Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 14:12

Олімпійську збірну Росії можуть усунути від участі в Олімпіаді 2016 року


Політична карикатура Євгенії Олійник

Асоціація міжнародних федерацій олімпійських літніх видів спорту (ASOIF) 19 липня виступила проти усунення всієї збірної Росії від участі в Іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Цього ж дня у Женеві почалося засідання спортивного арбітражного суду, який розглядає позов Олімпійського комітету Росії з вимогою скасувати рішення міжнародної легкоатлетичної асоціації про відсторонення російських спортсменів від участі в Олімпіаді в Бразилії.

Засідання спортивного арбітражного суду раптово було перенесене з Лозанни в Женеву. Це пояснили спробою уникнути надмірної уваги до суду, оскільки його засідання відбувалося наступного дня після того, як незалежна комісія всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) представила доповідь, в якій мовиться про активну участь російських держструктур, в тому числі і ФСБ, у приховуванні позитивних допінг-проб спортсменів.

Відразу ж після оприлюднення доповіді президент Росії Володимир Путін розпорядився тимчасово відсторонити від роботи посадовців, яких ВАДА назвала прямими виконавцями (серед них заступник директора департаменту науки Авак Абалян, голова управління медичних і науково-дослідних програм Олімпійського комітету Росії Ірина Родіонова, радник міністра спорту Росії щодо антидопінгових питань Наталія Желанова і співробітник ЦСК Олексій Великодний).

Докази обвинувачення

Однак міністр спорту Росії Віталій Мутко продовжує працювати. У Кремлі допустили слідчі дії і щодо ФСБ в зв’язку зі згадуванням про цю службу в доповіді, але тільки за умови, якщо відповідні докази будуть надані.

Раніше у відсутності доказів Кремль звинувачував і екс-главу московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова. Однак висновки комісії фактично підтвердили його слова. Як сказав Радіо Свобода спортивний журналіст Олег Винокуров, у світлі останніх подій загроза відсторонення російських олімпійців від виступу на Олімпіаді в Ріо цілком імовірна.

«Судячи з розвитку подій, у мене, як ви розумієте, немає доступу до жодних секретних матеріалів, переговорів, тощо, але я розумію, що тепер уже, коли ухвалюють такі рішення про відсторонення високопоставлених чиновників, зрозуміло, що бездоказово все це відбуватися не може. Значить, дійсно його (Родченкова) слова не були порожніми, і тепер уже можна чекати чого завгодно», – зазначає Олег Винокуров.

Не Ріо-де-Жанейро

Експерти звертають увагу на те, що про відповідальність за допінговий скандал Олімпійського комітету Росії в доповіді не мовиться, що дає певну надію на те, що російську збірну все-таки не усунуть від Олімпіади. Олімпійська чемпіонка і депутат Держдуми Росії Світлана Журова сказала, що в разі заборони російським спортсменам брати участь в Олімпіаді в Ріо, вони звернуться до Європейського суду з прав людини.

«Якщо припустити, що це трапиться, то ми підемо в суд з прав людини і будемо доводити, що спортсмени не відповідають за чиновників, або якихось окремих людей та їхні маніпуляції. І тим більше, що там хтось на цьому заробляв гроші», – заявила відома спортсменка.

Остаточний вердикт спортивного арбітражного суду в Женеві буде оголошено 21 липня. Тоді ж стане зрозуміло, чи поїде збірна Росії на Ігри в Ріо-де-Жанейро чи ні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG