Доступність посилання

ТОП новини

США нададуть Україні фінансову допомогу для здійснення реформ – Білий дім


Володимир Гройсман і Джозеф Байден

Під час зустрічі з прем'єр-міністром України віце-президент США повідомив про плани надати цього року 220 мільйонів доларів нової допомоги Україні

Віце-президент США Джозеф Байден у середу зустрівся з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом. До цього український прем'єр провів зустрічі в Конгресі США, зокрема, із спікером Палати представників Полом Раяном.

Високопосадовці дружньо вітали один одного, і віце-президент США Джозеф Байден тепло відгукнувся про очільника українського уряду: «У нього складна робота, і він вже зробив багато важливих кроків».

Віце-президент США також запевнив прем'єра України, що Вашингтон підтримає реформи, які проводяться в Україні.

Після зустрічі прес-служба Білого дому розповсюдила повідомлення, в якому говориться про те, що після завершення процедур сповіщення про це Конгресу Вашингтон планує надати цього року 220 мільйонів доларів нової допомоги Україні на підтримку економічних, політичних і енергетичних реформ.

Як сказано в повідомленні, «цей пакет допомоги буде підтримкою зусиль України у зміцненні демократичних інститутів та верховенства права, зміцненні основ для стійкого економічного зростання, а також дозволить реагувати на гуманітарні потреби».

Ці кошти, згідно з повідомленням Білого дому, підуть на прискорення митної реформи, в тому числі шляхом надання правової, регуляторної, інфраструктурної та електронної митної підтримки; створення нового центру митного контролю; і сприяння в здійсненні реформ в сферах набору, перевірки, підготовки та оснащення нових співробітників митних служб, на основі успішної моделі патрульної поліції.

Допомога буде спрямована на «боротьбу з корупцією шляхом підтримки реформ в ключових секторах судової системи, включаючи реалізацію конституційних поправок, ухвалених Верховною Радою 2 червня і програми реформ генерального прокурора Юрія Луценка, а також через розширення наших партнерських відносин з Національним антикорупційним бюро, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Національною поліцією, а також підтримку незалежних ЗМІ і громадянського суспільства».

США також мають намір надати підтримку реформи децентралізації, допомагаючи підвищити якість послуг, що надаються, збільшення участі громадян і підвищення їх обізнаності про переваги реформ.

Планується розширення підтримки енергетичної безпеки за допомогою програм, які створюють прозорі і чесні ринки газу та електроенергії відповідно до стандартів Європейського союзу, диверсифікацію джерел енергії, підвищення енергоефективності.

У повідомленні Білого дому зазначається, що 9 червня Корпорація закордонних приватних інвестицій (OPIC) схвалила виділення до 62,5 мільйона доларів фінансової підтримки двох приватних інвестиційних фондів, які будуть інвестувати в Україну в цілій низці секторів, включаючи агробізнес, охорону здоров'я, інфраструктуру, роздрібну торгівлю, товари народного споживання і нерухомість.

«Сполучені Штати будуть продовжувати тісно співпрацювати з українським урядом, щоб допомогти гарантувати, що практичний досвід промисловості США береться до уваги в рамках поточних зусиль України щодо виявлення пріоритетів і здійснення реформ, які сприятимуть поліпшенню ділового клімату і залучення приватного капіталу», – підкреслюється в повідомленні.

Ініціативи та нові зобов'язання, озвучені в середу Білим домом, є частиною пакету допомоги обсягом понад 1,3 мільярда доларів, яку уряд США обіцяв виділити Україні з 2014 року для просування реформ, зміцнення демократичних інститутів і громадянського суспільства, стимулювання економічного зростання, зміцнення її оборони і допомоги Україні в здійсненні більш безпечного моніторингу та охорони її кордонів і захисту її територіальної цілісності.

Ця підтримка включає більше 112 мільйонів доларів гуманітарної допомоги, наданої до теперішнього часу цивільному населенню, яке постраждало від конфлікту в Україні. Цими коштами були побудовані тимчасові укриття, придбані предмети першої необхідності, проведені заходи щодо захисту дітей і літніх людей, відремонтована інфраструктура водопостачання, а також надано допомогу для створення короткострокових робочих місць для внутрішньо-переміщених осіб.

Уряд США також виділив Україні 2 мільярди доларів кредитних гарантій і підписав угоду 3 червня, яка дозволить видати третю кредитну гарантію в розмірі до 1 мільярда доларів в найближчі місяці при виконанні певних умов і завершенні процесу сповіщення про це Конгресу. Ці кредитні гарантії допоможуть Україні стабілізувати її економіку і захистити найбільш вразливі верстви населення від наслідків необхідного економічного коригування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG