Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 01:43

На виборах у США можуть проголосувати близько 1-1,2 мільйона представників української діаспори – Добрянський


Фото ілюстраційне (©Shutterstock)

Американці українського походження заявили про стурбованість висловлюваннями Дональда Трампа, кандидата на посаду президента США від Республіканської партії, про міжнародну політику. Поштовхом стали слова кандидата про те, що він готовий вести мову з Росією про визнання анексії Криму і про можливість скасування санкцій щодо Москви. Одна з провідних організацій діаспори Український Конгресовий комітет Америки заявила, що промову Трампа продемонструвала «черству зневагу не лише до міжнародних норм, але й до історичної ролі, яку Америка відігравала у захисті ідеалів свободи і демократії».

Представник Українського Конгресового комітету Америки Андрій Добрянський в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив, що діаспора мала зустріч з радник із військових питань кандидата в президенти Трампа Семом Кловісом і той говорив про територіальну цілісність України, і що Крим є Україною, тому заяви кандидата-республіканця щонайменше – дивують.

Андрій Добрянський вважає важливим той факт, що українське питання в обговоренні республіканців та демократів присутнє.

«Думаю, тепер українці можуть побачити, що і в демократичній платформі, і республіканській є згадана Україна – вперше з 90-х років. Тепер, кажуть і в одній, і в іншій платформі – треба допомогти Україні. Те що пан Трамп, самійого представники блокували мову про летальну зброю – одна справа, але ми дуже задоволені, що Україна була бодай згадана», – сказав Добрянський.

Представник української діаспори каже: «Трамп має тепер менше ста днів, щоб змінити свою думку, а інакше – не тільки українці, що голосують в Америці а й поляки, люди балтійського походження та інші дуже сильно подумають, чи можуть вони за Трампа проголосувати».

На думку Добрянського, діаспорі важливо, щоб і республіканці, і демократи підтримали Україну далі.

Також Добрянський озвучив цифри тих, хто може скористатися правом голосу серед американців українського походження на планованих 8 листопада виборах.

«Якби всі (представники української діаспори у США – ред.) вийшли і проголосували, то було б близько мільйона чи 1 мільйон 200 тисяч осіб українського походження. Але не забувайте, що також є багато людей східного і центральноєвропейського походження, з якими ми співпрацюємо. Тоді ці цифри, гадаю – в межах 20-25 мільйонів таких американців», – розповів Добрянський.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG