Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 02:51

​«У Донецьку Януковича ненавиділи часом більше, ніж в інших регіонах України» – політолог


Віктор Янукович

21 листопада в Україні відзначали День гідності та свободи. Рівно три роки тому на майдані Незалежності в Києві почали збиратися активісти, які були не згодні з відмовою керівництва країни від євроінтеграції. Але не таким однозначним є ставлення до цих подій на Донбасі, особливо у тій його частині, що залишається непідконтрольною Україні. Яке ставлення до подій 2013-2014 років на Донбасі зараз і чим це викликано?

Як розповідає донеччанка Ольга, на момент початку Майдану в Києві значна частина людей у Донецьку підтримувала зміну влади в країні. Але ще більше людей взагалі не розуміли, що відбувається у Києві, вони стали жертвами пропаганди. Така ситуація у Донецьку залишається і зараз.

«Не всі люди взагалі розібралися, що там відбувається, що відбувається у Києві на Майдані. Тоді багато людей підтримало Майдан, не всі активно, але влада Януковича багатьом тоді сильно набридла. Просто далі люди не зрозуміли, що не тільки за Європу та асоціацію з Євросоюзом стояли люди на Майдані у Києві. Що там стояли проти існуючих порядків, за те, що люди мали би право вийти, мали якісь конституційні права, які не порушуються», – каже вона.

«Тітушки» облили зеленкою і фарбою євроактивістів у Донецьку
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Донеччанин Олександр переконаний, що у більшості людей на Донбасі (по обидві сторони лінії розмежування) закріпилося переконання, що саме Майдан призвів до війни. При чому така точка зору притаманна і багатьом проукраїнськи налаштованим громадянам.

«Це вже не вибити з голів, мені здається. Людина може прагнути вже повернення України, української влади, бо вона розуміє, що це може бути вигідніше з матеріальної точки зору. І з точки зору того, що таким чином війна може закінчитися. Але у людини засіло в голові і сидить те, що Майдан спричинив збройний конфлікт. Не вторгнення Росії, а саме події у Києві стали причиною того, що на Донбасі відбувається війна», – зауважує Олександр.

Політолог, голова Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег Саакян погоджується з тим, що у Донецьку ставлення до Віктора Януковича та керівництва країни було негативним, але під час Майдану була використана технологія розділу України.

Олег Саакян
Олег Саакян

У Донецьку Януковича ненавиділи часом більше, ніж в інших регіонах України
Олег Саакян

«У Донецьку Януковича ненавиділи часом більше, ніж в інших регіонах України. Оскільки вся ця кланова, олігархічна, бандитська система паразитувала на тілі сходу України не одне десятиліття. На жаль з потакання Києва. Тому ще другий момент – образи, які були на Київ у різних регіонах. Не раз використовувався розкол України не за електоральною ознакою, а за геополітичним розколом. І це використовувалося не один рік, зокрема Росією», – зазначає Саакян.
На думку політолога, донести істинні цілі Євромайдану для більшості населення Донбасу досі не вдалося через засилля російської пропаганди та відсутності мовлення українських ЗМІ навіть на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG