Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 10:24

Москва зміцнює ідеологічний та військовий тиск на Білорусь


Президент Росії Володимир Путін (л) і президент Білорусі Олександр Лукашенко під час зустрічі у Мінську 25 лютого 2016 року

Путін зустрічається у Мінську з Лукашенком

7 червня до Мінська прибуває президент Росії Володимир Путін, який разом зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком має взяти участь у Третьому форумі регіонів двох держав. Хоча головне питання – не регіональна співпраця, а створення у Білорусі військової авіабази Росії. Візит Путіна відбувається на тлі активізації у Білорусі проросійських сил, які в тому числі проводять військові тренування за участю бойовиків, що воювали в Україні.

Москва зміцнює ідеологічний та військовий тиск на Білорусь
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Формально форум за участю президентів Путіна та Лукашенка розглядатиме поширення співпраці між окремими регіонами Білорусі та Росії. Але, як вважає білоруський експерт спільноти «Інформнапалм» Денис Івашин, дискусія у президентів триватиме також довкола планів Росії створити у Білорусі свою військову авіабазу. Російські офіцери вже шукали собі квартири у місті Бобруйську, де хотіли поставити цю базу, але Лукашенко в останній момент відмовив.

Росіяни фактично зробили крок у відповідь – у Смоленській та Брянський областях будуються нові мотострілецькі бази поруч з білоруським кордоном. У місто Клинці Брянської області вже перекинуто 28-му бригаду з Єкатеринбурга, яка брала участь у боях на Донбасі.

Денис Івашин
Денис Івашин

Ця бригада спрямована не проти України, а проти Білорусі, – переконаний експерт Денис Івашин.

В контексті російської агресії проти України в Росії може виникнути «питання Білорусі»
Денис Івашин

«Зрозуміло, що в контексті російської агресії проти України в Росії може виникнути «питання Білорусі». Що змушує так думати? Перш за все те, що через Клинці проходить шосе Гомель-Брянськ і залізниця Гомель-Унеча. Деякі журналісти кажуть, що військові сили розташовуються в Клинцях з розрахунком на Україну. Але я вважаю, що це не так – з Клинців до українського кордону немає ніяких значимих магістралей. Тому тут саме білоруський напрямок», – каже він.

Олександр Алєсін
Олександр Алєсін

Інший військовий експерт з Мінська Олександр Алєсін пояснює появу цієї бази браком довіри між Москвою та Мінськом.

Можливо, що деякі люди у військово-політичному керівництві Росії не цілком довіряють Білорусі як союзнику та вибудовують власну лінію оборони
Олександр Алєсін

«Можливо, що деякі люди у військово-політичному керівництві Росії не цілком довіряють Білорусі як союзнику та вибудовують власну лінію оборони – в умовах, коли НАТО нарощує свої контингенти у Балтії та Польщі».

Для наступальної операції проти Білорусі двох дивізій замало, потрібно принаймні дві армії – танки, артилерія, авіація, вважає Алєсін. Денис Івашин з цим не згідний.

«Справа в тому, що для гібридної війни не обов’язково мати кілька армій – досить дестабілізувати ситуацію в сусідніх районах, запустити туди під виглядом самооборони своїх людей, які будуть блокувати військові об'єкти і ставити блок-пости. Для цього достатньо кілька підрозділів ГРУ-шників, які можуть базуватися в Клинцях. Кордону між Росією і Білоруссю немає, тому ці спецслужбісти можуть спокійно потрапляти на територію Білорусі та дестабілізувати тут обстановку», – зауважує експерт.

«Русский мир» посилюється в Білорусі

Паралельно з розбудовою військових баз біля східних кордонів у самій країні помітна активізація проросійських сил, різних козаків, православних псевдо-патріотичних клубів, які в тому числі проводять і військові тренування. У останніх цього року був помітний лідер нацистів з Петербурга Олексій Мільчаков, який воював на Донбасі.

А днями з заявою про потребу анексії території Білорусі у склад Росії виступив сумнозвісний лідер бойовиків Ігор Гіркін, який сказав, що для «об’єднання Білорусі з Росією зовсім необов’язково воювати, при розумній політиці об’єднання можливе без всякої війни і без будь-якого кровопролиття», – наголосив російський полковник Гіркін, який називав себе «міністром оборони» «ДНР». У Москві Гіркіним вже створено комітет, який поставив собі за мету інкорпорацію Білорусі та України у склад Росії.

Політична карикатура Євгенії Олійник
Політична карикатура Євгенії Олійник

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG