Доступність посилання

ТОП новини
25 січня 2020, Київ 04:10

Світовий банк помітив полегшення ведення бізнесу в Україні. Чи прийдуть інвестиції?


©Shutterstock

Україна за рік піднялася на три позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу і посідає 80-те місце серед 190 країн світу. Про це свідчать дані рейтингу Doing Business 2017, який оприлюднив Світовий банк. Президент Порошенко вважає це результатом реформ. Експерти головною передумовою поліпшення бізнес-клімату називають зміни у податковій сфері, а ключовим критерієм оцінки – прямі іноземні інвестиції.

Світовий банк помітив полегшення ведення бізнесу в Україні. Чи прийдуть інвестиції?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Нові дані рейтингу, ще до офіційного оприлюднення Світовим банком, прокоментував президент України Петро Порошенко під час засідання Національної ради реформ.

«У 2011, 2012, 2013 роках Україна перебувала на 149-му, 152-му місці. На сьогоднішній день позиція України буде 80-та...Загальне дворазове підвищення України – це оцінка тих зусиль, які ми спільно докладаємо для проведення реформ в нашій країні. Це є результатом проведення послідовної політики розвитку українського підприємництва, захисту інвесторів та спрощення системи оподаткування», – сказав він.

Крім просування України у загальному рейтингу з минулорічного 83-го на 80-те місце, Петро Порошенко також звернув увагу, що за показником оподаткування Україна піднялася зі 107-го на 84 місце, у сфері захисту інвесторів Україна поліпшила свої позиції на 18 сходинок, забезпечення виконання контрактів – на 17 сходинок.

Прогрес в реформах є – Дубровський

Поліпшення позиції у рейтингу Світового банку означає, що в Україні певні зміни відбулися, але вони не є найголовнішими, вважає експерт групи податкової реформи «Реанімаційного пакету реформ» Володимир Дубровський. На його переконання, для України значно важливіші реальні реформи, що відбуваються у податковій сфері, але які не враховуються у цьому рейтингу.

«Для нас головне не рейтинг. Рейтинг – це один з показників, не найдосконаліший, який буде показувати прогрес в реформах. Насправді прогрес в реформах є. Все ж таки, запроваджується більш-менш прозоре відшкодування ПДВ (податку на додану вартість), це те, чого в рейтингу немає, для бізнесу це набагато важливіше. Відбулося скорочення ЄСВ (єдиного соціального внеску), це теж дуже важливо для бізнесу», – зауважив експерт.

Володимир Дубровський сподівається, що після впровадження наступного року комплексу заходів, спрямованих на поліпшення адміністрування податків, які уряд розробляє у тісній взаємодії з громадянським суспільством, прогрес в реформах стане ще відчутнішим, хоча у рейтингах це може і не відобразитися.

Це не прорив – Устенко

Підвищення в рейтингу легкості ведення бізнесу на три позиції – це точно не прорив, каже виконавчий директор фонду Блейзера в Україні Олег Устенко. У цьому контексті він нагадав слова Петра Порошенка з виступу на засіданні Нацради реформ про те, що ключовим критерієм ефективності реформ є кількість прямих іноземних інвестицій.

«Я боюся, що таке непогане покращення нашої позиції з 83-го на 80-те місце зовсім не означає, що зараз Україну просто завалять прямими іноземними інвестиціями. В цьому році ми очікуємо, що притік прямих іноземних інвестицій буде на рівні 3-4 мільярди доларів, тобто майже на тому ж рівні, що і в попередньому році. З цих коштів у реальний сектор надійде не більше половини. І це на фоні того, що у світі, за прогнозами, у цьому році буде 2 з половиною трильйони доларів прямих іноземних інвестицій. Україна з 80-го місця має зробити ривок на 20-30 позицій вгору, як, скажімо, свого часу робила Грузія, Польща, навіть Болгарія і Румунія, коли вони мали вступати в Європейський союз», – нагадав експерт.

Олег Устенко також наголосив, що Україна потребує кардинальних змін для того, щоб забезпечувати економічне зростання на рівні щонайменше 5-7% ВВП і вище, яке буде трансформуватися в рівень життя українського населення.

Рейтинг Doing Business 2017 очолюють Нова Зеландія, Сінгапур і Данія, на останніх місцях – Лівія, Еритрея, Сомалі. Сусідами України в рейтингу стали Сан-Марино (79 місце) та Боснія і Герцеговина (81 місце). Грузія в рейтингу посідає 16 місце, Польща – 24, Румунія – 36, Росія – 40 місце. У попередньому рейтингу Doing Business Україна за рік піднялася з 87-о на 83-є місце.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG