Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 09:30

Обама пояснив, чому США підтримують українців


Президент США Барак Обама під час виступув Афінах. 16 листопада 2016 року

Президент США Барак Обама заявив, що попри розбіжності у поглядах з обраним майбутнім президентом Дональдом Трампом, він прагне до плавного переходу влади. Про це Обама сказав у четвер під час виступу в столиці Греції Афінах. «Наступний американський президент і я не могли бути більш різними», – прокоментував нинішній господар Білого дому, але додав: «американська демократія більша, аніж будь-яка одна людина».

Барак Обама, який сказав днем раніше, що перемога Дональда Трампа стала можливою частково через економічну невизначеність, підозрілість еліт і побоювання з приводу глобалізації, також говорив про силу демократії, яка може бути забезпечена тільки в разі, якщо громадяни не відчувають себе кинутими в глобалізованому світі.

Ось чому люди за залізною завісою виходили в знак солідарності і зруйнували ту стіну, і приєдналися до великого союзу демократій. Ось чому сьогодні ми підтримуємо право українців обирати свою власну долю
Барак Обама

«Ось чому народи – від американців до африканців, азійців – скинули ярмо колоніалізму. Ось чому люди за залізною завісою виходили в знак солідарності і зруйнували ту стіну, приєдналися до великого союзу демократій. Ось чому сьогодні ми підтримуємо право українців обирати свою власну долю», – заявив президент Обама, згадавши також співпрацю США «з тунісцями і народом М’янми, коли вони роблять історичні переходи до демократії». За словами Барака Обами, це було його зовнішньою політикою під час президентства.

США підтримують НАТО – незважаючи на партійні симпатії президента

В Америці прихильність до трансатлантичного альянсу пережила вже сім десятиліть – чи то при демократичній, чи республіканській адміністрації – це зобов’язання залишатиметься й надалі, як і наше договірне зобов’язання захищати кожного союзника
Барак Обама

Обама зазначив, що тісніша економічна й технологічна інтеграція по всій земній кулі підняла рівень життя, і що світ колективно ніколи не був багатшим, а люди краще освіченими, здоровими і менш жорстокими, ніж сьогодні, однак він наголосив на темі безпеки.

«Більше демократії – це добре для людей у світі, але це також добре для нашої національної безпеки, тому близькі друзі Америки є демократичними. Ось чому ми стоїмо разом у НАТО – як у союзі демократій. В останні роки ми зробили історичні інвестиції в НАТО, збільшили американську присутність у Європі. І сьогодні НАТО – найбільший альянс у світі – сильний і підготовлений, як ніколи раніше», – заявив Обама і висловив переконання: «...так само, як в Америці прихильність до трансатлантичного альянсу пережила вже сім десятиліть – чи то при демократичній, чи республіканській адміністрації – це зобов’язання залишатиметься й надалі, як і наше договірне зобов’язання захищати кожного союзника».

Президент США Барак Обама під час виступув Афінах
Президент США Барак Обама під час виступув Афінах

У виступі Обама говорив про важливість демократії, незважаючи на її складність.

В багатонаціональному, багаторасовому, полікультурному суспільстві, такому як Сполучені Штати – демократія може бути особливо складною. Повірте – я це знаю
Барак Обама

«Політики, як правило, непопулярні в демократичних країнах, незалежно від партії, оскільки – за визначенням демократій – ви не отримаєте сто відсотків того, що ви хочете, це вимагає компромісу. Вінстон Черчилль виголосив знамениту фразу, що демократія є найгіршою формою правління, за винятком всіх інших. А в багатонаціональному, багаторасовому, полікультурному суспільстві, такому як Сполучені Штати, демократія може бути особливо складною. Повірте, я це знаю», – сказав Обама, викликавши бурхливу підтримку присутніх у залі культурного центру Ставроса Ніахоса в Афінах.

Виступ Обами в столиці Греції – один із пунктів останнього закордонного турне Барака Обами як президента США. Вже увечері в середу він прибув у Берлін, де запланована його зустріч з канцлером Ангелою Меркель.

Потім американський президент вирушить до Перу на саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Він планує повернутися до Вашингтона 19 листопада.

  • 16x9 Image

    Людмила Ваннек

    На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG