Доступність посилання

ТОП новини

Були випадки вербування людей у рабство з окупованих територій – поліцейський


Ілюстративне фото. Місія ОБСЄ біля селища Зайцеве Донецької області. Травень 2016 ркоу

Київ – Як протидіяти торгівлі людьми, зокрема, в умовах збройного конфлікту – вивчають зараз українські поліцейські із профільного департаменту на двотижневих курсах. Громадські організації фіксують в Україні близько 900 таких випадків щороку: в основному, йдеться про примусову працю. З початком конфлікту на Донбасі вони включили до групи ризику переселенців.

​Минулого року поліція виявляла десятки фактів вербування та переміщення українських громадян за кордон для примусової праці, розповідає заступник начальника профільного департаменту Владислав Дубина. За його словами, частина нових зафіксованих випадків стосується конфлікту на Сході України.

Їх завербували у сексуальне рабство і намагались вивезти за кордон
Владислав Дубина

«У нас було декілька випадків, коли ми документували вербування людей з окупованих територій, які приїхали у столицю – їх завербували у сексуальне рабство і намагались вивезти за кордон. Ми не допускали цих випадків, затримували на кордоні і вербувальників, і потерпілих», – говорить чиновник.

Цими днями розпочинаються курси для співробітників департаменту протидії торгівлі людьми: окрім розслідування таких злочинів, один із основних акцентів – навчити поліцейських роботі із постраждалими, опираючись на міжнародний досвід та співпрацю із громадськими організаціями. Зараз курси проходять 8 груп правоохоронців, розповідає Владислав Дубина.

В Україні ухвалили прогресивне законодавство, але хороші закони потрібно реалізовувати, заявив координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба. У цьому роль поліції – ключова, наголошує він.

«Тільки цього року ми виділяємо понад 300 тисяч євро на навчання і перепідготовку співробітників нової поліції», – зазначив Верба.

Раніше спеціальний посланник і координатор ОБСЄ з питань торгівлі людьми Мадіна Ябуссинова заявила про збільшення кількості постраждалих від таких злочинів в Україні за останні два роки.

Близько 900 українців щороку потрапляє у ситуацію торгівлі людьми – Ковальчук

Натомість, за словами віце-президентки «Ла Страда Україна» Людмили Ковальчук, кількість зафіксованих випадків торгівлі людьми тримається на одному рівні десь із 2012-го – це близько 900 щороку. Хоча, погоджується експерт, останніми роками через конфлікт на Сході України до вразливих груп, які можуть стати жертвами торгівлі людьми, потрапили переселенці.

Зафіксовані випадки стосуються як вивезення людей з України, так і змушування до праці або іншу експлуатацію всередині держави, пояснює Ковальчук. Також, за її словами, іноді Україна виступає як пункт призначення для такої діяльності.

У звіті Державного департаменту США про торгівлю людьми у світі у 2016 році Україну помістили в другу групу як «країну походження, транзиту й призначення для чоловіків, жінок та дітей, яких піддають примусовій праці та сексуальній експлуатації».

Водночас, кількість зафіксованих правоохоронцями випадків знижується, зауважує Людмила Ковальчук.

«162 зареєстрованих злочини у 2012 році, у 2015 році це 111. Навряд чи це пов’язано зі зменшенням проблеми. Швидше за все, ми як експерти пов’язуємо це із постійним станом реформування системи поліції, системи правоохоронних органів в Україні: той департамент, на який було покладено (завдання протидіяти таким злочинам – ред.) постійно то розформовувався, то сформовувався», – говорить вона.

Заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв, у свою чергу, говорить про зміну у методології обліку таких злочинів, тому, за його словами, порівнювати дані за різні роки із сучасними не можна.

За даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності від торгівлі людьми постраждали понад 160 тисяч українців. Станом на червень, за 2016 рік кількість виявлених жертв таких злочинів становила 491.

  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG