Доступність посилання

ТОП новини

Повідомлень про смерть президента Узбекистану немає, але надходять усе нові співчуття


Незвична кількість чорних авт зібралася в Самарканді, 2 вересня 2016 року

Офіційних повідомлень про смерть президента Узбекистану Іслама Карімова, чутки про яку розходяться вже кілька днів, немає, але надходять усе нові співчуття з приводу цієї смерті.

Свій сум із приводу смерті Карімова вже публічно висловили прем’єр-міністр Туреччини, президенти Грузії та Ірану. В Афганістані повідомляють, але наразі анонімно, що президент країни прибуде на похорон Іслама Карімова в суботу, 3 вересня.

У Таджикистані «дипломатичні джерела» повідомили, що президент цієї країни в суботу вирушить до Узбекистану, хоча причини цього не назвали.

Також президент Казахстану, який нині перебуває з візитом у Китаї, за повідомленнями, скоротить свій візит і в суботу вилетить звідти не додому, а до Узбекистану.

Раніше у п’ятницю про смерть Карімова повідомило агентство «Ройтерз». Воно при цьому послалося на три різні «дипломатичні джерела».

Ніяких підтверджень, як і заперечень, останніх заяв про смерть Карімова наразі немає.

У п’ятницю зранку в Узбекистані оприлюднили офіційну заяву уряду країни про те, що Іслам Карімов був шпиталізований 27 серпня після інсульту, а за останню добу його стан «різко погіршився», і лікарі характеризують його як «критичний».

Це було перше офіційне визнання, що Карімов зазнав інсульту. Раніше про це повідомляла в соцмережах його дочка.

Водночас у рідному місті Карімова, Самарканді, триває незвична діяльність, що почалася ще в четвер. На історичному майдані Регістан застелили великий червоний килим і встановлюють гучномовці.

Автобуси готуються когось кудись перевозити, Самарканд, 2 вересня 2016 року
Автобуси готуються когось кудись перевозити, Самарканд, 2 вересня 2016 року

А аеропорт Самарканда оголосив «повідомлення авіаторам» (NOTAM), що 3 вересня буде закритий для всіх, крім офіційно затверджених рейсів, і всі раніше видані дозволи на прильоти й відльоти на цей день скасовуються.

Діяльність із перекриттям багатьох вулиць у центрі Самарканда почалася з другої половини дня в четвер. У кількох місцях історичного центру, зокрема біля комплексу давніх мавзолеїв Шахі-Зінда і сусіднього цвинтаря, почалися будівельні роботи, а пізнього вечора тисячі людей вийшли підмітати й мити бруківку на значній території в іншій частині історичного центру, від майдану Регістан до мечеті Бібі-ханим, що на півдорозі від майдану до цвинтаря.

Перекриті для транспорту вулиці Самарканда, 2 вересня 2016 року
Перекриті для транспорту вулиці Самарканда, 2 вересня 2016 року

Чутки про смерть Іслама Карімова почали ходити ще 29 серпня, але тоді їх заперечили засоби інформації з посиланням на неофіційні джерела. Дочка президента Лора Карімова-Тілляєва, яка напередодні повідомила про інсульт батька, вже 31 серпня дала знати, що він живий, висловивши в соцмережах подяку громадськості за «добрі й щирі слова підтримки і побажання швидкого видужання» президентові, які, за її словами, «допомагають його зціленню».

У четвер увечері з новою заявою, про похорон Іслама Карімова в Самарканді в суботу, 3 вересня, виступив сайт «Фергана.ру», що працює зі столиці Росії Москви; саме він 29 серпня єдиний заявив про смерть Карімова. Ця заява так само лишилася не підтверджена й не заперечена. Тепер цей сайт стверджує, що тіло Карімова у п’ятницю вже доставили до Самарканда.

Востаннє Карімова бачили на публіці в середині серпня. Святкування 25-ї річниці незалежності Узбекистану 31 серпня і 1 вересня відбулося без нього в обмеженому обсязі; на той час ніяких офіційних повідомлень про стан президента так і не було.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG