Доступність посилання

ТОП новини

У Чернігові пофарбували паркан стадіону за кошти Британської ради 


Паркан найбільшого стадіону Чернігівщини розмалювали не комунальники, а школярі

Чергнігів – Козак-футболіст, веслувальник на байдарці, різні спортивні знаряддя. Тисячі чернігівців щодня милуються дитячими малюнками там, де раніше був похмурий сірий паркан. Така зміна у зовнішньому вигляді міста сталася завдяки тому, що чернігівська восьмикласниця отримала від Британської ради кошти для покращення зовнішнього вигляду стадіону в центрі міста.

Стадіон, раніше огороджений бетонним парканом, змінила наполегливість юної чернігівки Маргарити Плахути. Результат її зусиль координатор проекту Світлана Петренко оцінює із захопленням.

«Він такий дитячий, милий! Не можна сказати, що він претендує на високе художнє мистецтво. Але з точки зору того, що це зробили діти – справді дуже чудово. І така реакція – хочеться посміхнутися, помилуватися», – каже вона.

Маргарита Плахута (п)
Маргарита Плахута (п)

Восьмикласниця Маргарита Плахута з дитинства захоплюється футболом і вболіває за українську збірну. Ідею зробити привабливішим стадіон, де проводять майже всі матчі обласного рівня, дівчина виношувала ще кілька років тому. Коли з’явилася ідея виграти гроші в конкурсі – одразу вирішила діяти.

«Я багато писала про стадіон нашого міста та що я хочу в ньому покращити», – говорить Маргарита Плахута.

Спочатку дівчина написала есе для конкурсу, який проводив Чернігівський технологічний університет. А потім вже на основі свого твору Маргарита підготувала проект, з яким перемогла у конкурсі, який проводила Британська рада. Виграла десять тисяч гривень на його реалізацію. Для початку – непогано, вважає Маргарита.

«Це залучить молодь до нових змін на краще, до небайдужості та розуміння того, що разом ми можемо зробити нашу країну кращою», – переконана дівчина.

Наполегливість Маргарити в бажанні зробити рідне місто кращим, оцінили і громадські діячі Чернігова.

«Учениця 8-го класу мріє про краще майбутнє для нашого міста. І вона не каже, що винна влада, або винний президент. А дитина сіла і написала проект», – говорить громадська активістка Тетяна Децюк.

Проект «СтадіON: розфарбуємо спортивні мрії разом!»

На десять тисяч гривень Маргарита запропонувала розмалювати зовнішній паркан стадіону. Аби визначити, хто гідний прикрасити своєю творчістю спортивний об’єкт провели конкурс.

«Я навіть не сподівався виграти конкурс. Малював малюнок вночі, перед днем, коли визначали переможця. І думав, що нічого не виграю, а так сталося, що зайняв перше місце», – згадує переможець конкурсу малюнків для стадіону школяр Дмитро Маслов.

Маргарита Плахута на одному проекті зупинятися не збирається. Дівчина вже має чимало пропозицій – як зробити Чернігів кращим.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG