Доступність посилання

ТОП новини

Імітація 1937-го в угрупованні «ЛНР» (огляд преси)


Про причини нещодавнього заколоту в угрупованні «ЛНР», яке визнане в Україні терористичним, пише «Український тиждень». Видання інформує, що майже все оточення Плотницького до війни довгі роки працювало на різних керівних посадах у Луганській області. З початком бойових дій представники «старої гвардії» відійшли в тінь, а на передній план виступили холоднокровні вбивці та отамани, які отримали зброю й взяли активну участь у боях. У декого склалася ілюзія, що час регіоналів минув і Донбас переживає зміну еліт, однак, як з’ясувалося, регіонали нікуди не поділися, а просто виконали чужими руками всю брудну роботу. Тепер настав час ліквідувати виконавців. І саме їх у результаті звинуватять в усіх грабежах, вбивствах, тортурах мирного населення та розкраданні гуманітарної допомоги. Видання стверджує, що нинішня зачистка в Луганську засвідчує, що до продовження війни угрупування «ЛНР» не готується. І подальшою реалізацією мінського процесу та реінтеграцією Донбасу в Україну на вигідних Росії умовах займатимуться ті, на кому формально немає крові. Для того й тримали весь цей час у запасі «міцних господарників», які в підсумку повертають собі владу. На цьому «Український тиждень» наголошує в публікації «Імітація 1937-го».

Найближчий соратник нинішнього президента, сподвижники Януковича і пара відвертих політичних популістів – так виглядає п'ятірка політиків з найгіршою репутацією в країні, складена тижневиком «Новое время» на основі експертного опитування. Експерти вважають, що найгірша репутація серед українських політиків у Ігоря Кононенка, бізнес-партнера президента. За ним стоять прізвища Сергія Льовочкіна, Юрія Бойка, Юлії Тимошенко та Олега Ляшка. З повним списком скомпроментованих політиків тижневик знайомить у статті «Чемпіони підмоченої репутації».

Історія напівдержавної компанії «Укрнафта» може стати прикладом недолугості державного управління корпоративними правами, наголошує «Дзеркало тижня». Тижневик стверджує, що за останнє десятиріччя цей потужний гравець перетворився на фактичного банкрута. При тому, що виробники нафти в усьому світі за той же час непогано заробили на високій вартості чорного золота. Отримані гроші від продажу української нафти і частини державної нафтовидобувної компанії пройшли повз державний бюджет, зазначає видання. Після напівприватизації «Укрнафти» державі доводилося щороку ледь не вишкрябувати навіть не дивіденди – податки. На сьогодні «Укрнафта» не в змозі розрахуватися навіть за право користування надрами. Про причини тижневик розповідає в матеріалі ««Аудит зради».

В Україні благодійний бум, стверджує тижневик «Новое время». За останній рік загальна сума пожертв сягнула рекордних 9 мільярдів гривень. Причому в країні, де ніяк не завершаться війна і криза, ближнім допомагають насамперед прості співвітчизники і міжнародні донори, а не політики і олігархи. Заголовок статті – «Епідемія добра».

За офіційними даними, в Україні зростають зарплати. Тижневик «Фокус» вирішив перевірити, чи так це насправді. І дійшов кількох висновків. Перший оптимістичний: більшість роботодавців збільшили винагороду персоналу на 15-20% і планують наростити зарплатний фонд-2017. І не вельми оптимістичний: зарплати підвищують вибірково, насамперед цінним кадрам. Докладніше про те, у кого, де і наскільки виросли або виростуть зарплати, розповідає тижневик «Фокус».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG