Доступність посилання

ТОП новини

За спалення прапора США Трамп пропонує арешт і позбавлення громадянства 


Дональд Трамп
Дональд Трамп

Новообраний президент США республіканець Дональд Трамп, який наразі активно формує свій уряд, заявив у Twitter, що «нікому не має бути дозволено палити прапор США».

«Нікому не має бути дозволено спалювати прапор США. Якщо це здійснено, винуватець має зіткнутись із наслідками, можливо, це може бути позбавлення громадянства або рік ув'язнення», – зазначив Трамп.

Відповідно до двох рішень Верховного суду США, спалення прапора США захищено першою поправкою до Конституції Америки і віднесено до вияву свободи слова, гарантованого згаданою поправкою.

Між тим, людину, яка здійснює спалення прапора, може бути заарештовано за розведення багаття у недозволеному місці.

Деякі онлайн-коментатори вже заявили, що за заявою Трампа може настати «епідемія» спалення прапорів Америки, яка зіграє на руку самому новообраному президенту.

«Чи протестувальники проти Трампа настільки дурні, що проковтнуть таку наживку?», – запитує у Twitter журналіст видання National Review Джим Ґераґті.

«Люди питають, чому Трамп твітить про спалення прапора? Є кілька причин: а) Він сам так вважає. Він вже порушував цю тему минулого року. б) Це популярна тема. в) Він знає, що це важлива для його виборців тема. Природньо для політика говорити на теми, які, на його думку, ігноруються. Іноді подібні заяви не мають підстав. Наступне: Трамп вважає, що на знак протесту може розпочатись масове спалення прапорів і, у такому разі, він особисто «виграє2. І він тут правий. Кількість американців, які вважають, що спалення прапора має бути захищено законом – більша, ніж тих, кому реально подобається бачити спалення прапора США. Треба уникати пастки», – пише редактор видання National Review Чарльз Кук.

Якщо хочете спалити прапор, то спаліть прапор виборчої кампанії США, пропонує журналіст New York Daily News Джош Ґрінман, який протягом виборчої кампанії послідовно критикував Трампа, не даючи йому шансів на перемогу.

Інші згадали, що у середині 2000-х Гілларі Клінтон запропонувала законопроект, який криміналізував спалення прапора США.

«Спорожнення та могилу – це вандалізм, як і спалення прапора США, який належить іншій людині. Але, якщо ти палиш прапор США, який тобі і належить, це твоя власна справа», – долучився до дискусії американський піаніст Дейвид Бурдж.

«Та годі вам усім. Трамп просто хоче, щоб протестувальники проти нього ставились до прапора США з такою ж повагою, як до прапора Мексики», – написав у Twitter популярний консервативний блогер J Burton.

Прапор Мексики є частим атрибутом виступів проти Трампа, бо символізує підтримку нелегальних мігрантів із цієї країни у США. Трамп у ході виборчої кампанії обіцяв провести депортацію частини нелегалів та побудувати стіну на кордоні із Мексикою із метою припинити нелегальну міграцію до США.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG