Доступність посилання

23 Листопад 2017, Київ 17:26

У Росії затвердили склад олімпійської збірної, записавши до нього й легкоатлетів, що наразі вилучені з міжнародних змагань через широке вживання допінгу. У Москві сподіваються на позитивне рішення Спортивного арбітражного суду, де оскаржують це рішення щодо легкоатлетів, і Міжнародного олімпійського комітету, що розглядає можливість узагалі не допустити російських спортсменів до літніх Олімпійських ігор.

Олімпійський комітет Росії затвердив склад команди країни на цьогорічних літніх Олімпійських іграх у бразильському Ріо-де-Жанейро. До нього внесли всіх 387 російських спортсменів, що раніше здобули олімпійські ліцензії, – разом із усіма 68 легкоатлетами.

Наразі Міжнародна асоціація атлетичних федерацій вилучила російських легкоатлетів із усіх міжнародних змагань – і з олімпійських також. Це рішення Росія оскаржила у Спортивному арбітражному суді, і цей суд провів у вівторок засідання в цій справі, нагадав президент Олімпійського комітету Росії Олександр Жуков.

Він також нагадав, що на рішення Спортивного арбітражного суду чекають у четвер. «Від цього рішення, звичайно, буде залежати, чи зможуть наші легкоатлети взяти участь в Олімпійських іграх», – сказав він.

Усе остаточно вирішить МОК

Але не тільки від цього рішення. Після публікації днями незалежного звіту, здійсненого на прохання Всесвітнього антидопінгового агентства, це агентство звернулося до Міжнародного олімпійського комітету з закликом не допустити до цьогорічних Олімпійських і Паралімпійських ігор усіх російських спортсменів.

Адже звіт підтвердив раніше висловлені звинувачення, що в Росії тривалий час існувала державна програма вживання спортсменами допінгу і приховування позитивних результатів тестів на допінг шляхом фальсифікації даних і навіть підміни зразків для аналізів, і ця програма стосувалася багатьох видів спорту, а не тільки легкої атлетики.

У МОК результати звіту назвали ударом по всьому світовому спорту і Олімпійських іграх і заявили, що нині вивчають юридичні можливості для того, щоб усунути з ігор усю російську команду.

Тож тепер у Росії чекають і на рішення МОК, що може зняти з ігор усіх російських спортсменів, навіть якщо Спортивний арбітражний суд дозволить у четвер повернути на них російських легкоатлетів.

«Остаточно це питання буде вирішуватися наприкінці тижня, найімовірніше, в неділю. І думаю, що на вирішення цього питання значною мірою вплине рішення суду, яке ми дізнаємося завтра», – заявив у середу президент Олімпійського комітету Росії Олександр Жуков.

«У всьому винен Вашингтон, а не Москва»

У Москві твердять про дискримінацію її спортсменів, нагадуючи, що допінг уживають і спортсмени з інших країн, та замовчуючи, що більше ніде не було для цього останнім часом підтриманої державою програми. Там звинувачують у тискові на Міжнародний олімпійський комітет у першу чергу США.

Тож у Вашингтоні довелося пояснювати Росії, що спортивні органи ніяк не пов’язані з американською державою. Влада США не має ніякої власної позиції щодо участі Росії в Олімпійських іграх, заявляв речник Білого дому Джош Ернест.

«Очевидно, що в МОК реагують на звіт Всесвітнього антидопінгового агентства. Це незалежний орган. Це не урядове агентство США», – наголосив Ернест.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG