Доступність посилання

ТОП новини

Україна мусить нарешті посадити винних у корупції за ґрати (світова преса)


Аналітики організації Atlantic Council розглядають стратегію боротьби з корупцією в Україні. Американський суспільно-політичний тижневик Newsweek пише про значне збільшення кількості важкого озброєння у проросійських бойовиків на сході України. А популярний британський часопис The Daily Telegraph розповідає цікаві факти про Україну, які, можливо, не відомі читачам.

Експертна організація Atlantic Council публікує на своєму сайті статтю «Чи Україні потрібен антикорупційний суд?». У матеріалі зазначається, що нещодавній скандал, пов’язаний із виплатами Полові Манафорту оточенням Януковича, вже вкотре привернув увагу до проблеми корупції в Україні. Аналітики додають: хто б і що б не думали про Манафорта, ніхто не може заперечувати того, що українці мають право на чесний уряд, який не краде у своїх громадян. Але як Україні цього досягти? І що тут можуть вдіяти США, щоби допомогти Україні?

Далі у статті йдеться, що багато американців, яким не байдужа Україна, висловлюють розчарування тим, як працюють в Україні органи охорони правопорядку, і закликають до проведення більш жорсткого розслідування дій тих, кого підозрюють у корупції. Аналітики нагадують слова віце-президента США Джо Байдена, який каже, що в Україні вже існує стратегія і нові закони для боротьби з корупцією. Тепер, на думку Байдена, Україна мусить нарешті посадити винних у корупції за ґрати.

Як пише Atlantic Council, із посиланням на колишнього заступника помічника Держсекретаря США Девіда Креймера, Сполучені Штати та європейські союзники мають наполегливіше пропонувати допомогу з боку ФБР та департаменту юстиції США слідчим органам в Україні у справах, пов'язаних із корупцією. Готовність України прийняти і використати цю допомогу розглядатиметься як тест на серйозність Києва у справі боротьби з корупцією. Водночас, як зазначається у статті, вивчення цього питання показує, що проблема боротьби з корупцією в Україні більше залежить від дій органів судочинства, аніж правоохоронних органів. Нове антикорупційне бюро України подало до суду 15 справ, пов'язаних із корупцією, проте досі жодну з тих справ не було розглянуто.

Atlantic Council наводить низку напрямків, за якими США можуть сприяти антикорупційним змінам в країні. По-перше, США мають долучитися до реформи українського судочинства. По-друге, у центрі уваги антикорупційних зусиль США в Україні має стати підтримка НАБУ. По-третє, антикорупційні зусилля в Україні в цілому залежатимуть від розвитку таких нових структур на кшталт НАБУ. Вони, пишуть аналітики, не заплямовані зв’язками зі старою корупційною системою, і ключ до успіху НАБУ – у незалежності цієї інституції. По-четверте, дослідження українського громадського «Центру протидії корупції» містить важливу пропозицію юридичної реформи в Україні, яку мають підтримати США. Центр також пропонує створення антикорупційних судів, які мали б адміністративну автономію і гарантії проти політичного втручання до їхньої діяльності, включно з заснуванням Верховного антикорупційного суду як суду першої інстанції, а також незалежного арбітражного суду при Верховному суді України. Статтю завершує висновок, що, намагаючись пропагувати боротьбу з корупцією в Україні, важливо пам'ятати, що доки система судочинства залишається корумпованою, від правоохоронних органів не можна вимагати якихось серйозних справ. Міжнародна антикорупційна допомога Україні має концентруватися не лише на слідстві та судовому переслідуванні, а й на умовах, які забезпечать справедливий розгляд у цих справах.

«Чи Україні потрібен антикорупційний суд?»

Американський суспільно-політичний тижневик Newsweek публікує матеріал «Україна заявляє про нарощування бойовиками важкого озброєння у десятки разів». У підзаголовку зазначається, що, за підрахунками Києва, кількість танків на теренах, контрольованих проросійськими бойовиками, з 2014 року збільшилась із 30 до 600. Таким чином, бойовики збільшили кількість танків у 20 разів.

Американський тижневик нагадує, що Україна розпочала боротьбу з проросійськими сепаратистськими угрупуваннями у Донецьку і Луганську навесні 2014 року, незабаром після втечі президента Віктора Януковича. Росія і далі заперечує надання військової допомоги бойовикам у цих двох регіонах України – попри звинувачення, які лунали з боку ООН та НАТО. Натомість російське міністерство закордонних справ вперто стверджує, що все те озброєння, якими володіють проросійські бойовики на Донбасі, є українським або радянським, і базувалося у регіоні ще до початку бойових дій. Але, згідно з даними, оприлюдненими віце-прем’єром України Іванною Климпуш-Цинцадзе, впродовж двох років конфлікту сили сепаратистів отримували величезне за масштабами бойове підкріплення з Росії.

Newsweek порівнює дані військових потужностей у регіоні станом на початок бойових дій, у липні 2014 року, з відповідними показниками серпня 2016 року. Згідно з даними Генштабу Збройних сил України, окрім збільшення кількості танків, кількість БТРів, які мають проросійські бойовики, за два роки зросла зі 124 до 1260, а кількість одиниць артилерії та ракетних установок – зі 100 до 1060. Потужності протиповітряної оборони бойовиків також збільшились майже вдесятеро – з 50 одиниць до 470. Тижневик додає: є беззаперечні докази того, що Росія активно підтримує групи бойовиків в Україні. Російське МЗС, втім, знов твердить, що не має жодної інформації щодо володіння бойовиками російською зброєю.

«Україна заявляє про нарощування бойовиками важкого озброєння у десятки разів»

Найтиражованіший часопис Великої Британії, популярний у консервативних колах, The Daily Telegraph публікує матеріал «25 неймовірних фактів, яких ви, можливо, не знали про Україну». Британське видання пише, наприклад, що, якщо не зважати на Росію, Україна є найбільшою за територією країною континенту площею у 603 628 тисяч квадратних кілометрів. Україна відчутно випереджає в цьому плані Францію, яка з площею 551 695 тисяч квадратних кілометрів посідає друге місце.

The Daily Telegraph пише, що на теренах України є сім чудес світу. Йдеться про 7 об'єктів, які ЮНЕСКО оголосила всесвітнім надбанням людства. У цьому списку – і Софія Київська, і Херсонес у Криму, й унікальні карпатські ліси тощо. Далі часопис повідомляє, що так, Україна любить випити, але п'є не так багато, як колись: за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна споживає 13,9 літра алкоголю на душу населення. За цим показником Україна йде шостою після Білорусі, Молдови, Литви, Росії та Румунії. Поважне британське видання наголошує: українці воліють пити власний варіант міцного алкоголю, а саме – українську горілку. Часопис навіть пояснює, що сама назва «горілка» перекладається як «вода, що горить», натякаючи, що українці полюбляють приправляти свою горілку перцем.

Крім того, наголошує видання, назву країни англійською – Ukraine – правильно казати без артикля «the». Видання наводить слова колишнього посла США в Україні Вільяма Тейлора, який каже, що використання «the Ukraine» є образливим для українців і таким, що зневажає суверенітет України.

Часопис також пише, що київська станція метро «Арсенальна» є найглибшою станцією метро у світі, і що саме на західну Україну, містечко Рахів, припадає географічний центр Європи.

Британська газета також нагадує, наскільки важливу роль в українській історії відіграє хліб. Україна була справжньою житницею Європи. І от, як пише газета, саме у цій житниці Йосип Сталін улаштував жахливий Голодомор, що у 1932-33 роках призвів до смерті мільйонів українців. Голодомор, як нагадує британське видання, визнаний геноцидом українського народу 25 країнами світу, поміж яких – Австралія та Канада.

The Daily Telegraph пише, що Україна тісно пов’язана з багатьма вирішальними подіями у світовій історії. Зокрема, йдеться про Ялтинську конференцію. Часопис нагадує, що Ялта нині перебуває під російською окупацією після анексії півострова Росією 2014 року, а британське МЗС радить громадянам не подорожувати зараз до Криму.

The Daily Telegraph згадує також про Львів і пише, що місто позиціонує себе як таке, де є найбільше кав’ярень у світі на душу населення. Фіона Данкан, співробітниця відділу подорожей часопису, каже, що хоча львів'яни відомі своїм палким націоналізмом та регулярним ходінням до церкви, їхнє місто має надзвичайно розслаблену, майже фріволістичну атмосферу. Вулиці Львова заповнені студентами, тут багато ренесансних, барокових будівель та будівель доби belle epoque. І на цих вулицях, як пише видання, вирує запах кави, що йде з сотень кав’ярень віденського стилю.

Ще одним цікавим фактом, як вважають у The Daily Telegraph, є те, що в Україні можна кататися не лижах. Так, це не французькі Альпи, проте Україна має 4-5 пристойних лижних курортів , якими можна пишатися, з яких газета виділяє Буковель із його 55 кілометрами лижних спусків та 15 підйомниками.

Насамкінець консервативний британський часопис повідомляє: Україна – це батьківщина найпершої конституції у світі. Йдеться про конституцію гетьмана Пилипа Орлика, написану 1710 року. Цим документом зокрема засновано поділ влади на законодавчу, виконавчу і судову.

«25 неймовірних фактів, яких ви, можливо, не знали про Україну»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG