Доступність посилання

ТОП новини

Програма боротьби з пропагандою Кремля у США наблизилась до статусу закону


Законопроект, спрямований проти російської пропаганди у США, наблизився до схвалення. Countering Disinformation and Propaganda Act, авторами якого є сенатор-демократ Кріс Мерфі та республіканець Роб Портман, увійшов до узгодженого погоджувальним комітетом Конгресу законопроекту про національну оборону, який цього та наступного тижня розглядатимуть у Палаті представників Конгресу та Сенаті США відповідно. Про це повідомив співавтор законопроекту сенатор-республіканець Роб Портман.

«Законопроект покращить здатність США протидіяти закордонній пропаганді та дезінформації за допомогою створення у Державному департаменті США міжвідомчого центру, який координуватиме спрямовані проти пропаганди зусилля уряду США», – повідомляє сайт Портмана.

«Загроза пропаганди та дезінформації з боку урядів інших країн є цілком реальною і постійно збільшується. Натомість, США просто зараз фактично сплять за кермом. США вже давно треба було відмовитись від пасивного споглядання та взятись за протидію цій реальній загрозі з боку таких країн як Росія та Китай. Цей законопроект дозволить нам краще протидіяти масштабним пропагандистським та дезінформаційним операціям, спрямованим проти США», – написав у Twitter Портман.

Законопроект також передбачає створення грантової програми для недержавних організацій та неурядових експертів, які працюють у царині протидії пропаганді. Автори законопроекту вважають, що це дозволить більш ефективно використовувати наявний досвід та посилити здатність місцевих громад захистити себе від маніпуляції з-за кордону.

«Протягом останнього десятиріччя такі країни, як Росія колосально посили свої зусилля спрямовані на поширення пропаганди та брехливих новин по всьому світу, включно із США. Це системні зусилля покликані підірвати демократичні інститути та унеможливити досягнення Америкою її цілей на міжнародній арені», – наводить слова демократа Кріса Мерфі сайт Портмана.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG