Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 13:47

Шикарне життя сина Черновецького в Іспанії (світова преса)


Британський часопис ділових кіл Financial Times пише про намагання путінської Росії бути вищою від міжнародного законодавства. Популярний іспанський часопис АВС публікує подальші деталі арешту в Барселоні Степана Черновецького – сина колишнього мера Києва. Американське столичне видання The Washington Post містить матеріал, присвячений політичним амбіціям Міхеїла Саакашвілі.

Часопис ділових кіл Великої Британії Financial Times публікує матеріал «Росія намагається поставити себе над законом». Автор статті – голова аналітичного центру Russia Foundation Дейвід Кларк зазначає, що комп'ютеризація й поширення цифрових технологій відкрили шлях для просування у напрямку кібернетичної зброї, яку Росія використовує, щоб карати й дестабілізувати країни, які чинять спротив російській політиці на пострадянському просторі. Кібернетичний напад, який вивів з ладу українську систему енергопостачання у грудні минулого року, – це лише один із низки прикладів. Новини в інтернетному форматі та соціальні мережі надають Росії нові можливості для того, щоб поширювати кремлівську дезінформацію й маніпулювати громадською думкою на Заході.

Іншим прикладом новітньої ситуації протистояння з Росією у сучасних умовах є помітне зростання використання правничих механізмів з метою кидати виклик або карати поведінку держави. Цей феномен навіть уже здобув назву lawfare, що можна перекласти як «правнича зброя». Автор пише, що Росія стала улюбленою ціллю у цьому плані упродовж останніх років. Спочатку це пов'язувалося зі зловживаннями Кремля позицією Росії як домінантного енергопостачальника, і вже буквально нещодавно це стало наслідком російської агресії проти України. Водночас існує чинник, який зробив це більш можливим і дієвим, ніж у часи протистояння у Холодній війні. Росія стала відкритішою, ніж колись був Радянський Союз. Наприклад, уряди Нідерландів, Малайзії та Австралії, можливо, не спромоглися провести повноцінний трибунал ООН, щоб притягти до відповідальності тих, хто був причетним до збиття пасажирського авіалайнера рейсу МН17 у небі над східною Україною. Це не мало успіху переважно через російське вето в ООН, проте родичі жертв подали позов проти Росії і президента Путіна щодо компенсації 330 мільйонів доларів.

Британський часопис ділових кіл також повідомляє, що українська держава і певна кількість приватних компаній готують численні позови проти Росії щодо захоплення статків у окупованому Криму. Ці справи спрямовуються до Міжнародного арбітражного суду й трибуналів у Стокгольмі та Гаазі. Видання додає, що, ймовірно, найкращі шанси з цих позовів має позов української компанії «Нафтогаз» у Стокгольмі щодо умов контракту 2009 року з російською компанією «Газпром». Будучи головним позивачем, український «Нафтогаз» вважає, що Росія систематично завищувала ціни для України на енергоносії, що підтверджується розслідуваннями Європейської комісії. Утім, видання додає, що Росія гарячково оскаржує кожну справу проти неї і робить це часом успішно. Насправді, як зазначає автор статті, Росія нині вимагає імунітету від міжнародного законодавства і права самій обирати, які судові рішення ухвалювати, а які – ні. У свою чергу міжнародні інвестори, знаючи рейдерську природу російської держави, будуть з острахом дивитися на на прибирання правничих перешкод для Росії, і це, врешті-решт, може, на думку автора, бути шкідливішим для довготермінового політичного виживання Путіна.

«Росія намагається поставити себе над законом»

Популярне періодичне видання Іспанії – часопис АВС містить статтю «Від податкового раю до раю каталонського». У матеріалі йдеться про арешт сина колишнього мера столиці України Степана Черновецького у столиці іспанського регіону Каталонія. Часопис повідомляє, що син екс-мера Києва інвестував 10 мільйонів євро у іспанську нерухомість, володів автомобілем Porsche вартістю 850 тисяч євро, 32 люксовими годинниками та ювелірними виробами. Газета пише, що одного разу Степан Черновецький прибув до Мадрида приватним літаком з Києва, щоб подивитись футбольний матч його улюбленого клубу «Барселона», а наступного ранку він поїхав до Барселони, щоб відвідати дружину Жанну та 4 дітей, які живуть на віллі Pedralbes, навчаючись у престижній школі поруч. Потім Черновецький-молодший зустрівся зі своїми спільниками, приїхавши на зустріч на дорогому автомобілі Porsche Spyder, і згодом повернувся до Києва, де він має компанію Elite Boxing Promotion, яка займається організацією боксерських матчів. Видання додає, що за його пересуванням пильно стежили агенти іспанської поліції, вичікуючи потрібного моменту.

І от, як пише іспанський часопис, сина екс-мера Києва разом з десятьма його спільниками заарештувала іспанська поліція за допомогою місцевих органів правопорядку Каталонії. Все, що об'єднувало Черновецького-молодшого і його посібників у цьому шикарному житті в Іспанії, – це діяльність з центром у Барселоні з використання коштів мережі компаній, зареєстрованих на Кіпрі та на Віргінських островах. Ці кошти, за даними антикорупційного прокурора Іспанії, пов'язані з організованою злочинністю, яка інвестувала гроші у придбання готелів, люксових апартаментів та розкішних вілл, вартістю понад 10 мільйонів євро. Видання зазначає, що агенти іспанської поліції, які проводили операцію із затримання Черновецького та його спільників, просто не могли повірити у ту розкіш, в якій жив син колишнього мера столиці України. У день арешту цілий підрозділ поліції оточив віллу Sagaró, що в каталонському місті Жирона, неподалік від узбережжя. На віллі перебувала прислуга аж з 8 осіб, а також 4 охоронців. Один з охоронців стежив за камерами спостереження, інший – стежив за периметром вілли. Степан Черновецький сказав, що заплатив 174 тисячі євро лише за 2 літні місяці оренди цієї вілли. Часопис додає, що дружина Черновецького свого часу нарікала, що їжа, якою годували на приватному літаку буцімто була їй не до вподоби, а салон літака був замалим, аби вільно ним пересуватися.

АВС пише, що наступного ранку після арешту, до дільниці поліції, де утримували Степана Черновецького та його спільників, вишикувалась ціла черга адвокатів, щоб допомогти ватажку організації. Екс-мер Києва Черновецький, дізнавшись про арешт свого сина в Іспанії, спочатку почав заперечувати сам факт цього арешту, а тим часом надіслав адвокатів з відомої адвокатської контори, зусилля яких, втім, як пише газета, не були успішними. Суд відправив 7 заарештованих до в'язниці за звинуваченнями в участі в організованій злочинній групі, відмиванні грошей, підробці офіційних документів та податкових махінаціях. Загалом, як пише іспанський часопис, було конфісковано 24 автомобілі, поміж яких – Mercedes, Ferrari та Porsche. 12 з тих автомобілів коштували 3 мільйони євро. Ще на мільйон євро ювелірних прикрас було конфісковано у дружини Черновецького-молодшого Жанни. Вона все це тримала вдома на додаток до 13 жіночих сумочок найдорожчих брендів. Підраховано, що лише 5 з 32 конфіскованих годинників Черновецького коштували півтора мільйона євро. Були також заблоковані українські банківські рахунки, на яких було 6,5 мільйонів євро. При затриманні було також виявлено 150 тисяч євро готівкою.

«Злочинці з політичною владою»

Американський столичний часопис The Washington Post друкує статтю «Грузинський борець з корупцією в Україні мітить значно вище». Йдеться про те, що, як зазначає газета, Міхеїл Саакашвілі, екс-президент Грузії взяв свій досвід боротьби з корупцією на свою нову посаду керівника Одещини в Україні. Досі, як пише видання, темп цієї боротьби був доволі повільним. Придушені зусилля Саакашвілі в Одесі, на думку американського часопису, свідчать про систематичну проблему корупції, яка й надалі існує в Україні, через два роки після того, як країна обірвала зв'язок з Москвою, впевнено пов'язавши себе із Заходом. Одеса, найбільший порт України, відома не лише своїми театрами та музеями, але й організованою злочинністю. Саакашвілі порівнює Одесу з Чикаго часів гангстера Аль Капоне. Саакашвілі каже, що терпець українців уже уривається. Ця корумпована система не може існувати далі. Саакашвілі в інтерв'ю з притаманним йому запалом змальовує плани реформ європейського стилю, включно з реструктуризацією поліції та митної служби, які, на його думку, визначатимуть майбутнє не лише України, але й усього пострадянського простору.

Американський часопис пише, що Саакашвілі звільнив 24 з 27 голів районних адміністрацій на Одещині, проте його критики зазначають, що це не дуже вплинуло на рівень корупції. Саакашвілі пояснює це спротивом місцевої еліти та обмеженням його владних повноважень як керівника регіону. Вашингтонське видання вказує, що це, зокрема, чітко ілюструє приклад з мером Одеси Геннадієм Трухановим, який був членом партії колишнього президента Януковича. Ім'я Труханова згадувалось у «панамських документах» як власника понад 20 офшорних компаній. Крім того, він є громадянином Росії. В Одесі компанії, пов'язані з іменем Труханова, здобувають майже всі контракти. Далі часопис наводить слова одеського підприємця Олега Мінаєва, який каже, що сподівання на Саакашвілі та його новий стиль керівництва поступово починають випаровуватись в Одесі, тоді як вплив олігархів на політику та бізнес в Одесі досі присутній.

The Washington Post пише, що журналісти, які інтерв'ювали Міхеїла Саакашвілі в Одесі, мимоволі стали свідками проведення спеціальної операції із затримання двох співробітників поліції, звинувачених у хабарництві. Переслідування на патрульних автомобілях з мигалками та перестрілка у центрі Одеси завершились арештом звинувачених. Представники одеського бізнесу кажуть, що вже не треба чекати тижнями або й місяцями товар, який прибуває до них через порт, внаслідок того, що були прикриті тіньові схеми, які там існували, а процедури спростились. Керівник Одеської митниці Юлія Марушевська розповіла, що була створена альтернативна система до старої, що була на корумпованій митниці. Тим часом Саакашвілі, переймаючись повільними змінами, долучився до критиків президента Порошенка і закликає до проведення дочасних парламентських виборів. Газета додає, що Саакашвілі нині створює свою власну політичну організацію, яка б відігравала помітну роль в українській політиці і закинула б його на орбіту керівництва держави.Однак сам Саакашвілі заявляє, що не створює політичної партії, лише відчуває потребу підтримати молодь, щоб змінити політичну еліту України.

«Грузинський борець з корупцією в Україні мітить значно вище»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG