Доступність посилання

ТОП новини

Американським «Брекзитом» у Лондоні не захоплюються


Дональд Трамп

Новообраний президент США Дональд Трамп обіцяв і домігся перемоги у стилі «Брекзиту». Чи означає це, що країну, яка обрала «Брекзит», і країну, яка обрала Трампа, очікує нова епоха ще більш особливих відносин?

​Його успіх на виборах став такою ж несподіванкою, як голосування британців за вихід із Євросоюзу. Попри таку схожість, у Лондоні лунають побоювання, що так звані «особливі стосунки» США й Британії зазнають випробувань.

Хто він, новообраний президент США? (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Одразу після оголошення результатів виборів у США у лондонському Міжнародному інституті стратегічних досліджень настрої були далекі від ейфорії.

«Я б хотів почати з невеликого застереження, – сказав аналітик інституту Метью Гарріс, – а саме: якщо є одна ознака закордонної політики Трампа, яку ми можемо окреслити вже зараз, то, на мою думку, це непередбачуваність.

Ми не можемо знати, які його висловлювання щодо міжнародних справ були перебільшеними гаслами у виборчій кампанії, а які є принциповою позицією
Метья Гарріс

Ми не можемо знати, які його висловлювання щодо міжнародних справ були перебільшеними гаслами у «гарячій» виборчій кампанії, а які є принциповою позицією. Ми ще не знаємо, хто буде працювати у Трампа в апараті національної безпеки».

Ця невідомість посилена тим, що група авторитетних американських фахівців з питань безпеки під час кампанії заявила відкритим листом про осуд низки виборчих обіцянок Дональда Трампа.

У Лондоні провідні часописи й політологи також вважали небезпечними гасла, що ставили під сумнів НАТО, чи компліменти авторитарному режиму в Москві.

Трамп обіцяє у разі свого обрання президентом США покращити відносини з Росією та Китаєм
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00


Випробування для Заходу

Конкретно для Британії наміри Трампа зосередитися насамперед на інтересах Америки й переглянути міжнародні торговельні угоди, на думку британських оглядачів, можуть посилити удар по Лондону, якому загрожує втрата доступу до спільного європейського ринку.

Зі столиць континенту пролунали дипломатичні поздоровлення на адресу Трампа з обранням. Але у привітанні канцлера Німеччини Анґели Меркель помітили наголос на готовності співпрацювати на основі тих цінностей, які Європа й Сполучені Штати поділяють.

Найпохмуріші побоювання повторив співробітник Інституту стратегічних досліджень Дейна Аллін: «Анн Аплбаум в одній зі статтей застерігала, що від кінця епохи Заходу нас, можливо, відокремлюють лише три важливі голосування: перше – Брекзит, друге – обрання Дональда Трампа президетом Сполучених Штатів і третє – обрання Марін Ле Пен президентом Франції».

Дейна Аллін вважає, що під загрозою від ізоляціоністів опинився принцип солідарності країн Заходу.

Серед слабких надій на краще у цих перших дискусіях в Лондоні лунало сподівання, що ситуація може підштовхнути Європу активніше взятися за вирішення своїх власних проблем.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG