Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 06:16

Російський культурний центр у Львові обласна рада вирішила виселити


Львів – Депутати Львівської обласної ради вирішили виселити з комунального приміщення Російське культурне товариство імені Пушкіна. Протягом року комісія, створена радою, перевіряла будівлю, відтак було вирішено її на конкурсних умовах передати в оренду громадським організаціям, які допомагають бійцям, котрі воюють на сході України. Представники Російського культурного центру обіцяють боротись за будівлю у суді.

Російський культурний центр розташований у престижному районі Львова, поруч із УПЦ (Московського патріархату) і єпархіальним управлінням. Будівля центру у порівнянні з церковними жалюгідна. Ці обидва місця відвідують представники російської нацменшини.

Всередині культурного центру важке повітря, потріскані стелі, облуплені стіни, на одній висить портрет російського царя Миколи І, а також виставлені світлини почесних росіян, але світлини кремлівських політиків – зняли. Російська громада видає свою газету, має сторінку в інтернеті, де простежується проросійська риторика, підтримка анексованого Росією Криму.

На початку 90-х обласна рада передала колишній кінотеатр, який у її власності, у доброму стані на баланс обласному Російському товариству імені Пушкіна. Нині, а ще й після пожежі, будівля потребує капітального ремонту.

Цього року Львівська облрада створила комісію, яка вивчала ситуацію щодо Російського культурного центру і – відповідно – Львівська облрада днями більшістю голосів усіх фракцій вирішила – «повернути приміщення комунальному підприємству облради і провести конкурс на право оренди нежитлового приміщення для громадських організацій, які пов’язані з АТО».

За словами заступника голови Львівської облради Володимира Гірняка, за всі роки товариство не сплатило жодної копійки за орендоване приміщення.

«Форма передачі на баланс не означає форму передачі в оренду, а відповідно громадські організації не платять навіть пільгову орендну плату. Дана структура нічого не платила всі ці роки. Ця структура, яка там є, не відображає точки зору росіян, які проживають у нашому регіоні. Чому була створена ця комісія? У 90-му році приміщення на вулиці було передано Російському культурному товариству імені Пушкіна – його обласній організації. У 2006 році організація з подібною назвою – міське російське товариство імені Пушкіна викинуло з приміщення обласну організацію. І там була маса інших якихось юридичних осіб і організацій. Статус був невизначений і були до нас неодноразові скарги від обласної організації», – пояснив Володимир Гірняк.

Російські товариства ворогують між собою

Керівник обласного товариства імені Пушкіна Російського культурного центру Олег Лютіков зазначив Радіо Свобода, що 11 років тому відбулось «рейдерське захоплення приміщення міською організацією» і тоді цим процесом керував Олександр Свистунов, колишній лідер Російського руху в Україні, нині громадянин Росії, який виїхав у Крим (фотографія Свистунова серед почесних на стіні).

На сьогодні обидва російські товариства поміж собою ворогують і звинувачують один одного у рейдерстві. Однак обидва претендують на приміщення і рішенням облради про виселення Російського культурного центру обурені у кожному з цих товариств.

«Нашим депутатам повинно бути соромно. Це ганьба для Львова і України, що приміщення перебуває у такому жахливому вигляді», – наголосив голова обласної організації «Російське товариство імені Пушкіна» Олег Лютіков.

Ми будемо подавати в суд
Альберт Астахов

Допоки Лютіков вирішуватиме, як діяти щодо рішення облради, голова міської організації «Російське товариство імені Пушкіна» Альберт Астахов уже має намір оскаржити рішення обранців у суді і дійти аж до Європейського суду з прав людини.

«Мені це не подобається. Русофобство – воно виявляється у всіх сферах і навіть в особистих стосунках. Нічого доброго немає у цьому рішенні. Мені шкода, що так вийшло, але ми будемо подавати в суд. Якщо дадуть саме міській організації приміщення, то ми візьмемо», – говорить Альберт Астахов.

Втім, яким буде механізм виселення, оскільки обласне товариство росіян не має наміру передавати будівлю добровільно, наразі невідомо.

Тим часом львівська облрада не має наміру викидати на вулицю Російський культурний центр, тому терміново шукає приміщення для національних меншин, у тому числі і для російської. В області налічується 40 таких організацій. Більшість із яких – польське, чеське, німецьке, вірменське та інші – роками збираються у маленьких кімнатках. Найбільшою з-поміж них є російська громада, це понад 60 тисяч осіб у Львові, хоча у міську організацію російського товариства входить близько 400 людей.

Ніякою культурою вони там не займались, а політикою
Олег Радик

«Наступним кроком має бути надання приміщення всім товариствам, не може бути у росіян така велика будівля, це пережиток совка. Це все логічне рішення облради, бо ніякою культурою вони там не займались, а політикою», – наголосив Олег Радик, активіст Економічного бойкотного руху.

Тим часом громадські активісти, які займаються допомогою для бійців, які воюють на сході України, мають намір подавати заявки на участь у конкурсі облради, сподіваючись отримати в оренду дотеперішнє приміщення Російського культурного центру.

Ірина Яремко від першого дня військової ситуації на Донбасі координатор Центру забезпечення військових. Із одного з приміщень організацію вже виселили, нині активісти працюють в одній кімнаті «на пташиних правах».

«Якщо це дійсно для волонтерських організацій, то ніхто нас вже не виганятиме, це буде надійно, бо наша робота, виглядає на те, буде ще потрібна надовго. Це буде дуже зручно для спілкування між волонтерськими організаціями, бо ми спілкуємось і обмінюємось речами, передаємо один одному багато всього, а відстані далекі, роботи багато, часу немає», – розповідає Ірина Яремко.

Перш аніж передати приміщення в оренду кільком громадським організаціям, обласна рада планує його відремонтувати.

  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG