Доступність посилання

22 Січень 2018, Київ 18:42

Пам’ять загиблого за Україну вірменина вшановують у Кропивницькому


Меморіальна дошка на честь бійця 17-го окремого мотопіхотного батальйону Ігіта Гаспаряна у Кропивницькому

Павло Іванов

У Кропивницькому відкрили меморіальну дошку на честь бійця 17-го окремого мотопіхотного батальйону Ігіта Гаспаряна. Раніше цього року його ім’ям назвали одну з вулиць обласного центру. Етнічний вірменин з Бобринецького району вважав Україну рідною землею, тож воювати за її цілісність пішов добровольцем. Загинув 10 лютого 2015 року на блокпосту поблизу Горлівки.

На Кіровоградщині, за неофіційними даними, проживає близько 10 тисяч вірмен. І для багатьох з них Ігіт Гаспарян є прикладом мужності та патріотизму. У рідному районі він був неформальним лідером, брав активну участь у культурному і спортивному житті краю. На першому місці для нього завжди були родина та справедливість. І як згадує брат героя Карен, Ігіт ані хвилини не сумнівався чи йти йому воювати. Це було для нього справою честі, він йшов захищати своїх рідних, свою землю.

«Йому телефонують, кажуть – ти пройшов усі комісії, йдеш воювати. Він зрадів, пішов воювати. Він ніколи не сказав, що не хоче йти», – каже Карен Гаспарян.

Для бойових побратимів він був надійним товаришем, взірцем оптимізму. Його завжди згадують з теплом, досі жалкують про втрату.

З усіма спілкувався, усі його любили. Колоритний був, казав – ось я вірменин, який захищає Україну
Станіслав Сафронов

«З Ігітом ми познайомились ще у квітні, коли формували наш батальйон територіальної оборони. Був життєрадісним, веселим. Сподівався, що скоро все закінчиться, приїдемо до нього додому, як він казав, будемо робити «правильний» шашлик і варити хаш. З усіма спілкувався, усі його любили. Колоритний був, казав – ось я вірменин, який захищає Україну», – розповідає бойовий побратим Ігіта Гаспаряна Станіслав Сафронов.

Військові та родина Ігіта Гаспаряна біля будинку з меморіальною дошкою на його честь
Військові та родина Ігіта Гаспаряна біля будинку з меморіальною дошкою на його честь

Навіть отримане поранення не змусило бійця демобілізуватися. Відразу після одужання він повернувся на фронт.

Йому сказали – можеш лежати в лікарні. У Вінницю відправляли. А він – ні, я піду, в мене там хлопці, друзі, як вони там без мене
Карен Гаспарян

«Він був поранений в ногу, приїздив додому. Йому сказали – можеш лежати в лікарні. У Вінницю відправляли. А він – ні, я піду, в мене там хлопці, друзі, як вони там без мене», – зазначає брат Ігіта Гаспаряна Карен.

Боєць загинув, відстрілюючись від ворога. Здаватися в полон він відмовився, згадує Станіслав Сафронов.

«Був прорив ДРГ. Як правило, такі бої дуже короткі, особливо, якщо це вночі. Вони відстрілювались, виходило, що його брали у кільце, пропонували здатись. Він відмовився, і тоді його закидали гранатами», – розповідає Сафронов.

Вірменська громада підтримує родину бійця

Ініціатива назвати на честь загиблого героя вулицю належить Спілці вірмен України в області, зокрема її голові Тиграну Хачатряну. Для вірмен Кіровоградщини не принципово було, яку саме вулицю назвуть на честь Ігіта, важливо було належним чином вшанувати пам’ять співвітчизника.

Своє майбутнє він пов’язував з Україною. Він був най-найактивнішим, старався і для своєї сім’ї, і для своїх друзів, близьких, і для своїх односельців. Завжди був захисником
Тигран Хачатрян

«Людина, яка була патріотом України. Своє майбутнє він пов’язував з Україною. Він був най-найактивнішим, старався і для своєї сім’ї, і для своїх друзів, близьких, і для своїх односельців. Завжди був захисником», – ділиться спогадами Тигран Хачатрян.

Вулицю перейменували відповідно до закону про декомунізацію, раніше вона носила ім’я Воровського. Проте, навіть після відкриття меморіальної дошки на фасаді однієї з будівель на цій вулиці, вшанування пам’яті героя і допомога родині загиблого з боку громади не припиниться, каже голова Спілки вірмен.

Тигран Хачатрян (зліва)
Тигран Хачатрян (зліва)

«Ми запросили сім’ю Ігіта, і батьків, і брата, щоб показати їм, що ми єдині, ми з ними, що горе не тільки їхнє, воно і наше. Зрозуміло, що фізично його не повернути, але словами і діями ми допоможемо їм пройти крізь цей біль», – каже Хачатрян.

Спілка вірмен вже провела низку культурних заходів і футбольний турнір, присвячені пам’яті бійця. Турнір планують зробити традиційним. Крім того, жителів вулиці Гаспаряна в Кропивницьому будуть знайомити з біографією героя, а для дружини і двох маленьких дітей Ігіта вірменська громада спільними зусиллями придбала квартиру в обласному центрі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG