Доступність посилання

18 Жовтень 2018, Київ 12:00

Кропивницькому «приміряли» вуса


Колаж В’ячеслава Бугайовського

Людмила Макей

Не минуло й двох тижнів, а у Кропивницького – колишнього Кіровограда, перейменованого на честь українського драматурга та родоначальника національного професійного театру – вже з’явився новий бренд, який може стати його «родзинкою» та вирізнятиме місто з-поміж інших населених пунктів центру країни.

Кропивницькому «приміряли» вуса
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Артем Дубовик, який професійно займається 3D-дизайном, запропонував вважати новим символом обласного центру – театральної колиски України – вуса Марка Кропивницького. Автор ідеї переконаний, що «вуса Кропивницького» можуть стати не менш упізнаваним символом сучасного міста на Інгулі, ніж, наприклад, баварський крендель у Мюнхені запашна кава у Львові чи каштановий цвіт у Києві.

Про це Артем Дубовик написав на своїй сторінці в соцмережах, де оприлюднив ескіз бренду. У перший же день перегляду кількість «лайків» сягнула за тисячу, що надихнуло молодого 3D-художника і спонукало його більш активно взятися за просування своєї ідеї.

Артем Дубовик
Артем Дубовик

Ідея зробити вуса Кропивницького брендом міста виникла спонтанно. Спочатку, коли тільки надійшла новина про перейменуваня міста, Артем побачив зображення, намальовані знайомим продюсером і режисером В’ячеславом Бугайовським. Це стилізований колаж: на фоні театру імені Марка Кропивницького стоїть сам вусатий драматург і вказує рукою на легендарну будівлю. Мистецько-театральний підтекст посилюють роз’яснювальні написи: драматург, письменник, актор, театральний режисер.

Я подумав: «Стоп! У нього прикольні й виразні вуса!». Ще спрацювало те, що я прихильник простоти. Простота в дизайні логотипу чи якогось елементу вигідна – її легко відтворити в чому завгодно
Артем Дубовик

«Я подивився – це круто! – продовжує Артем Дубовик. – Зв’язуюся з ним, кажу: «А ти можеш розробити інфографіку, щоб гостям міста або комусь із місцевих, хто не знає, ким же був Кропивницький, можна було у трьох словах пояснити, хто це?» Її можна роздруковувати на флаєрах, наліпках, футболках, сувенірах. В’ячеслав пообіцяв. Я подумав: «Стоп! У нього прикольні й виразні вуса!». Ще спрацювало те, що я прихильник простоти. Простота в дизайні логотипу чи якогось елементу вигідна – її легко відтворити в чому завгодно, в будь-якому матеріалі: в дереві, металі тощо. А потім осяяла думка: «Я ж форми роблю для печива! А ну спробую». Сама реалізація була короткою і зайняла приблизно годину часу. На обдумування пішло декілька днів».

Пам'ятник українському акторові і драматургу Маркові Кропивницькому у нині вже Кропивницькому, липень 2016 року
Пам'ятник українському акторові і драматургу Маркові Кропивницькому у нині вже Кропивницькому, липень 2016 року

Автор розробки сподівається, що незабаром городяни готуватимуть удома печиво «Вуса Кропивницького» й пригощатимуть один одного оригінальними ласощами.

Зерна Кропивницького

Втім, образ Марка Кропивницького, попри те, що в обласному центрі його іменем названі музично-драматичний театр та меморіальний музей, ще дуже мало відомий городянам. Художник Ігор Смичек розповів, що іноді навіть редактори обласних газет замість портрета Кропивницького розміщували на шпальтах видання зображення Івана Карпенка-Карого.

А геніїв треба знати в обличчя, переконаний Ігор Смичек. Він досі із хвилюванням згадує день, коли місто отримало нове ім’я.

Ігор Смичек
Ігор Смичек

«Я, коли почув про це рішення народних депутатів, навіть пустив скупу чоловічу сльозу. Потім написав статтю «Зірки на небі зійшлися». Дійсно, в цей момент зійшлися на небі зірки. Це дуже поетично: метафора розсипаної солі, яку розсипали українські чумаки, в назві сузір’я Чумацький шлях. А Кропивницький біля цього шляху посіяв зерна, які зараз проросли», – говорить художник.

Це дуже поетично: метафора розсипаної солі, яку розсипали українські чумаки, в назві сузір’я Чумацький шлях. А Кропивницький біля цього шляху посіяв зерна, які зараз проросли
Ігор Смичек

Кілька років тому Ігор запропонував тодішньому міському керівництву перейменувати обласний центр на честь видатного українського драматурга. Однак підтримки не знайшов.

«Листування тривало довго, я писав майже щороку, а відповіді були доволі смішні: мовляв, ім’я Кропивницького уже й так увічнено в нашому місті – його іменем названі вулиця, музей і театр. Але в цих назвах не було відображено всього значення постаті митця для українського народу та української культури! Зрештою, прийшов лист: «Більшість членів топонімічної комісії не поділяють вашої думки».

Сьогодні все змінилося. Мрія художника, а також сотень його однодумців втілилася в життя. Коли в Кіровоградському прес-клубі народний депутат Олександр Горбунов презентував нове ім’я Кропивницький, у Ігоря Смичека вже був готовий ескіз нового герба міста. На ньому зображені театр, двоє козаків (предок і сучасник) та башта – ознака обласного центру. Голова обласної геральдичної колегії Анатолій Авдєєв погодився з цим варіантом герба, зауваживши: деякі корективи все-таки необхідно внести.

А що стосується «вусів Кропивницького» та інших «прикольних» штучок із новітньої історії краю – художник вважає: наш народ завжди відрізнявся особливим почуттям гумору.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG