Доступність посилання

ТОП новини

Радіо Свобода Daily: Віктор Медведчук літає між Москвою та Києвом напряму


Доброго ранку!

Спецборт для Медведчука

Пряме авіасполучення між Україною та Росією припинено. Кому дуже потрібно – обирає рейси з пересадками. Приватні літаки по дорозі із Москви до Києва та назад так само повинні робити зупинку на території інших країн, зазвичай у Білорусі. Однак ми виявили та зафіксували, що один борт отримує дозвіл від України та Росії, регулярно літаючи між Москвою та Києвом напряму. Без жодних зупинок ані в Білорусі, ані деінде. Це – літак, яким користується Віктор Медведчук. Чому і українська, і російська влада синхронно робить для нього виняток із загальних правил? Розслідування програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».

Мовні суперечки розморожують?

Конституційний суд розпочав розгляд подання про конституційність Закону «Про засади державної мовної політики», відомого як «мовний закон» Ківалова-Колесніченка. Активісти, частина з яких члени партії «Свобода», пікетували Конституційний суд з вимогою скасувати цей закон. Втім, суд оголосив у справі безстрокову перерву. Експерти вже застерігають, що інтерес до мовного питання можуть виявити не лише в Києві, а й у Москві.

Якщо ви ще не підписані на Радіо Свобода Daily, то зараз саме час це зробити – і читати далі.

Ще один формальний крок до безвізу

Посли країн-членів Європейського союзу схвалили початок переговорів Ради ЄС із Європейським парламентом щодо візової лібералізації для України. Але це рішення є лише черговим формальним кроком на шляху до, власне, отримання безвізового режиму для короткотермінових подорожей до країн «шенгенської зони». Рішення про безвіз не буде ухвалене доти, доки в ЄС не дійдуть згоди щодо механізму його припинення для всіх країн, що вже отримали безвізовий режим і можуть отримати в майбутньому.

Дорожнє питання

Верховна Рада України ухвалила закон, що передбачає передачу доріг місцевого значення зі сфери управління «Укравтодору» в управління місцевим органам влади. Цей закон після підписання президентом має набути чинності з 1 січня 2018 року, тоді ж, як і закон про створення дорожнього фонду.

«Лукашенко-миротворець»

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність відправити білоруських миротворців на схід України, де тривають бойові дії. Він запропонував послуги Білорусі також для того, щоб допомогти провести вибори на непідконтрольній частині Донбасу. Крім того, Лукашенко додав, що «не поїде до Києва на танку, а поїде на тракторі». Такі заяви білоруський лідер зробив через день після того, як Білорусь проголосувала проти резолюції Генеральної асамблеї ООН про утиск прав людини в окупованому Криму.

Саакашвілі позбавлять громадянства?

Колишній голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі заявив, що його хочуть позбавити громадянства України. На своїй сторінці у Facebook, із посиланням на «інформоване джерело», він повідомив, що президент України Петро Порошенко доручив «зайнятися підготовкою питання про позбавлення громадянства за рішенням суду». Саакашвілі зазначив, що зайнятися позбавленням його українського громадянства доручили народному депутату від фракції «Блок Петра Порошенка» Олександру Грановському. Останній такі звинувачення заперечує.

***

На завершення сьогодні інтерв’ю з Анною Буччіареллі (Шинловою). Вона стала однією із 13 фіналістів конкурсу, що проводився у грудні минулого року американською кавовою компанією та мережею кав’ярень Starbucks. Дизайн Анни та інших переможців тепер на чашках у кав’ярнях Starbucks у 75 країнах. Пишаємось!

Створюйте собі святковий настрій. Навіть якщо для свята, здається, немає причини

Ваше Радіо Свобода Daily

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG