН, політолог Віктор Мироненко в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що ставиться з недовірою до соціологічних опитувань, але в цьому випадку вважає, що результат, на жаль, відображає реальне ставлення росіян до інших країн і, зокрема, до України. На думку Віктора Мироненка, почалося все аж ніяк не в 2014 році, і не в 2008-у, а на початку двохтисячних, принаймні з часів Помаранчевої революції.

«Я вважаю, що це абсолютно закономірний наслідок тієї пропаганди, яка ведеться в Росії дуже давно, – каже він. – На жаль, приблизно така ж ситуація і в Україні. Я весь час попереджав і звертався до друзів в Україні, бо я розумію, що треба захищатись якось від цієї пропаганди, але ні в якому випадку не йти тим шляхом, яким пішли російські ЗМІ. Дуже сумно, коли дві країни, два такі народи, як росіяни і українці, бачать себе ворогом, ну якщо не першого ступеня, то другого ступеня».

Як зазначає Віктор Мироненко, в опитуваннях «Левада-центру» звертає на себе увагу і той факт, що перший рядок серед вороже налаштованих країн у свідомості росіян посідають Сполучені Штати Америки. На думку експерта, це вказує на те, що пропагандистська машина повертає росіян до часів Холодної війни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG