Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 03:24

Чи чекати українцям економічного дива Гройсмана?


Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

Київ – Підвищити зарплати і пенсії українцям без ухвалення популістських рішень обіцяє прем’єр-міністр Володимир Гройсман. За його словами, цього року ВВП України зростає, за різними прогнозами, на 1-2%, тож чиновник прогнозує, що вже за цього уряду у державі розпочнеться економічний підйом. Не всі економічні експерти, однак, розділяють оптимізм прем’єра.

Чи чекати українцям економічного дива Гройсмана?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Праця українців – недооцінена, заявив під час попереднього засідання уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Реформувати систему оплати праці таким чином, щоб кожен український громадянин отримував достойну заробітну плату, по-друге, щоб вона була «білою»
Володимир Гройсман

«Наше завдання сьогодні – реформувати систему оплати праці таким чином, щоб кожен український громадянин отримував достойну заробітну плату, це – перше. По-друге, щоб вона була «білою», – заявив голова Кабміну. – І по-третє, щоб людина, яка сьогодні працює, отримувала нормальну зарплату, з одного боку, а з іншого – майбутній захист пенсійної системи».

Українська економіка починає оживати, і уряд зараз активно напрацьовує рішення, які мають забезпечити сталість та прискорення економічного зростання, в тому числі з урахуванням досвіду сусідів – Польщі та Словаччини, написав очільник уряду у Facebook, посилаючись на прогнози зростання ВВП від одного до двох відсотків, які раніше озвучували Нацбанк, Міжнародний валютний фонд та Європейський банк реконструкції і розвитку.

В Україні дійсно є передумови для зростання ВВП, якщо не відбудеться ескалації конфлікту на сході, зазначає економіст Борис Кушнірук. Зокрема, за його словами, цього року очікується хороший врожай зернових, також підвищився внутрішній попит на українське машинобудування. Тим часом, перед Україною постають і нові виклики – зокрема, скорочення товарообігу з Росією до необхідного мінімуму, говорить Кушнірук.

Ми маємо спертися в певне дно торговельних стосунків з Росією
Борис Кушнірук

«Ми маємо спертися в певне дно торговельних стосунків з Росією, після якого вже не буде нічого», – вважає він.

Потрібні фінансові ресурси, які можна взяти або з розвитку економіки, якого, на жаль, поки що немає, або з нових боргових запозичень – як внутрішніх, так і зовнішніх
Андрій Новак

Наразі у державному бюджеті вже заплановано зростання соціальних стандартів: один етап Україна пройшла першого травня, другий запланували у грудні – на 6%, говорить економіст Андрій Новак. Поки що, однак, за його словами, новий уряд жодних додаткових пропозицій не вносив.

«Для того, щоб було щось інакше, потрібно вносити відповідні зміни до державного бюджету, вони мають бути затверджені Верховною Радою України. Але для цього всього потрібні фінансові ресурси, які можна взяти або з розвитку економіки, якого, на жаль, поки що немає, або з нових боргових запозичень – як внутрішніх, так і зовнішніх, які поки що також не є дуже доступними для українського уряду», – пояснює Новак.

Суттєві результати реформ Польща чекала 20 років – Шеремета

Зростання економіки до трьох відсотків – це не розвиток, а стагнація – після обвалу на десятки відсотків, вважає фінансовий аналітик Ерік Найман.

Україна у стагнації перебуває, і триватиме це щонайменше рік-два
Ерік Найман

«Україна у стагнації перебуває, і триватиме це щонайменше рік-два. Я думаю, до наступних президентських виборів триватиме така ситуація, тому що у чинної верхівки не вистачає амбіцій для реальних реформ», – прогнозує він.

Якщо все робити швидко, то перші швидкі результати можуть бути за два-три роки, але суттєві результати будуть за 20-30 років
Павло Шеремета

Плюс один відсоток до ВВП – це дуже нестабільна тенденція, зауважує колишній міністр економіки Павло Шеремета. За умови ефективних реформ сьогодні, він прогнозує перші відчутні результати для українців тільки за декілька років.

«Якщо все робити швидко, то перші швидкі результати можуть бути за два-три роки, але суттєві результати будуть за 20-30 років – так, як у Польщі, яка починала все робити швидко і дуже активно у 1991-му році, а результат отримала 2005-го, 2010-го», – каже експерт.

За даними Держстату, в червні середня заробітна платня в Україні зросла порівняно з травнем на 7% і становила 5 337 гривень на місяць.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG