Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 12:30

Америка може вважати Росію одночасно другом і ворогом – Адріан Каратницький


Обраний президент США Дональд Трамп

Сильна Америка буде намагатися стримувати російські імперські наміри. Таку думку висловив в ефірі «Голосу Америки» старший аналітик «Атлантичної ради» США Адріан Каратницький, коментуючи можливе призначення колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані державним секретарем в адміністрації Дональда Трампа. Каратницький озвучив свої прогнози та оцінки стосовно ймовірних кандидатів на посаду очільника Державного департаменту.

Джуліані висловився досить чітко, що треба впроваджувати політику стримування Росії, особливо після її вторгнення і анексії Криму
Адріан Каратницький

«Сенатори (Боб) Коркер і (Джон) Болтон – це «яструби», які мають дуже чітку позицію. Але останніми днями в інтерв’ю Wall Street Journal пан (Рудольф) Джуліані теж висловився досить чітко, що треба впроваджувати політику стримування Росії, особливо після її вторгнення і анексії Криму. Що він підтримує позицію Трампа про значне збільшення витрат на оборонні сили, на збільшення чисельності військ, виробництво зброї, озброєння Америки. І що це може бути певним способом запобігти більш такої експансіоністської політики Росії. Мені здається, що це є досить позитивний сигнал, хоч теж він висловив ідею, що Америка може вважати Росію одночасно другом і ворогом, союзником чи суперником у деяких питаннях», – зазначив Адріан Каратницький.

Експерт вважає, що у питаннях боротьби з тероризмом, особливо на Близькому Сході, адміністрація Трампа шукатиме спільної мови і способів налагодження співпраці з Росією.

«Але відносно проблем російського вторгнення в Україну і навіть російської терористичної поведінки і сприяння актам, котрі можна вважати воєнними злочинами чи тероризмом – там не буде такої взаємодії, там буде противага, і сильна Америка буде намагатись якось стримувати російські імперські наміри», – переконаний Адріан Каратницький.

Говорячи про занепокоєння з боку України ймовірними змінами у міжнародній політиці США, експерт «Атлантичної ради» закликав дочекатися кадрових призначень, проте зауважив, що в оточенні Трампа є деякі люди, котрі мають проросійські сентименти.

«Це генерал (Майкл) Флінн, котрий має близькі зв’язки з пропагандистським органом Москви Russia Today. Якщо саме він стане радником з питань національної безпеки, буде, я би не сказав конфлікт, але буде певний жвавий дискурс між «яструбами», котрі оточуватимуть Трампа, ймовірно, у Міністерстві оборони і Держдепартаменті, та «голубом» в особі генерала Флінна, котрий шукає перемир’я і співпраці з Росією», – зазначає аналітик.

Адріан Каратницький прокоментував також активні контакти між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом, зокрема їхню телефонну розмову.

«Я думаю, немає якоїсь особливої симпатії до пана Путіна, я думаю, що Трамп вже поводиться більш відповідально і більш врівноважено. Але, очевидно, він відкритий до діалогу з Путіним. Було помітно, що благі слова на його адресу з боку Путіна спрацювали і створили трохи іншу атмосферу ймовірного контакту і діалогу між цими двома лідерами», – сказав експерт.

Є питання санкцій, є питання озброєння України, є питання розуміння українського наміру рухатись в напрямку НАТО
Адріан Каратницький

Напередодні відбулася телефонна розмова між президентом України Петром Порошенком і обраним президентом США Дональдом Трампом. Український МЗС повідомляв про підготовку особистої зустрічі Порошенка і Трампа. Адріан Каратницький перелічив ключові моменти, які слід було би порушити під час цієї зустрічі.

«Я думаю, що тут є питання санкцій, є питання озброєння України, є питання розуміння українського наміру рухатись в напрямку НАТО і просто відчути, чи буде розрізнена і мудра політика Трампа відносно Росії. Я думаю, що президент також має передати Трампу, що Україна рухається вперед, в напрямі реформ, і довести, що Україна є стабільною державою, котра може бути надійним союзником Америки», – резюмував Адріан Каратницький.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG