Доступність посилання

ТОП новини
22 січня 2020, Київ 01:27

«Все одно це болото» – Лановий про поліпшення статистики зростання ВВП України


Володимир Лановий

«Все одно це болото». Так колишній віце-прем’єр Володимир Лановий прокоментував Радіо Свобода оцінку, наведену Державною службою статистики щодо ВВП України. За даними Держстату, валовий внутрішній продукт зріс у другому кварталі нинішнього року відносно такого періоду торік на 1,4%, а не на 1,3%. Володимир Лановий сумнівається в достовірності такої статистики. Він не вбачає умов для зростання ВВП.

«Все одно це болото» – Лановий про поліпшення статистики зростання ВВП України
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Скорочується чисельність працюючих, зменшується промислове виробництво, експорт менший за імпорт...Якщо розкладати всі ці показники, то важко сказати, що вони складають якийсь позитивний темп

– Це ще не зростання, це, можна сказати, коливання якісь навколо стану стагнації. +1, –1…Все одно це болото. Але ще одна тема. У нас немає доказів достовірності таких цифр. Ви кажете: «От така тенденція»… Я не вірю в цю тенденцію. Скорочується чисельність працюючих, зменшується промислове виробництво, експорт менший за імпорт тощо. Тобто, якщо розкладати всі ці показники, то важко сказати, що вони складають якийсь позитивний темп.

– Яким же є реальний показник динаміки ВВП України?

Якщо занижений індекс інфляції, то тоді завищений реальний ВВП

– Якщо занижений індекс інфляції, то тоді завищений реальний ВВП. Вони взаємопов’язані. Якби розрахували нам, скажімо, шість чи сім, чи десять відсотків інфляції, то вони мали б нам із вами показати, що ВВП зменшилося на два, на чотири, на п’ять відсотків.

– А є взагалі в України ресурси для суттєвого, не на відсоток-півтора, зростання ВВП?

Житимемо таким чином – усі люди знають, що жити все гірше і гірше, а уряд нам розповідатиме про повітряні замки для нашого дуже доброго життя

– Розумієте, в чому справа – нам показують: наступного року буде три відсотки зростання. Я запитую – які фактори фінансові, економічні, ринкові, інвестиційні, банківські й так далі сприятимуть зростанню виробництва в тих чи інших секторах економіки? Які нові ринки відкриваються? Які нові експортні можливості? Наскільки зростатиме внутрішнє споживання? Наскільки будуть більш платоспроможними наші родини, наші громадяни? І ніде немає жодної відповіді на те, що створюються умови для збільшення виробництва на наших підприємствах. Немає таких умов. А вони показуватимуть у проекті бюджету три відсотки, щоб усіх усе задовольнило. Аякже, ми – герої. Олігархічний лад, у якому ми перебуваємо, по-іншому не може. Тому житимемо таким чином – усі люди знають, що жити все гірше і гірше, а уряд нам розповідатиме про повітряні замки для нашого дуже доброго життя.

  • 16x9 Image

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG