Доступність посилання

20 Вересень 2017, Київ 00:39

В Україні перебуває близько восьми тисяч американських громадян, чимало з них прагнуть проголосувати на виборах президента США.

Політичний аналітик Зенон Завада – українець з Нью-Йорка. В Україні вже 11 років. Тут одружився і виховує дітей. Він прийшов на поштове відділення у Києві – проголосувати за наступного президента Сполучених Штатів. Зенон заповнює свій бюлетень, роздрукований на принтері, вкладає у конверт і, наклеївши марку, опускає у поштову скриньку.

Ці вибори критичні в житті Америки

«Головне, щоб печатка була до 8 листопада на конверті. І тоді буде врахований мій голос», – каже Зенон і додає, що раніше був байдужий до американської політики, але нинішні вибори надто важливі:

«Ці вибори критичні в житті Америки. І багато чого можуть змінити».

Американський журналіст Джеймс Брук проголосував ще декілька тижнів тому. Відніс свій бюлетень в консульство США в Києві.

«Дедлайн був 7 жовтня, за місяць до виборів. Я ледве встиг – залишалося 15 хвилин до закриття. Вони вже зачиняли віконце», – розповідає журналіст.

Джеймс багато подорожує і йому вже не раз випадало голосувати за кордоном: у Бразилії, Японії, Росії.

Це дуже контроверсійні вибори

«Це дуже контроверсійні вибори. Голосує набагато більше людей, ніж зазвичай. Якщо раніше хтось думав: «не варто перейматися», то нині мало байдужих».

Джеймс запускає в Києві новий англомовний діловий журнал. В редакції – американці. Гарві та Елая вперше голосують за кордоном, але обрали більш сучасний спосіб – онлайн.

«Я підписав бюлетень, сфотографував усі сторінки своїм айфоном і відіслав електронною поштою на вказану адресу. Дуже зручно і просто», – каже Гарві Гінмен, оглядач журналу UBJ.

Екс-керівник Української служби «Голосу Америки Адріян Кармазин приїхав з Вашингтона в Київ, щоб читати лекції в Інституті журналістики. Тема – американські вибори.

«В мене таке враження, що студенти журналістики дуже цікавляться американськими виборами. Дуже уважно слухали, не дивилися в свої айфони чи планшети під час лекцій», – зауважує медіа-експерт Адріян Кармазин.

В день виборів 8 листопада він читатиме лекції студентам у Харкові. Але свій громадянський обов’язок вже виконав – проголосував достроково ще коли був у Сполучених Штатах.

«Оскільки я вже не працюю журналістом, можу сказати, що я проголосував за Гілларі Клінтон. Її внутрішня і зовнішня політика мені більше імпонує», – зізнається Адріян Кармазин.

Як кажуть у консульстві США у Києві, нині в Україні перебуває близько 8 тисяч американських громадян.

Наше завдання забезпечити виборців інформацією, щоб усі, хто хоче, могли проголосувати

«На відміну від багатьох інших країн ми не відкриваємо виборчих дільниць при посольстві. Наші громадяни голосують у різний спосіб: хто електронною, хто звичайною поштою. В кожному штаті свої процедури і вимоги. А наше завдання забезпечити виборців інформацією, щоб усі, хто хоче, могли проголосувати», – пояснює генеральний консул США в Україні Вільям Бистрянскі.

У консульстві відзначають небачену активність виборців.

«Це дуже важливі вибори. Це для мене величезна честь допомагати американцям, які живуть за кордоном. І щоб кожен голос щодо майбутнього нашої країни був почутий», – резюмує генеральний консул.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG