Доступність посилання

ТОП новини

Україна побоюється, що стане жертвою «великої торгівлі» Трампа з Путіним (світова преса)


Періодичне видання Великої Британії The Times пише про російські вигадки щодо української «терористичної змови» в окупованому Росією українському Криму. Британський часопис ділових кіл Financial Times розмірковує над побоюваннями Києва, що новообраний президент США Трамп може використати Україну, як розмінну монету в геополітичній торгівлі з Путіним. Іспанська газета El Mundo повідомляє про викриття злочинного угруповання, яке переправило 6 тисяч українських нелегальних мігрантів до Сполученого Королівства.

Британський часопис The Times публікує матеріал «Росію звинувачують у вигадці «терористичної змови» у Криму». Видання пише, що головна шпигунська агенція Росії ФСБ заявила, що знайшла вибухівку та зброю після того, як було заарештовано тих, кого росіяни назвали «диверсійно-терористичною групою», яку нібито контролювала українська військова розвідка. З тих трьох заарештованих, як подає ФСБ Росії, всі були громадянами України. Їх буцімто було затримано у Севастополі, у той час коли вони, за словами російської сторони, планували здійснення «диверсійних актів» на військових об'єктах та важливих точках інфраструктури Криму. Як додає британський часопис, українська сторона одразу ж рішучо заперечила будь яку причетність до того. Далі видання наводить слова радника керівника МВС України Зоряна Шкіряка, який каже, що Росія навмисне створює міф щодо якогось «українського тероризму». Британська газета пише, що вся ця інформація має на меті дискредитувати Україну перед новообраним президентом США, хоча Дональд Трамп буквально оточений представниками Республіканської партії, які чудово знають ціну російських провокацій і те, у який спосіб вони влаштовуються.

The Times додає, що посилення бойових дій між проросійськими бойовиками та українським військом також може бути ознакою намагань Путіна проаналізувати ситуацію у той час, коли Трамп готується посісти місце у Білому домі. Британське видання нагадує, що у липні Трамп заявив, що проаналізує, чи анексія Росією українського Криму була виправданою. Саме цей підхід, як пише часопис, викликала негативну реакцію решти західних урядів. За даними українського Міністерства оборони, остання фальшивка російських спецслужб щодо нібито української «змови» в окупованому Росією українському Криму спрямована на приховання репресій проти населення півострова і дискредитацію України. Британське видання зазначає, що Київ був прикро вражений перемогою Дональда Трампа на виборах у США. Українське керівництво, як пише британська газета, намагалося загравати з Гілларі Клінтон у сподіванні отримати від США необхідну зброю для боротьби з російською агресією. Газета додає, що президент України Петро Порошенко нервово посміювався, вітаючи новообраного президента США. Британське видання пише, що підтримувані Росією бойовики на сході України і надалі здійснюватимуть напади на українські позиції у час перед інавгурацією Трампа, аби випробувати налаштованість нової адміністрації США чинити спротив російській агресії.

«Україна звинуватила Кремль у вигаданій «терористичній змові» у Криму з тим, аби змусити Трампа мати більше симпатії до Росії»

Провідний часопис ділових кіл Великої Британії Financial Times друкує статтю «Україна побоюється, що стане жертвою «великої торгівлі» Трампа з Путіним». Видання пише, що тільки-но було підтверджено перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США, колишній посол США у Росії Майкл МакФол одразу ж заявив, що країною, яка найбільше програла від обрання Трампа, є Україна. Газета додає, втім, що перемога Трампа стала шоком для багатьох колишніх комуністичних країн Східної Європи. Від Таллінна до Тбілісі президенти країн побоюються, що за президентства Трампа США більше не будуть відігравати роль країни, що підтримує і захищає від тиску Москви. Далі видання наводить слова Штефана Майстера з Німецької ради закордонних відносин, який каже, що Трамп просто хоче укласти угоду з Путіним, у якій Україна відіграватиме роль розмінної монети. Тому не дивно, як пише британський часопис, що Україна почувається доволі нервово за умов, коли Кримський півострів анексовано Росією, а збройний конфлікт з проросійськими бойовиками на сході й далі палає. Тому й у Києві побоюються, що Трамп торгуватиметься з Путіним, і може пожертвувати Україною задля покращення американсько-російських стосунків.

Financial Times пише, що Київ насторожився ще влітку, коли Трамп натякнув, що може визнати «російський статус» Криму, зазначивши, що з того, що до нього долинало, жителі Криму нібито радше були б Росією, ніж з Україною. На додаток президент України Петро Порошенко висловив своє розчарування тим, що у вересні цього року на той час ще кандидат-республіканець Трамп відмовився з ним зустрічатися, коли український керівник приїхав до Нью-Йорка на засідання Генеральної асамблеї ООН. Часопис нагадує, що Порошенко тоді зустрівся з Гілларі Клінтон, коли Трамп зустрічався з президентом Єгипту ас-Сісі, втім, уникнувши зустрічі з Порошенком, який зупинився у тому самому готелі. Однак британське видання зазначає, що багато залежатиме від того, кого Трамп обере своїми радниками. Він також може постати перед спротивом чільних республіканців, які є прихильниками твердої лінії у стосунках з Москвою. У цьому зв'язку наводиться приклад Ньюта Гінгріча, який підтримує надання Україні летальної зброї для захисту від російської агресії. Втім, на думку Джеймса Шерра, британського фахівця із закордонних відносин, команда Трампа, напевно, шукатиме компромісного варіанту. На думку Шерра, Путін вимагатиме гарантій, що Україна не вступатиме до НАТО.

«У Києві побоюються «великої торгівлі» Трампа з Путіним, яка б принесла у жертву Україну»

Іспанська газета El Mundo публікує матеріал «Викрито бандитське угруповання, яке переправило 6 тисяч мігрантів». Часопис пише, що іспанська поліція у співпраці з іншими правоохоронними силами Європи викрила надзвичайно активну злочинну організацію, яка займалась перемитництвом українських нелегальних мігрантів до Сполученого Королівства. Внаслідок операції було здійснено 115 арештів, зокрема, 25 арештів було проведено у Каталонії, включно з арештом ватажка угруповання у Барселоні. Поміж заарештованих – 56 громадян України. За даними іспанської поліції, це злочинне угруповання базувалося в Україні, Польщі, Іспанії, Бельгії, Ірландії та Сполученому Королівстві. Загалом зусиллями злочинців було переправлено до Британії 6 тисяч українських нелегалів. Видання повідомляє, що вивчення документів, які мали при собі нелегальні мігранти з України, а також їхні свідчення привели поліцію до ватажків угрупування перемитників, відповідальних за надання мігрантам підробних документів. У ватажка угрупування при обшуку було вилучено більше сотні підробних посвідчень осіб та польських паспортів.

El Mundo пояснює, що останніми роками, надто після кризи, пов'язаної з анексією Росією українського Кримського півострова, потік на Захід українських нелегалів значно збільшився. І цей потік мав за кінцеву мету Сполучене Королівство. За цих обставин влада Британії запровадила обмеження на надання британських в'їзних віз українським громадянам, що породило попит на послуги кримінальних організацій, які брали з українських громадян гроші, обіцяючи нелегально переправити їх до Британії. Далі іспанське видання наводить дані європейського агенства Frontex, яка займається питаннями міграції, зокрема й питаннями нелегальної міграції, яка повідомляє, що останнім часом помітно збільшилась кількість арештів громадян України з підробними документами. За даними агенства, найчастіше подібні випадки відбувалися у міжнародному аеропорту Дубліна – столиці Ірландії. Іспанська газета принагідно вказує, що все це призвело до помітного посилення перевірок документів у багатьох аеропортах Європи, що, у свою чергу, позначилось на більшій кількості випадків затримання багатьох нелегальних мігрантів з України, які намагалися пройти паспортний контроль у Дублінському аеропорту з підробними документами.

«Викрито бандитське угруповання, яке переправило 6 тисяч мігрантів»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG