Доступність посилання

ТОП новини

Захоплені береги («СХЕМИ» | ВИПУСК №98)


Закони України. Деякі з них просто не працюють або ж ними керуються лише окремі громадяни, які справді бояться покарання за їх порушення. Чого часто не скажеш про тих, хто ці закони сам пише та має стежити за їх дотриманням. Ось наприклад, Конституція і Водний кодекс України прямо гарантують громадянам безкоштовний та безперешкодний доступ до українських водойм – річок, озер, морів.

Сергій Андрушко вирішив перевірити, як виконує цей закон українська політична еліта – і виявив, що народні депутати, політики, державні службовці масово забудували своїми вілами береги українських річок та інших водойм, обмеживши доступ до води високими парканами.

Хто з політиків порушує базове право громадян та ставить свій власний комфорт вище за закон? І як на тотальну забудову прибережних захисних смуг реагують відповідні служби? Захоплені береги. Спеціальний репортаж Сергія Андрушка.

 • Зображення 16x9

  Сергій Андрушко

  Сергій Андрушко – журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» з 2014 року. Журналіст, документаліст, один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV 

  Автор фільму-розслідування «Віра», присвяченого пам’яті продюсерки та журналістки Віри Гирич, яка загинула 28 квітня 2022 року в Києві внаслідок влучання російської ракети у багатоквартирний будинок, у якому вона мешкала ( у 2023 році матеріал став одним із фіналістів у категорії «Документальне розслідування» конкурсу Асоціації міжнародного мовлення (AIB). 

  За участю Сергія Андрушка зняті документальний альманах «Відкритий доступ» та документальний фільм «Пост Майдан»

  Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну робив розслідування щодо воєнних злочинів, зокрема, встановлення усіх загиблих під російською окупацією на прикладі одного села – Андріївки Бучанського району, що на Київщині.   

  Висвітлював процес переатестації суддів, прокурорів, проведення конкурсів на високі державні посади.

  Спікер Форуму «Право на доступ до публічної інформації. 10 років свободи та викликів» щодо кращих практик застосування журналістами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

  Нагороди:

  «Найкраще подання резонансного матеріалу» конкурсу «Честь професії-2017»;
  «Найкраще ТБ-розслідування» конкурсу розслідувань імені Героя Небесної сотні Василя Сергієнка (2019);
  Переможець польсько-українського конкурсу Асоціації польських журналістів SDP (2015); 
  Лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010).

  Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

  Працював журналістом на Українському Радіо та радіо «Континент» 

  Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу «СТБ». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG