Доступність посилання

ТОП новини
24 Травень 2019, Київ 17:04

Ухвалення закону про вибори на частині Донбасу не означає, що голосування відбудеться – політолог


Сергій Таран

Ухвалення закону про вибори в окремих районах Луганщини та Донеччини не означає, що вони будуть проведені. Про це заявив в ефірі радіопроекту Радіо Свобода Донбас.Реалії політолог Сергій Таран.

На його думку, Росія не готова виконувати свою частину Мінських домовленостей, тому умови, на яких Україна готова провести ці вибори, виконані не будуть.

Він пояснив, що для України можливе ухвалення закону про вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) – це частина стратегії Заходу щодо тиску на Росію з тим, щоб санкції тривали в разі, якщо Москва не буде виконувати Мінські угоди.

Водночас Таран вважає, що шансів на ухвалення закону мало.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв, що проведення виборів на окупованих територіях Донбасу можливе лише за умови повного виконання Росією та сепаратистами Мінських угод.

Напередодні лідер угруповання «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що бойовики можуть призначити дату місцевих виборів в односторонньому порядку, якщо закон про місцеві вибори на Донбасі Київ не ухвалить до 14 липня.

Перед цим інший представник угруповання «ДНР» Денис Пушилін сказав, що проведення місцевих виборів на територіях, які нині контролюють сепаратисти угруповань «ДНР» і «ЛНР», до кінця цього року малоймовірне, тому що «знайти компроміс не виходить».

Відповідно до кількох пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014–2015 роках і відомих разом як мінські домовленості, на нині окупованих територіях частини Донбасу місцеві вибори мають відбутися тільки за українським законодавством і за участі міжнародних спостерігачів.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі, а також вимагають виконання Москвою Мінських угод, проте Росія ці звинувачення відкидає і заявляє, що є лише «гарантом» виконання мінських домовленостей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG