Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 12:11

Мовний марафон до Дня Незалежності: 25 днів лише українською


25 днів спілкування лише українською передбачає акція «Мовомарафон-25», присвячена річниці Незалежності України. Проект запустили волонтери, аби довести, що мова – ключ до свободи кожного українця. Саме за такий час – 25 днів – можна сформувати звичку і подолати мовний бар’єр, переконують організатори проекту. Розпочнеться мовний «забіг» 24 серпня.

«Мовомарафон-25» передбачає 25 днів спілкування лише українською – по кількості років Незалежності України. Волонтери кажуть, чверть століття незалежності держави – найкраща нагода зробити «вашу українську» незалежною.

Щоб вийти на старт марафону усі охочі вже зараз можуть зареєструватися на сайті та обрати одну з двох бігових доріжок. Перша «повне занурення» – тобто повний перехід на українську у побуті протягом близько трьох тижнів. Або «лагідний режим» – для тих, хто хоче поступово опановувати мову.

«Ми нічого не нав’язуємо, а лише пропонуємо людям, які б бажали перейти на українську або поглибити свої знання, більше використовувати мову в побуті, спілкуючись нею 25 днів. Як відомо, за три тижні виробляється звичка. Цього вистачить, щоб перейти на українську в повсякденному спілкуванні», – зазначає координатор проекту Ярина Чорногуз.

Волонтери обіцяють учасникам цілий стос порад та корисної інформації. Будуть й інтерактивні домашні завдання. Їх марафонівцям пропонуватимуть публікувати у соцмережах із хегштегом «#‎Мовомарафон». Крім того, організатори анонсують розважальні «офлайн»-зустрічі – майстер класи, спільні перегляди фільмів та вечірки. Усе для того, щоб поглибити і розширити знання з української мови.

Марафон руйнує стереотипи

«Я знаю по собі, що всередині тритижневого забігу дійсно є кризовий момент: є бажання здатися, перестати «мучитися». За кілька місяців до проекту я сама намагалася у вигляді експерименту спробувати перейти на три тижні на українську. Потім, на жаль, я повернулася до російської мови. Але проект надихнув мене лишатися з українською», – говорить активістка Фундація регіональних ініціатив (ФРІ) Світлана Охович, яка минулої весни була одна з організаторів першого мовного марафону в Харкові.

Активістка каже, що проект став своєрідною боротьбою активної молоді з «радянщиною», яка продовжує жити на сході України. Та зруйнував стереотип, що Харків – російськомовне місто. Нинішній марафон має довести – в Україні немає мовної проблеми, а є – хороша мета, яка сприятиме розвитку особистості, додає Охович.​

(Малюнок художниці Вікторії Целуйко)

«Часто люди не звертають увагу, якою мовою з ними спілкуються і звикають до російської, я їх трохи дивую і збадьорюю українською. Дуже багато друзів і знайомих в розмові зі мною почали переходити на українську, аби також попрактикуватися» – додає Світлана Охович.

Мета – сформувати «комфортне» мовне середовище

Головне завдання мовомарафону – сформувати мовну спільноту, в якій комфортно почуватимуться його учасники, наголошує співкоординатор акції Анастасія Розлуцька. Каже, що досвід доводить: аби заговорити українською –іноземцям потрібно 6 місяців. Тож, українцям, щоб впоратися з мовним бар’єром, вистачить 25 днів.

«Повірте, усі російськомовні українці знають українську мову. Питання в тому, що вони не можуть перейти на українську, тому що є певний мовний бар’єр. Ті, хто вивчає мови, про це знають. І знають як він складно долається і як потрібне для цього комфортне середовище, де тебе не будуть цькувати за те, що ти неправильно вжив слово. Часто кажуть, ти так жахливо розмовляєш українською, краще говори російською – це не правильно. Тому наше головне гасло: говоріть, говоріть неправильно», – каже експерт.

За перші години запуску реєстрації до марафону вже приєдналися понад 200 людей із різних куточків України, Британії, Ізраїлю і навіть із Росії, кажуть організатори. Марафонити також будуть відомі російськомовні українці: митці та письменники. Волонтери очікують, що до проекту долучаться 10 тисяч мовомарафонців.

(Ілюстрація ФЛЕШМОБУ – «Я СПІЛКУЮСЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ!»)

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG