Доступність посилання

ТОП новини

Увесь цивілізований світ на боці України – росіянин Антон Літвін


Росіянин Антон Літвін – активний учасник акцій у Празі на підтримку України
Росіянин Антон Літвін – активний учасник акцій у Празі на підтримку України

Починаючи від вечора п’ятниці – три дні поспіль до Дня захисника України в більш як 30 країнах світу (у 70 містах) відбуваються міжнародні акції солідарності з українським народом. Вони проходять під гаслом «StopPutinsWarInUkraine» (зупиніть війну Путіна в Україні). Навіть у Москві у п’ятницю активісти вийшли на вулицю з такими гаслами, співаючи гімн України.

No Putin No War – акція в Брюсселі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Cеред учасників акцій – політики, громадські активісти, представники українських громад із держав Євросоюзу, зі США і Китаю. Як повідомила Радіо Свобода європейський координатор акції Ірена фон Бург (Швейцарія), її учасники збираються біля урядових будинків, будівель європейських інституцій та міжнародних організацій зі зверненням до міжнародної спільноти підтримати Україну. У Празі така акція відбудеться в неділю на центральній Старомістській площі.

Один із учасників акції у столиці Чехії – директор фестивалю культури і прав людини «Культурус» – росіянин Антон Літвін – розповів Радіо Свобода, наскільки ефективними, на його думку, є такі події на підтримку українців, коли вони чітко злагоджені.

– Безумовно для українців це дуже важливо. І така підтримка говорить про те, що Україна не на самоті.

Весь цивілізований світ, усі прекрасно все розуміють і не реагують ні на які вибрики російської пропаганди. І виступають одним фронтом

І весь цивілізований світ, усі прекрасно все розуміють і не реагують ні на які вибрики російської пропаганди. І – відповідно – виступають одним фронтом. Інша справа, що в Росії все одно про це ніхто не знає. І ніхто не розповість на жодному телеканалі. Тому, якщо ми говоримо про ефективність для росіян, то це звісно нульова історія. Ніхто про це не розповість і ніяке телебачення ніякий репортаж із цих акцій робити не буде.

– Вимоги акції якраз звернуті до Путіна. Назва акції «Зупини путінську війну в Україні» і учасники вимагають, зокрема, вивести з території України всі російські окупаційні війська, а також повернути назад в Росію всю зброю та воєнну техніку, звільнити громадян України, яких незаконно утримують, збільшити місію спостерігачів ОБСЄ. Як ви – учасники акції – збираєтеся донести ці вимоги до адресата?

– Адресат – це уряди європейських країн і це Європейська Рада. Справа у тому, що тільки вони, власне, можуть вирішити, які форми тиску можна здійснити на Путіна та його кліку, як говорили раніше. Для Путіна це навіть не укол, не «укус слона комаром». Просто ми існуємо в іншій реальності. Він, навіть, якщо й дізнається про це, то воно ніяким чином на нього не вплине.

Ми виходимо для того, щоб продемонструвати, що громадяни країни апелюють до влади знову ж таки своєї країни, до Європейського парламенту, щоб показати позицію громадян

Ми виходимо тільки для того, щоб продемонструвати, що громадяни країни апелюють до влади знову ж таки своєї країни, маю на увазі, країни, у якій відбується акція (в даному випадку, в Чехії), до парламенту, до Європейського парламенту, щоб показати позицію громадян.

Політики, яких обирають на чесних виборах, на відміну від Росії та Білорусі, вони дослухаються до думки громадян і це буде складовою їхньої власної позиції, яку вони будуть відстоювати знову ж таки або в своєму парламенті або в Європейському парламенті.

StopWarStopPutin та смолоскипові марші. Україна на Покрову (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

– В інформації, яку поширила Українська ініціатива в Чехії, мовиться про те, що на черговий глобальний мітинг проти російської агресії збираються українські патріоти та друзі України. Ви – активний друг України. Впродовж ось вже понад 2 роки Ви активно берете участь майже в усіх акціях, які відбуваються у Празі на підтримку України. Наскільки важко організовувати акції саме у столиці Чехії, чий президент є другом російського президента?

Я абсолютний друг України та усіх українців, які живуть у Празі, з якими я спілкуюся щодня. Слава Україні!

– Ну, ми ж у вільній країні. Є певні процедури, яких просто потрібно дотримуватися і все. Особиста думка посадової особи не має ніякого значення, чи це президент, урядовець, чи ж військовий або поліцейський. Тому є певні процедури подачі заявки, причому вона не вимагає погодження, про неї потрібно тільки повідомити. Інша справа, що не усі мають право на подачу заявки. Звісно, у першу чергу, це чеські громадяни.

Тому ми завжди тісно співпрацюємо з чеськими активістами і з українськими. Російських, на жаль, дуже мало. Я абсолютний друг України та усіх українців, які живуть у Празі, з якими я спілкуюся щодня. Слава Україні!

На фото – під час однієї з акцій на підтримку України Антон Литвин просить вибачення в українців за дії Росії
На фото – під час однієї з акцій на підтримку України Антон Литвин просить вибачення в українців за дії Росії
  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG