Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі реконструюють Алею героїв Небесної сотні та бійців АТО


У Дніпрі реконструюють Алею героїв Небесної сотні та бійців АТО

У Дніпрі силами громадськості реконструюють Алею пам’яті героїв Небесної сотні та бійців, загиблих під час бойових дій на Донбасі. Про це 11 серпня на прес-конференції повідомили громадські активісти, учасники Євромайдану та архітектори.

Як поінформувала архітекторка Олена Іваницька, група фахівців створила проект з реконструкції, за яким алея набуде сучасного, «нерадянського» вигляду.

«Архітекторам вдалося уникнути радянського підходу до пам’ятників, тобто ніяких застарілих форм, постаментів і ніякого коштовного мармуру, граніту, які нагадують про численні пам’ятки радянського періоду. Ця зона, цей меморіальний простір, на мою думку, може викликати відчуття катарсису, якого ми і прагнемо. Щоб заходячи всередину, ми опинялись в такому місці, де ми можемо віддати шану, поклонитися пам’яті хлопців, які загинули», – сказала Олена Іваницька. За її словами, за основу меморіальної алеї будуть взяті панелі з антивандального скла, а на спеціальних екранах розмістять світлини подій останніх двох років в Україні.

За словами архітекторки, реконструкція Алеї ускладнюється тим, що місце, де вона розташована, вже перенасичене різноманітними пам’ятними знаками: там є і дошка пошани радянського періоду, і музей ракет, і меморіал чорнобильцям.

Після реконструкції в алеї має бути нова назва, її планують назвати Алеєю Перемоги Революції гідності і бійців АТО над оккупантом.

Наразі громадські активісти й архітектори оголосили збір коштів на реконструкцію й громадське обговорення проекту.

«Звичайно, виникає питання щодо фінансування. Проект серйозний, над ним працювали всі. Голова ОДА Валентин Резніченко взяв основний тягар по даному меморіалу на свій власний кошт. Але це не означає, що ми всі склали руки, ми ретельно беремо участь, запрошуємо меценатів, підприємців долучатись до проекту і, окрім пропозицій, взяти участь у фінансовій складовій цього питання», – сказав керівник громадської організації «Майдан – Січеслав – Дніпро» Віктор Романенко.

Імпровізована Алея Героїв біля Дніпропетровської ОДА була створена в квітні 2014 року силами ентузіастів, волонтерів-художників. Спершу на ній розмістили фотографії героїв Небесної сотні. Пізніше рідні та близькі почали прикріплювати тут портрети загиблих в АТО бійців, приносити квіти, запалювати лампадки. Неподалік також силами волонтерів був встановлений пам’ятний хрест і меморіальні плити з іменами військових.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG