Доступність посилання

ТОП новини

Слухання в Сенаті США щодо України


Помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд на прес-конференції в Києві, 27 квітня 2016 року

Чому більшість західних партнерів тиснуть здебільшого на Україну, а не на Росію, запитували сенатори

Американські сенатори змусили вкотре виправдовуватися представників Державного департаменту та Пентагону щодо їхньої політики в Україні. У вівторок, на слухання «Росія порушує кордони, угоди та права людини», законодавці в числі інших запросили помічницю державного секретаря США Вікторію Нуланд.

Американські законодавці стурбовані, що адміністрація президента Обами, можливо, докладає недостатньо зусиль для протистояння російській агресії в Україні та Грузії.

Сенатор-демократ Роберт Менендес сказав: «Мене турбує, що Путін дивиться на нашу реакцію і робить висновок, що його підхід «випробування меж допустимої агресії та опортунізму» правильний».

Сенатор дивується, чому американський уряд не посилює санкції щодо Росії.

Чому ми більш агресивно не застосовуємо дипломатичні інструменти, які можуть нам допомогти переконати Росію, що її дії матимуть наслідки?
Роберт Менендес

«З точки зору дотримання безпеки в Мінських угодах ми драматично програємо. При цьому продовжуємо тиснути на українців. Про Крим ми вже навіть не згадуємо, напевне, це питання зникло. Ми бачимо порушення (Росією – ред.) угоди про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, і жодних наслідків за два роки. Чому ми більш агресивно не застосовуємо дипломатичні інструменти, які можуть нам допомогти переконати Росію, що її дії матимуть наслідки? Чому ми не прагнемо до розширення візових санкцій, чому не прагнемо до більшої кількості заморожених активів, чому ми не можемо прямо протистояти цьому виклику?» – зауважує Роберт Менендес.

Вікторія Нуланд, помічниця держсекретаря США у справах Європи і Євразії сказала: «Я б поставила питання таким чином: яку ціну Росія платить за це?» Вікторія Нуланд згадує про економічні санкції, які, за її словами, в поєднанні з низькими цінами на нафту, вже обійшлися Росії вельми дорого.

«Чому ви прямо не відповідаєте на мої основні запитання? Чому ми не розширюємо візові обмеження, чому не збільшуємо «список Магнітського», чому не зростає обмеження для банків, чому ми не робимо цього всього?» – продовжує ставити запитання сенатор-демократ Роберт Менендес.

Представниця Держдепу змушена виправдовуватись. До кінця цього місяця Євросоюз має вирішити, чи продовжувати економічні санкції щодо Росії, запроваджені через загарбання українських земель. Вікторія Нуланд каже, що США висловлюють «обережний оптимізм» з приводу того, що ЄС продовжить ці санкції.

Сенатор-республіканець від Флориди, який ще нещодавно був кандидатом на пост президента США, Марко Рубіо називає Мінські угоди фарсом.

Ми вже не говоримо про Україну стільки, скільки необхідно, натомість всі фокусуються на ролі, яку Росія відіграє у Сирії. Я думаю, саме на це і розраховував Путін
Марко Рубіо

«Ми вже не говоримо про Україну стільки, скільки необхідно, натомість всі фокусуються на ролі, яку Росія відіграє у Сирії. І я думаю, частково саме на це і розраховував Путін. Але фактом є те, що росіяни заморозили ситуацію в Україні», – каже сенатор-республіканець.

Рубіо в унісон з Менендесом дивується, чому більшість західних партнерів тиснуть здебільшого на Україну, а не на Росію. Вікторія Нуланд, помічниця держсекретаря США у справах Європи і Євразії пояснює: щоб Київ був готовий до децентралізації, якщо раптом Росія виконає умови «Мінська».

«Україна зробить собі послугу, якщо буде готова запровадити цей спеціальний статус, якщо всі умови «Мінська» будуть виконані», – каже Нуланд.

Марко Рубіо відреагував: «Чому тоді не збільшити санкції? Має місце порушення угоди, яка була досягнута, і вони її не виконують».

Як заявили нещодавно лідери «Великої сімки», ми готові збільшити санкції, якщо в цьому буде потреба
Вікторія Нуланд

Відповідь Вікторії Нуланд: «Пане сенаторе, як заявили нещодавно лідери «Великої сімки», ми готові збільшити санкції, якщо в цьому буде потреба».

Сенатор Джін Шагін поцікавилась у представниці Держдепу, як американський уряд протистоїть російській пропаганді?

«Ми підтримуємо багато російськомовних медіа, що мовлять у країнах Балтії та інших країнах регіону, щоб доносити інформацію до російськомовного споживача або протистояти російській пропаганді. Ми очевидно підтримуємо російськомовні програми в Україні, які також мають вплив у Росії», – розповіла Нуланд.

Загалом, Вікторія Нуланд назвала кілька напрямків, за якими США будуть провадити політику щодо Росії. Серед них – стримування подальшої агресії, тісніший контакт з американськими союзниками, допомога сусіднім з Росією країнам, а також – прямий зв’язок та вплив на російський народ. При цьому Нуланд зазначила, що між США та Росією триває співпраця з низки питань, де інтереси обох країн збігаються.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG