Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 20:06

Популярність Трампа не залежить від його позиції щодо Росії, України чи Криму – екс-посол США


Стівен Пайфер

Популярність Дональда Трампа серед виборців не залежить від позиції цього кандидата у президенти США щодо Росії, України чи Криму. Про це заявив в інтерв’ю «Голосу Америки» експерт аналітичного центру Brookings Institution, третій Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Стівен Пайфер. За Трампа готовий віддати голоси протестний електорат Сполучених Штатів, незадоволений нинішньою політикою Вашингтона, вважає Стівен Пайфер.

«Зазвичай американські президентські вибори зосереджуються на внутрішніх питаннях – стан економіки, деколи – на соціальних питаннях. Зрідка питання зовнішньої політики також потрапляють в кампанію. Я би сказав, що більшість американських політологів здивовані тим, як гучно в цій кампанії постало питання Росії та України. Але це стало результатом заяв самого пана Трампа з цього питання», – каже Стівен Пайфер.

Дональд Трамп не є типовим республіканцем, наполягає Стівен Пайфер.

«Трамп промовляє головним чином сам від себе, а не від партії, бо чимало його висловлювань за останні місяці дуже розходяться з головними положеннями Республіканської партії щодо закордонної політики. За останні понад два роки ми стали свідками того, як республіканці у Палаті представників і в Сенаті активно підтримували Україну. Багато з тих республіканців навіть закликали йти далі, ніж зараз робить президент Обама, і надати Україні військову допомогу, включно з допомогою зброєю. Республіканці гостро критикували політику чинної адміністрації щодо Росії і не лише, коли йшлося про Україну. Вони закликали до зміцнення НАТО, а зараз ми бачимо, що позиція Трампа розходиться з усіма тими закликами. Я вважаю, що він говорить від себе і не репрезентує основну лінію Республіканської партії в закордонній політиці за останні два, п’ять і двадцять років», – каже експерт.

Попри розходження з провідними республіканцями, Дональд Трамп має виборців, готових голосувати за нього. Питання в тому, чи позиція Дональда Трампа щодо Володимира Путіна додає чи забирає у нього прихильників.

«Я виявився поганим експертом з внутрішніх питань американської політики. Бо, якби ми розмовляли про це рік тому, то я би сказав, що Дональд Трамп вибуде з президентських перегонів ще у грудні. Я вважаю, що це дуже незвичайний рік в американській політиці. Трамп зумів скористатися певним незадоволенням тієї частини електорату, яка вважає, що справи у Вашингтоні йдуть погано, і що Вашингтон не справляється. І я думаю, його популярність пояснюється радше цим загальним незадоволенням, а не поглядами його прихильників на Росію, Україну чи Крим», – сказав Стівен Пайфер.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG