Доступність посилання

ТОП новини

У Болгарії на виборах президента переміг проросійський кандидат


Румен Радев

Софія – На президентських виборах у Болгарії переміг проросійськи налаштований кандидат від Соціалістичної партії Румен Радев. За даними Центральної виборчої комісії Болгарії, опублікованими після підрахунку 99,3 відсотків бюлетенів, за Радева проголосували понад 59 відсотків виборців. Його опонент – спікер парламенту Цецка Цачева, що представляє владну партію «Громадяни за європейський розвиток Болгарії», – отримала трохи більше ніж 36 відсотків підтримки виборців. Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов подав у відставку після оприлюднення даних екзит-полів.

Колишній генерал військово-повітряних сил Румен Радев на прес-конференції в Софії після того, як стало відомо, що він перемагає на президентських виборах у Болгарії, заявив, що хоче бути президентом «усіх болгар».

«Я розумію, що це початок найважливішої місії мого життя – працювати задля безпечної, заможної та мирної Болгарії, в якій є єдність, а не ненависть з минулого», – сказав Радев.

Зустріч чинного президента Болгарії Росена Плевнелієва із Руменом Радевом. Софія, 14 листопада 2016 року
Зустріч чинного президента Болгарії Росена Плевнелієва із Руменом Радевом. Софія, 14 листопада 2016 року

Новообраний президент Сполучених Штатів зробив заяви, даючи зрозуміти, що він почне кращий діалог із Росією. Це дає надію на вирішення конфліктів у Сирії, Україні
Румен Радев

«Що стосується питань миру та війни, то новобраний президент Сполучених Штатів зробив заяви під час виборчої кампанії, даючи зрозуміти, що він почне кращий діалог із Росією. Це дає надію на вирішення конфліктів у Сирії, Україні та зменшення політичної напруги. Аби так і сталося – ми всі цього очікуємо», – додав Радев.

У Болгарії назагал після виборів ситуація в країні наразі спокійна, хоча в понеділок прем’єр правлячої партії «ГЕРБ» Бойко Борисов подав до парламенту прохання про відставку його уряду.

Відтак про політичну кризу в Болгарії сьогодні говорити ще дуже рано.

Ставлення болгар до політичного класу в цілому можна характеризувати так: це щира, чесна і дуже добре аргументована недовіра. А причина цього – це обмежений рамками закону лобізм, олігархічні та вузькопартійні інтереси, а також неповністю подолана корупція, не дивлячись на те, що Болгарія є членом Європейського союзу.

Нинішні вибори лише яскравіше окреслили серйозні внутрішньо-політичні проблеми, які існують в країні, й котрі розділене болгарське суспільство все менше і менше спроможне вирішити самостійно. Загальноприйняте кліше – мовляв, Болгарія все ще перебуває в перехідному періоді від комунізму до демократії – вже давно не працює, адже країна вже майже десятиліття є членом ЄС, а також є членом НАТО.

Зовнішня політика Радева

Румен Радев закликає до скасування – чи принаймні пом’якшення – санкцій Європейського союзу проти Росії і виступає проти міграційної політики ЄС.

Під час виборчої кампанії Радев відверто позиціонував себе як проросійський кандидат.

Але якщо перед першим туром виборів він категорично заявляв, що в Криму вже майорить російський прапор, і що це фактично територія Росії, то перед другим туром голосування він трошки пом’якшив свою позицію.

Радев перекинув відповідальність на саме населення Криму, сказавши про те, що саме кримське населення самовизначиться, але він дуже вигідно опустив той факт, що саме український Крим був анексований внаслідок військових дій Росії, і що так званий «референдум», який поспіхом організувала Росія на півострові навесні 2014 року, – відбувся фактично під прицілами російських «зелених чоловічків».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG