Доступність посилання

ТОП новини

Дніпро: реконструкція Алеї Героїв Небесної розпочалась з конфлікту


У Дніпрі реконструюють Алею героїв Небесної сотні та бійців АТО
У Дніпрі реконструюють Алею героїв Небесної сотні та бійців АТО

У Дніпрі розпочалися роботи з реконструкції Алеї Героїв Небесної сотні та бійців, загиблих під час бойових дій на Донбасі. Роботи тривають попри невдоволення частини громадських активістів: встановлено паркан, працює бульдозер, дерева помічені позначками для знесення.

7 вересня представники кількох громадських організацій прийшли на алею й зажадали від представників влади ознайомлення з дозвільними документами, коли ж цього не сталось, на місце події викликали патрульну поліцію.

За словами однієї з організаторів зібрання, волонтерки Людмили Кострюкової, ініціатива з реконструкції алеї не пройшла широкого громадського обговорення, до того ж, не проводилось конкурсу проектів. Між тим, зазначила волонтерка, частина громадських активістів мають свої пропозиції та зауваження, які не були враховані.

Серед головних вимог, зазначили учасники зібрання – збереження на своєму місці зелених насаджень та пам’ятного знаку – каменя, присвяченого героям Небесної сотні, який, як планується, перенесуть у центр скверу, а також встановлення стел не тільки з прізвищами, а й зі світлинами загиблих бійців.

Патрульні поліцейські зафіксували виклик і після ознайомлення зі схемою, яку надав керівник робіт, залишили місце події. Водночас громадські активісти заявили, що з наданих документів так і не зрозуміли, хто є замовником реконструкції.

Представники влади та громадськості домовились продовжити обговорення в інший день за участі архітекторів – розробників проекту.

Як зазначив у коментарі Радіо Свобода керівник департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Маласай, наразі у сквері розпочались підготовчі роботи для благоустрою алеї. Він підтвердив, що пам’ятний знак – камінь підлягає перенесенню ближче до «червоної» лінії, а імпровізована «стіна» пам’яті через зношеність буде демонтована й відправлена до музею.

У серпні 2016 року стало відомо, що Алея пам’яті героїв Небесної сотні та бійців, загиблих під час бойових дій на Донбасі, підлягає реконструкції. Тоді архітекторка Олена Іваницька поінформувала, що група фахівців створила проект з реконструкції, за яким алея набуде сучасного, «нерадянського» вигляду: за основу будуть взяті панелі з антивандального скла, на спеціальних екранах розмістять світлини подій останніх двох років в Україні й імена загиблих.

Імпровізована Алея Героїв біля Дніпропетровської ОДА була створена у квітні 2014 року силами ентузіастів, волонтерів-художників. Спершу на «стіні» пам’яті, виготовленій з металу та дошок, розмістили фотографії героїв Небесної сотні. Пізніше рідні та близькі почали прикріплювати тут портрети загиблих бійців, приносити квіти, запалювати лампадки. Поряд також силами волонтерів був встановлений пам’ятний хрест і меморіальні плити з іменами загиблих військових.

XS
SM
MD
LG