Доступність посилання

ТОП новини
24 Квітень 2019, Київ 11:22

Добрі новини привіз до Києва єврокомісар Ган


Йоганнес Ган

Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган привіз до Києва добрі новини. Найближчими днями Україна отримає 50 мільйонів євро на боротьбу з корупцією. Саме ця «ахіллесова п’ята» найбільше гальмує успіхи держави, вважає єврокомісар. Рішення щодо безвізового режиму мають ухвалити не пізніше жовтня. Загалом у Євросоюзі бачать результати українських реформ, утім радять зосередитись на оздоровленні судової системи, державного сектору та прокуратури.


«Не вірте тим, хто каже, що ми надто зайняті іншими проблемами. Україна залишається нашим головним пріоритетом», – заявив комісар Європейського союзу з питань політики сусідства і розширення Йоганнес Ган.

Європосадовець приїхав до Києва для неформального діалогу «Східного партнерства», – наведення мостів між Євросоюзом та східними сусідами.

Україна отримає 50 мільйонів євро на антикорупційну діяльність – Ган
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00


Підтримка України, про яку багато говорив Ган, матиме не лише дипломатичну, а й цілком матеріальну основу.

Єврокомісія планує виділити Україні 50 мільйонів євро на боротьбу з корупцією. «Це стосуватиметься всіх органів, які забезпечують боротьбу з корупцією, парламенту й суспільства та медіа», – сказав комісар. За словами Гана, зараз в Україні поширена «демократизована» корупція – настільки щільно вона проникла у систему. «Слід забезпечити стабілізацію ситуації в країні», – додав він.

Три кроки антикорупційної реформи: спростити, скоротити, контролювати

Якщо Єврокомісія готова виділити ці гроші, значить, на це був відповідний запит від української влади, пояснює голова Антикорупційної ради України Богдан Якимюк. За його словами, коли рішення остаточно ухвалять, то у супроводжуючому документі можна буде детальніше прочитати, на що конкретно піде фінансування.

Богдан Якимюк
Богдан Якимюк

Щоби зрушити корупцію в Україні та витратити ці гроші з користю, можна почати з трьох кроків. По-перше, спростити всі процедури, де залучена держава: скасувати зайві дозволи, реєстрації. По-друге, скоротити державний апарат, а тим ефективним працівникам, які залишаться – підняти зарплату. І третій крок – гарантувати рівне покарання за корупційні злочини усім. Так уявляє антикорупційну стратегію Дмитро Гнап, журналіст, який спеціалізується на антикорупційних розслідуваннях.

Дмитро Гнап
Дмитро Гнап

На всі три кроки 50 мільйонів євро не вистачить, але можна зосередитись на кількох важливих відомствах і покращити їх, каже Гнап. Наприклад, реєстраційну, виконавчу службу та митницю.

«Я запропонував би так: взяти кілька відомств найперспективніших (і від яких найбільше потерпає українське суспільство). Скоротити більшу частину працівників, решту набрати на конкурсній основі. Їм виділити ці гроші з зарплатного фонду», – каже Гнап.

За його словами, при бажанні, Євросоюз може пильно контролювати, куди держава витрачає цільові кошти.

«Питання в тому, чи вистачить зусиль єврочиновників, щоб за усім простежити», – додає Гнап.

Останнього разу Йоганнес Ган був в Україні близько трьох місяців тому, коли уряд Володимира Гройсмана лише починав працювати. Результати реформ він побачив, утім, каже, ще багато роботи попереду. Українські політики надто багато думають про чергові вибори. Разом із тим, уряду бракує підтримки від Верховної Ради, додав Ган.


Єврокомісар радить зосередитись на боротьбі з корупцією, оновити суддівський сектор та посилити роботу прокуратури.

Уряд намагається наздогнати втрачені Україною місяці. Дуже багато часу пішло марно – з осені минулого року до весни поточного
Йоганнес Ган

«Радо визнаю, що уряд дуже намагається наздогнати втрачені Україною місяці. Дуже багато часу пішло марно – з осені минулого року до весни поточного. Ухвалили низку непопулярних рішень, як от в енергетичному секторі», – прокоментував Ган.

Єврокомісар додав, що спершу скептично поставився до ідеї призначити Юрія Луценка, людину без юридичної освіти, на ключову посаду генерального прокурора. Утім, зараз позитивно оцінює його «перші антикорупційні кроки». Водночас, додає, що в Україні порушують багато резонансних справ, однак, часто до суду вони не доходять. І Луценко ще має довести, що не залежить від політичного впливу, зауважив єврочиновник.

Безвізовий режим можна чекати восени

Питання безвізового режиму, на який дуже чекають українці, має вирішитись восени.

Рішення по безвізовому режиму має бути восени – Ган
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:28 0:00

Ми зможемо ухвалити рішення восени, забезпечивши візову лібералізацію... Найпізніше – рішення може бути ухвалене в жовтні
Йоганнес Ган

«Я впевнений, що ми зможемо ухвалити рішення восени, забезпечивши візову лібералізацію... Найпізніше – рішення може бути ухвалене в жовтні», – додав Ган.

Зараз прогрес України у виконанні необхідних умов плану дій щодо візової лібералізації з ЄС перебуває на розгляді в Європейському парламенті.

Євросоюз і надалі підтримуватиме Україну, якщо бачитиме результати реформ, наголосив Йоганнес Ган. Успіхи держави скоро інспектуватиме віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович, який планує приїхати з візитом.

Главу представництва Європейського союзу в Україні Яна Томбінського у вересні змінить французький дипломат Хьюг Мінгареллі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG