Доступність посилання

ТОП новини

Кириленко: закон про квоти на радіо є одним із кроків «на шляху деколонізації»


В'ячеслав Кириленко (архівне фото)

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко заявляє, що закон про квоти на пісні українською мовою на радіо є одним із важливих кроків «на шляху деколонізації».

«Вважаю, що закон про україномовні квоти на радіо і декілька законів, які раніше були ухвалені парламентом і стосувалися інформаційного простору і кіновиробництва – це важливі кроки на шляху деколонізації і відбудови національної ідентичності. Я ніколи не розглядав питання впровадження квот лише як мовне, пісенне чи лінгвістичне – це питання національної та гуманітарної безпеки країни», – сказав Кириленко, якого цитує прес-служба Кабміну.

Віце-прем’єр-міністр також наголосив, що надзвичайно важливим буде моніторинг виконання радіостанціями норм закону, який проводитиме Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, а також громадські активісти.

Акція-попередження про необхідність дотримання норм закону про квоти на пісні українською мовою в радіоефірі, біля Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення. Київ, 8 листопада 2016 року
Акція-попередження про необхідність дотримання норм закону про квоти на пісні українською мовою в радіоефірі, біля Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення. Київ, 8 листопада 2016 року

Восьмого листопада набули чинності зміни до закону України «Про телебачення і радіомовлення», які встановлюють квоти на пісні українською мовою на радіо, а також українську мову ведення радіоефіру. Цей закон Верховна Рада ухвалила 16 червня, президент підписав його 6 липня. Документ, зокрема, передбачає, що частка пісень державною мовою має становити упродовж першого року не менше ніж 25 відсотків, другого – не менше ніж 30 відсотків і третього – не менше ніж 35 відсотків.

Від дня набрання чинності мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити упродовж першого року – не менше від 50%, упродовж другого – не менше від 55%, протягом третього – не менше від 60%.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG