Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 01:24

Пересувні житлові модулі замість армійських наметів: мрія чи реальність?


У Дніпрі навчились виготовляти пересувні житлові модулі для бійців, та як скоро зручні «вагончики» дійдуть до солдатів на передову?

Дніпро – У Дніпрі, на вагоноремонтному заводі, розпочали виготовляти мобільні житлові модулі для військових – своєрідні «вагончики», в яких солдати більш-менш комфортно можуть жити, де може зберігатись зброя і навіть є можливість облаштувати польовий шпиталь. Виробництво модулів, які є сучасною альтернативою звичайним солдатським наметам, налагодило місцеве підприємство на основі реального досвіду й рекомендацій військових фахівців. Однак серед замовників поки що – лише волонтери та доброчинні фонди, хоча завод сподівається й на великі державні замовлення, і серійний випуск продукції.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

На заводі «Дніпровагонрембуд», що спеціалізується на виробництві та ремонті цілком мирної продукції – залізничних вагонів, опанували виготовлення житлових модулів для військових. На підприємстві розказують: за основу взяли розробки українських конструкторів і тепер успішно виготовляють «вагончики» двох типів. Перші – невеликі, розбірні «кімнати», з незмінним внутрішнім об’ємом, призначені для проживання бійців. Їх можна облаштувати всім необхідним для побуту – душем, кондиціонером, навіть телевізором, створивши комфортні умови для українських військових на передовій. Вони легко транспортуються і так само легко встановлюються – за годину – дві.

На відміну від армійських наметів, в яких зараз живуть українські військові, пересувна казарма має тверду підлогу, стелю та стіни, які захищають її від перенагрівання влітку, переохолодження взимку, опадів тощо. У «вагончиках» такого типу також можна облаштовувати кімнати для зберігання зброї.

Другий тип модулів – у кілька разів більші, розбірні, які в залежності від потреб військових можуть трансформуватись і в казарму, і в штаб, і навіть в польовий шпиталь. Таке помешкання зручне в транспортуванні – «будинок» складається до розмірів контейнера, в рази меншого за розмірами.

Як розповідає директор підприємства Леонід Таслицький, обидва типи «контейнерів» зберігають комфортну температуру всередині як у спеку, так і у мороз – до мінус 30 градусів. Технічне завдання, щоб ці модулі витримували ще й обстріли, поки що не стояло, але якщо воно буде, готові взятись і за нього, зазначає керівник заводу.

«Скласти й розкласти такий модуль можна за дві години. Вага одного складає менш ніж 20 тонн, тобто відповідає вимогам щодо транспортування. А функціонально – він може використовуватись по – різному. Досі нам не ставили технічне завдання, щоб ці модулі витримували обстріл, але якщо таке завдання буде, то ми маємо досвід, адже виготовляли броньовані вагони. Інші ж завдання, зокрема, кліматичні – щоб вони витримували мінус 25-30 градусів тощо – вирішені», – зазначив директор підприємства.

На підприємстві зазначають: собівартість одного такого «вагончика» складає кілька сотень тисяч гривень – залежності від «начинки». За наявності великого замовлення, кажуть на заводі, підприємство могло б виготовляти по 5 і більше основ – модулів на добу, а інші підприємства міста та України допомагали б з «начинкою».

А втім, як зазначив керівник підприємства, поки серед замовників продукції – лише волонтерські організації та доброчинні фонди, пропозицій від Міністерства оборони України лише чекають.

«Вагончик» з душем як альтернатива армійському намету й дощовій воді

Демобілізований боєць одного з добровольчих формувань, а нині волонтер Руслан зазначає: під час перебування в зоні бойових дій не бачив жодного такого модуля. Пригадує: разом з бойовими побратимам доводилось ночувати просто неба, душ був нездійсненною мрією, вмивались, коли була можливість, зібраною дощовою водою.

«По собі знаю, як ми жили в окопах. Ми вішали відра й мились дощовою водою. Щоб виграти цю війну, треба передусімзабезпечити гідні умови проживання бійцям, гідні умови санітарії. Потрібно, щоб такі модулі стояли по всій передовій, щоб в них можна було надавати першу медичну допомогу», – зазначив Руслан після «екскурсії» підприємством, що опанувало виготовлення модулів для військових.

Міністерство «відписалось»

У Міністерстві оборони України Радіо Свобода наразі не підтвердили, але й не спростували інформацію керівництва заводу про можливість налагодження масового виробництва житлових модулів для військових у Дніпрі.

На офіційний запит Радіо Свобода з оборонного відомства дали відповідь за підписом начальника відділу по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації Олександра Копаниці.

«Зазначені у Вашому запиті житлові модулі не є об’єктами будівництва, а відносяться до категорії заводських виробів. Вирішення питання щодо їхнього замовлення та придбання не належить до компетенції Головного управління», – йдеться у документі.

2015 року в Дніпрі презентували першу мобільну казарму для українських військових, що відповідає стандартам НАТО. Це був це спільний проект українських розробників, державного підприємства «Південмаш» та одного з доброчинних фондів. Серійний випуск цієї продукції так і не налагодили.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG