Доступність посилання

ТОП новини

Перший візит керівників МЗС Франції та Німеччини на Донбас (світова преса)


Французький тижневик Le Point розповідає про перші відвідини сходу України міністрами закордонних справ Франції та Німеччини. Популярний британський часопис The Independent пише про візит до Києва міністра закордонних справ Великої Британії Бориса Джонсона, розмірковуючи про роль Британії у вирішенні конфлікту в Україні. Американська газета Chicago Tribune пише, що Києву недостатньо оголошення про перемир'я на сході України для політичних змін.

Французький суспільно-політичний тижневик Le Point публікує статтю «Керівники французької та німецької дипломатії здійснили перший візит до східної України». У матеріалі йдеться про міністрів закордонних справ Франції та Німеччини, які відвідали східну Україну вперше від початку конфлікту, який розпочався навесні 2014 року. Зокрема, йдеться про місто Слов'янськ, яке французький часопис називає колишньою «твердинею» проросійських сепаратистів на сході України. Французький міністр закордонних справ Жан-Марк Еро та його німецький колега Франк-Вальтер Штайнмайєр оглянули зруйнований міст над річкою Казенний Торець, на якому видно напис «Тут был «русский мир». Видання нагадує, що українське військо відбило у бойовиків місто Слов'янськ у липні 2014 року. Видання також пояснює, що відвідини французького та німецького урядовців мали на меті пожвавити динаміку Мінських мирних угод, підписаних у лютому 2015 року.

Французький тижневик пише, що Париж і Берлін очікують підписання угоди про демілітаризацію трьох пілотних районів на сході України. Все це має на меті пришвидшення мирного процесу та уможливлення організації й проведення саміту за участі президентів Франції, України та Росії, а також канцлера Німеччини. Далі видання наводить слова міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, який сказав, що необхідно припинити бойові дії, щоб просунутись у напрямку політичного діалогу. Журнал також повідомляє, що французький та німецький міністри також відвідали місто Краматорськ, яке контролює українське військо і яке розташоване неподалік лінії фронту. Французьке видання повідомляє, що прибуття французького та німецького урядовців до Краматорська супроводжувалось виступом приблизно 40 демонстрантів, які висловлювали свій спротив ідеї надання Донецьку й Луганську якогось «особливого статусу». Українські демонстранти у Краматорську тримали різні транспаранти, один з яких цитує французький тижневик: «Не повторюйте помилок Мюнхенської угоди 1938 року».

Le Point пояснює, що Мюнхенські угоди 1938 року символізують дипломатичну капітуляцію європейських демократій перед фашистською Німеччиною. Французький та німецький міністри зустрілись з представниками ОБСЄ у регіоні. Тижневик далі пише, що німецькі й французькі урядовці радили офіційному Києву надати «особливий статус» окупованим проросійськими бойовиками територіям на сході України, змінивши для цього Конституцію України. Проте, як додає видання, ці пропозиції породили запеклі дебати у Києві, який, на думку французького тижневика, вважає, що у цьому полягає ризик де-факто легалізації сепаратизму в Україні, що, у свою чергу, може дестабілізувати інші регіони держави.

«Керівники французької та німецької дипломатії здійснили перший візит до східної України»

Популярне періодичне видання Великої Британії The Independent друкує матеріал «Борис Джонсон прилітає з тим, аби приділити увагу кризі в Україні, і опиняється повністю на задвірках». Часопис зазначає, що візит в Україну був спробою Бориса Джонсона стати державним діячем, відіграючи свою роль у намаганнях приборкати подальше зростання насильства в Україні. Втім британська газета додає, що Джонсон був пізнім і неочікуваним додатком до цілого списку міжнародних відвідувачів, які останнім часом приїздили до Києва з тим, щоб долучитися до процесу владнання кризи, яка знов почала набирати обертів. Разом з тим британський міністр хотів показати, що його країна й надалі має відігравати у цьому процесі важливу роль. Хоча насправді інша тема домінувала під час візиту британського міністра до столиці України. Йдеться про Brexit. Поставало питання, наскільки Британія і надалі залишатиметься впливовою дипломатичною силою на міжнародній арені після того, як населення країни ухвалило рішення залишити Європейський союз?

Британський часопис додає, що у той час до Києва також прибули міністри закордонних справ Німеччини та Франції – Штайнмайєр та Еро, відреагувавши на повідомлення про оголошення перемир'я ватажком проросійських сепаратистів Захарченком, який, як пише газета, ясна річ, отримав для таких дій вказівку з Кремля. Борис Джонсон не отримав такого ж прийому з боку українських посадовців, як його німецький та французький колеги. Часопис пише, що український міністр закордонних справ Клімкін навіть не згадав Джонсона у своїй промові, лише зазначивши, що присутність Штайнмайєра та Еро показує, що Мінські угоди можна у якийсь спосіб пожвавити. Далі британська газета пише, що однією з найбільш амбітних мрій України є приєднання до Європейського союзу, хоча цій мрії, на думку часопису, навряд чи судилося збутися у найближчому майбутньому. У свою чергу міністри Штайнмаєр та Еро, відвідавши місто Слов'янськ та зруйнований під час боїв з проросійськими бойовиками міст, повідомили, що цей міст буде відбудовано частково з фондів Євросоюзу.

The Independent пише далі, що міністр закордонних справ Британії Джонсон постає певною суперечливою особою, принагідно згадуючи слова колишнього шведського прем'єра Карла Більдта, який сказав, що Джонсон геть нічого не знає ані про Україну, ані про Євросоюз, ані про Росію. Більдт також звинуватив Джонсона у тому, що він виправдовував Путіна. Самого Джонсона запитали у Києві перед зустріччю з президентом Порошенком щодо цих заяв Більдта, на що британський міністр відповів, що головним у справі вирішення конфлікту на сході України є подальше продовження санкцій проти Росії, незалежно від Brexit. Велика Британія, за словами Джонсона, має і надалі залишатися важливим гравцем у світі. Попередньо вже зазначалося, що Британія дещо втратила свою роль поважного гравця, коли йшлося про вирішення конфлікту в Україні.

«Борис Джонсон прилітає з тим, аби приділити увагу кризі в Україні, і опиняється повністю на задвірках»

Американська газета Chicago Tribune вміщує статтю «Перемир'я в Україні недостатньо для президента, щоб почати політичні зміни». Чиказький часопис пише, що останнє оголошення про перемир'я на сході України не є достатньою причиною для Києва,щоб здійснювати політичні зміни, відповідно до Мінських мирних угод, які забуксували. Тоді як представники українського війська кажуть, що останнє перемир'я зберігається і надалі, Порошенко вимагає більшого, щоб почати процес надання «більшої автономії» територіям, що перебувають під контролем проросійських бойовиків. Президент Порошенко заявив, виступаючи на засіданні Ялтинської європейської стратегії, що Росія має вивести свої окупаційні сили, все озброєння зі східної України, і лише тоді Київ погодиться і почне вирішувати інші питання. Порошенко додав, що коли Україна закриє кордон з Росією, в Україні не буде жодного конфлікту.

Американське видання пише, що заява українського лідера з'явилась на тлі нових дипломатичних зусиль у вирішення конфлікту. Газета додає, що міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Великої Британії, перебуваючи у Києві, висловили підтримку Мінським угодам, підписаній 2,5 роки тому. Часопис пояснює, що більшість положень Мінських угод залишається невиконаними частково через незгоду сторін конфлікту піти на поступки одне одному. Порошенко також зазначив, що Україна не зробить жодного кроку, доки Росія не виконає всі взяті на себе зобов'язання, пов'язані з Мінськими угодами стосовно гарантії безпеки у зоні конфлікту.

Далі Chicago Tribune нагадує читачам, що збройний конфлікт на сході України забрав життя понад 9600 осіб, починаючи від весни 2014 року. Принагідно часопис висловлює думку, що доля подальших санкцій проти країни-агресора, тобто проти Росії, може призвести до певного розколу США та країн Європейського союзу. Втім, далі видання пише, що міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон, перебуваючи у Києві, заявив, що рішення Сполученого Королівства залишити Європейський союз ніяк не позначиться на позиції Лондона щодо України.

«Перемир'я в Україні не достатньо для президента, щоб почати політичні зміни»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG